Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 4:

Doposażenie w sprzęt sportowy ZSO nr.8 w Krakowie.

Edycja Budżet Obywatelski 2017

Projekt lokalny - Dzielnica VI

Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Ilość beneficjentów: 201 i więcej

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Bronowice, dzielnica VI

Dodatkowe lokalizacje: Kraków, ul. Na Błonie 15b.

Opis projektu

Celem projektu jest wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Dzielnicy VI  przez zakup sprzętu do uprawiania różnych sportów dla  ZSO 8 i przynależnego Orlika.

W ramach projektu przewiduje się zakup sprzętu sportowego będącego na wyposażeniu ZSO nr 8. Tradycje w organizowaniu klas sportowych w tej  szkole sięgają 1985 r. Uczniowie trenują piłkę nożną, piłkę siatkową oraz tenis stołowy w ramach programu kształcenia ogólnego gimnazjum i liceum, uczniowie łączą efektywnie naukę ze sportem.

Szkoła dysponuje znakomitą bazą sportową, w skład której wchodzą: sala gimnastyczna z profesjonalnie wyposażoną siłownią, boiska Orlik, boisko do plażowej piłki siatkowej, korty tenisowe. Placówka gwarantuje łatwy i nieograniczony dostęp do infrastruktury. Z całej tej bazy sportowej korzystają nie tylko uczniowie szkoły ale również mieszkańcy dzielnicy Bronowice. Szkoła dysponuje sprzętem sportowy ale jak wszyscy wiem intensywne jego wykorzystanie zwiększa jego zużycie czego następstwem jest konieczność  częstej wymiany. W klasach sportowych w ZSO nr 8 w Krakowie uczą się obecnie uczniowie zakresie piłki siatkowej i nożnej, tenisa stołowego,  lecz w najbliższej przyszłości nie wykluczone jest poszerzenie profilowych dyscyplin sportowych a tym samym dołączenie do szkoły dzieci i młodzieży reprezentujących inne dyscypliny. Z infrastruktury sportowej w godzinach pozalekcyjnych korzysta około 300 osób miesięcznie zarówno z sali, siłowni jak i orlika. Liczba ta znacznie wzrasta w miesiącach kwiecień – październik i jak wskazują analizy w 95% są to mieszkańcy dzielnicy VI  Bronowice, dla których  orlik jest integralną i bardzo ważną  częścią dzielnicy. Należy wskazać, że  mieszkańcy dzielnicy VI popołudniami oraz w weekendy  wykorzystują  ów  infrastrukturę  sportową, co potwierdzeniem tej tezy są  grafiki obiektów.


UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzięki możliwości korzystania z zakupionego sprzętu sportowego promować będziemy aktywne formy spędzania wolnego czasu ,zdrowy tryb życia, integracje środowiska dzielnicy VI. Zakupiony sprzęt wykorzystany będzie poprzez organizowanie regularnych zajęć sportowych w czasie godzin lekcyjnych w klasach sportowych i na zajęciach wychowania fizycznego oraz w godzinach popołudniowych dla mieszkańców dzielnicy VI. Sprzęt używany będzie pod nadzorem osób posiadających kwalifikacje do prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i dorosłych. Zakup sprzętu sportowego umożliwi wszechstronny rozwój sportowy dzieci i młodzieży oraz aktywizację dorosłych mieszkańców dzielnicy VI. Profesjonalny, ogólnodostępny sprzęt uatrakcyjni naszą dzielnicę.


Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup certyfikowanych piłek - 30 szt/ Zakup piłęk po 10 szt do: piłka nożna, siatkowa 4 500,00 PLN
Zakup drabinki kondycyjne - 6 szt Zakup w ilości 6 szt funkcyjnyhc drabinek kondycyjnych 900,00 PLN
Zakup zestawu TRX - 3 szt Taśmy treningowe TRX - 3 zestawy 1 000,00 PLN
Zakup siatkek - 2 komplety Zakup siatek do piłki siatkowej, do piłki nożnej (orlik + hala) 2 000,00 PLN
Zakup ochraniaczy na słupki Zakup ochtaniaczy na słupki aluminiowe- zabezpieczające, ochrona słupka z pianki 800,00 PLN
Zakup rollera do ćwiczeń - 6 szt Zakup wałka- rollera- do masażu,ćwiczeń 600,00 PLN
9 800,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie specyfikacji sprzętowej Przygotowanie szegółowej listy oraz rozeznaie u dostawców, analiza rynku. 2018-01-02- 2018 -01-15.
Realizacja zakupu sprzętu sportowego. Zaku sprzętu sportowego wg kosztorysu 2018-01-15-2018-02- 15
Prace sprawozdawcze Rozlczenie zrealizowanych zakupów oraz przygotowanie raportów i sprawozdań 2018-02-16- 2018-03-15
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wspieranie wszechstronnego rozwoju sportowego dzieci i młodzieży
9 800,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji
Udostępnij na facebooku

×