Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 22:

Rewitalizacja i modernizacja Kopca Wandy

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kopiec Wandy

Opis projektu

Kopiec Wandy jest jednym z przedstawicieli rodziny słynnych krakowskich kopców, jednak jest jedynym, którego stan znacząco odbiega od reszty. Moja propozycja zakłada odnowienie Kopca poprzez stworzenie bezpiecznego i wygodnego wejścia na szczyt oraz renowację deptaka na górze. Kolejnym elementem jest zagospodarowanie terenów przyległych do wspomnianego obiektu, celem stworzenia tam parku miejskiego, przez który przebiegać będą alejki spacerowe wyposażone w stosowne oświetlenie oraz elementy infrastruktury takie, jak ławki czy kosze na śmieci. Nie może tutaj też zabraknąć stolików szachowych, które to perfekcyjnie wpasowują się w krajobraz Krakowa.

Mój projekt zakłada również uroczystą inaugurację otwarcia zrewitalizowanego obiektu, co niewątpliwie przyczyni się do promocji kopca i tego rejonu Krakowa.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest rewitalizacja oraz modernizacja Kopca Wandy oraz zagospodarowanie terenów do niego przylegających, na poczet stworzenia parku wraz z alejkami spacerowymi.

Realizacja Mojego projektu niewątpliwie zapewni mieszkańcom Krakowa, jak i wszystkim osobom odwiedzającym miasto w celach turystycznych, ciekawe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu. Będzie to też miejsce atrakcyjne dla osób spędzających czas aktywnie takich, jak rowerzyści czy biegacze.

Mój projekt jest atrakcyjny nie tylko dla osób odwiedzających kopiec, ale również dla władz miasta gdyż obiekt, o którym mowa mógłby się stać jedną z wizytówek Krakowa, jak i miejscem organizacji różnego rodzaju wydarzeń plenerowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt wykonanie projektu modernizacji kopca i jego najbliższego otoczenia 100 000,00 PLN
realizacja wykonanie trasy spacerowej, stojaki rowerowe, nasadzenia zieleni, oświetlenie, mała architektura, wykonanie barierek ochronnych 1 400 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
prace przygotowawcze przygotowanie dokumentacji projektowej, wyłonienie wykonawcy 2018
realizacja inauguracja zakończenia prac i uroczyste otwarcie parku 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zrewitalizowanie Kopca Wandy pozwoli na jego uatrakcyjnienie oraz podniesienie walorów estetycznych. Dodatkowo poprawa jakości tego terenu przyciągnie mieszkańców i pozwoli na zapoznanie się większej liczby osób z tym istotnym dla Krakowa miejscem.
Wróć do poprzedniej strony