Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 3:

Pływający Pomost Kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Klasztorna, Kraków, Polska

Opis projektu

Projekt zakłada zakup pływającego pomostu dedykowanemu kajakarzom, który będzie pod opieką Krakowskiego Stowarzyszenia Weteranów Kajakarstwa "Na Fali" zrzeszającego byłe zawodniczki i zawodników krakowskich klubów kajakowych oraz turystów kajakarzy.

Pomost będzie zakotwiczony na Wiśle na terenie klubu żaglowego gdzie znajduje się szkutnia kajakowa stowarzyszenia. Będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców Krakowa chętnych wypróbowania kajakarstwa jako formy wypoczynku również rodzinnego w godzinach otwarcia i po wcześniejszym kontakcie z władzami stowarzyszenia.

Pomost składać się będzie z 8 pływających łączonych elementów w kształcie litery T, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, które można będzie w okresie zimowym zdemontować i przechować do następnego sezonu.

Konstrukcja Pomostów - to elementy rotoformowane z polietylenu będące profilami zamkniętymi pełniące również funkcje pływaka i modularnego łatwego w montażu elementu konstrukcyjnego.

Górna powierzchnia modułów posiada powierzchnie antypoślizgową. Nowatorstwo rozwiązania polega na wyeliminowaniu drewna i metalu jako materiałów mało efektywnych i zastąpieniu ich elastycznymi nie wymagającymi konserwacji elementami z tworzywa sztucznego. Elementy są profilami zamkniętymi i pełnią równocześnie funkcję pływaka jak również łatwego w montażu elementu konstrukcyjnego. Moduły podstawowe pomostu można dowolnie układać oraz zmieniać i rozbudowywać pomost z sezonu na sezon.

Do zbudowania pomostu potrzebne będą:

MODUŁ PODSTAWOWY NP-2F - seria niskoburtowa - 8 szt.

 • Wymiary: 155 cm x 232,5 cm x 25.0 cm
 • Masa: ca. 72 kg
 • Maksymalne obciążenie z zachowaniem pływalności: 640 kg
 • Powierzchnia użytkowa: 3,60 m2 Wolna burta : 20,32 cm

ŁĄCZNIK PŁYWAKA NL - 42 szt.

 • Wymiary: 17,8 cm x 15,2 cm x 22,9 cm
 • Masa: ca. 0,9 kg
 • Kolor: szary

ŁĄCZNIK SŁUPKA NS - 8 szt.

 • Wymiary: 25,4 cm x 15,2 cm x 25,4 cm
 • Masa: ca. 1.8 kg
 • Kolor: szary

OSŁONA SŁUPKA WNO - 8 szt.

 • Wymiary: 106 cm długości
 • Masa: ca. 1,3 kg
 • Kolor: szary

Żerdź L= 2 m zakończona świdrem - 8 szt.

 • do zakotwienia pomostu mogą być jeszcze potrzebne przedłużki żerdzi L= 1 m jeśli akwen jest głębszy niż 1,20m 175 zł netto/szt. 

KOTWIENIE POMOSTU - za pomocą żerdzi i przedłużek wkręcanych do dna akwenu

Żerdzie są osadzone luźno w łącznikach słupka dzięki czemu pomost może być stosowanych na akwenach o zmiennym poziomie wody. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Głównym celem projektu jest zakup pomostu, który podniesie bezpieczeństwo podczas wodowania i wychodzenie z kajaka.

Pomost z założenia będzie miejscem w którym można zacząć jak i zakończyć pływanie kajakiem. Będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem przez weteranów kajakarstwa, turystów i mieszkańców przypływających do przystani. Pomost ułatwi weteranom kajakarstwa jak i dzieciom będącym pod opieką rodziców wychodzenie i wchodzenie z różnego rodzaju sprzętu kajakowego.

Pomost ma służyć wszystkim mieszkańcom Krakowa w szczególności mieszkającym we wschodniej części miasta gdzie nie ma takich pomostów z których mogli by w bezpieczny sposób skorzystać nie kolidując z innymi uczestnikami sportów wodnych. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
MODUŁ PODSTAWOWY NP-2F 8 szt. x 1350,00 zł = 10800,00 zł + VAT 13 284,00 PLN
ŁĄCZNIK PŁYWAKA NL 42 szt. x 67,50 zł = 2835,00 zł + VAT 3 487,00 PLN
ŁĄCZNIK SŁUPKA NS 8 szt. x 65,00 zł = 520,00 zł + VAT 1 634,00 PLN
OSŁONA SŁUPKA WNO 8 szt. x 47,00 zł = 376,00 zł + VAT 640,00 PLN
Żerdź L= 2 m Żerdź L= 2 m zakończona świdrem do zakotwienia pomostu - 8 szt. x 237,00 zł = 1896,00 zł + VAT | mogą być jeszcze potrzebne przedłużki żerdzi L= 1 m jeśli akwen jest głębszy niż 1,20m 175 zł netto/szt. 2 332,00 PLN
wykonanie trapu łączącego pomost z lądem, wzmocnienie brzegu w miejscu montażu, oraz wyposażenie pomostu w „zestaw ratunkowy" 3 623,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup zakup niezbędnych elementów pomostu i montaż druga połowa 2017 r.

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Szerzenie kultury fizycznej wśród mieszkańców miasta, młodzieży i dorosłych; integracja mieszkańców, wspólne spędzanie czasu rodzin i znajomych, rozwój kajakarstwa.
Wróć do poprzedniej strony