Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Wieża Widokowa nad Zalewem Nowohuckim

Projekt odrzucony: Projekt jest niezgodny miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Dolina Dłubni-Krzesławice” (Uchwała nr XXXVI/464/2008 Rady Miasta Krakowa z dnia 12 marca 2008 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Dolina Dłubni-Krzesławice”), który nie dopuszcza lokalizowania obiektów o takiej wysokości w okolicy Zalewu Nowohuckiego. Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie przygotowywania projektu dla przedmiotowego obszaru.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica XVI Bieńczyce, Kraków, Polska

Dodatkowe lokalizacje: Zalew Nowohucki

Opis projektu

25 metrowa wieża widokowa o konstrukcji stalowej z kilkoma piętrami posiadającymi miejsca do siedzenia. Wieża zakończona zadaszeniem pod którym są miejsca do siedzenia, stoliki i lornetki widokowe. Wieża w nocy będzie oświetlona zmieniającymi się kolorami. Najniższy poziom wieży jest przeznaczony na całoroczną kawiarnię z ubikacją.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wieża widokowa będzie idealnym punktem widokowym, który pozwali mieszkańcom Krakowa podziwiać panoramę na Zalew Nowohucki i całą Nową Hutę. Wieża stanie się również miejscem spotkań mieszkańców a z czasem tradycją wejść na jej szczyt. Najniższa kondygnacja powinna być zaadaptowana jako miejsce na kawiarnię, która również oprócz swojej podstawowej roli będzie również miejscem schronienia przed złymi warunkami pogodowymi i możliwością skorzystania z ubikacji, których tak brak nad Zalewem Nowohuckim.

W Najbliższej okolicy nie ma dobrych punktów widokowych pozwalających spojrzeć z góry na krajobraz i architekturę starej części Nowej Huty.

Nad Zalewem Nowohuckim istniała taka wieża jeszcze w latach 60, i najstarsi mieszkańcy jeszcze ją pamiętają.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
budowa wieży prace ziemne, instalacja, projekt 550 000,00 PLN
monitoring terenu i wieży monitoring terenu i wieży 50 000,00 PLN
600 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projekt ogłoszenie konkursu i wybór zwycięzcy 31.01.2018
budowa rozpoczęcie prac budowlanych i montaż wieży 28.02.2018
otwarcie oddanie do użytku wieży 26.06.2018

Załączniki

Wróć do poprzedniej strony