górne tło

Maratony pisania projektów do budżetu obywatelskiego

Trwa nabór projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia przy składaniu wniosku lub mają jeszcze dodatkowe pytania dotyczące procedury, mogą wziąć udział w maratonach pisania projektów, które są organizowane przez Urząd Miasta Krakowa.

Obecna edycja budżetu obywatelskiego niesie ze sobą kilka ważnych nowości. Przede wszystkim propozycje zadań dzielnicowych można po raz pierwszy składać poza dzielnicą swojego zamieszkania. W tym roku nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe zarówno dla wnioskodawców, jak i potem głosujących. Do dyspozycji są też większe środki: do dyspozycji dzielnic będzie łącznie 20 mln zł, a na zadania ogólnomiejskie – 10 mln zł.

Nabór wniosków kończy się 31 maja. Do tego czasu będą jednak jeszcze trzy okazje do wspólnej pracy nad budżetem obywatelskim.


Maratony odbędą się:

W Krakowie już od pięciu lat mieszkańcy mogą decydować, na co przeznaczyć części miejskiego budżetu, przez co mają bezpośredni wpływ na to, jak na co dzień miasto wygląda i funkcjonuje. W ramach wszystkich edycji budżetu obywatelskiego do realizacji zostało wybranych 482 zadań o charakterze dzielnicowym i ogólnomiejskim z poddanych pod głosowanie 2054 projektów.

Zapraszamy!

dolne t�o