górne tło

Nie zwlekaj, złóż projekt!

Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br.  każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł. Do zagospodarowania jest rekordowa kwota – łącznie 32 mln zł!

Samo złożenie projektu do BO jest bardzo proste wystarczy tylko się zalogować (jeśli ktoś składa projekt po raz pierwszy, logowanie poprzedza rejestracja) i w kilku krokach przedstawić swój pomysł – podając jego kategorię, krótką charakterystykę, szacowaną wycenę i powody, dla których powinien zostać zrealizowany.

Aby wniosek był kompletny, do zgłoszenia wnioskodawca musi dołączyć listę poparcia dla projektu, podpisaną przez co najmniej 15 mieszkańców dzielnicy – w przypadku projektów dzielnicowych lub 15 mieszkańców miasta – w przypadku projektów ogólnomiejskich. Ale uwaga – w tym roku, ze względu na epidemię wywołaną koronawirusem, jest na to więcej czasu – na listy poparcia czekamy maksymalnie do 24 lipca. Złożone projekty przejdą równoległą weryfikację formalną i merytoryczno-prawną. Dodatkowe informacje dotyczące uzupełnień list poparcia będą przekazywane wnioskodawcom korespondencją mailową i/lub telefonicznie.

Warto pamiętać, że wnioskodawca nie musi być dorosły, a projekty dzielnicowe można składać nie tylko w tej dzielnicy, w której się mieszka.

W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z przygotowaniem projektu, można skontaktować się z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi. Kliknij tu Ważne telefony

Informacji z zakresu przepisów związanych z budżetem obywatelskim oraz ewentualnych problemów związanych z obsługą platformy internetowej można uzyskać dzwoniąc pod numer 12 616 11 11.

Niezbędne informacje dotyczące zasad budżetu obywatelskiego miasta Krakowa w roku 2020, z uwzględnieniem jego harmonogramu oraz zasad dotyczących składania propozycji zadań, krok po kroku znajdują się w publikacji ABC Budżetu Obywatelskiego. Kliknij tu ABC BO

Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.