Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Zielony dach

Projekt odrzucony: Przedmiotowy budynek jest własnością Gminy Miejskiej Kraków, jednak na podstawie umowy działka wraz z budynkiem została przez Wydział Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa wydzierżawiona Pani Agacie Moskali w celu prowadzenia w nim przedszkola niepublicznego. Najemca ma ponosić całość kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją działki i budynku jak również odpowiada za stan budynku w tym również ponosi koszt konserwacji napraw i remontów. Wydatki w ramach budżetu obywatelskiego (budżetu partycypacyjnego) jako specyficznej części budżetu Miasta Krakowa nie mogą prowadzić do przekazywania środków budżetowych na rzecz podmiotów prywatnych (prowadzonych przez osoby prawne inne niż Gmina Miejska Kraków) w trybie i na zasadach innych niż wynikające z obowiązującego prawa tj. art. 80 ust. 3 Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 z późn.zm.). W związku z powyższym nie ma możliwości przekazania środków finansowych na przedmiotowe zadanie do podmiotu prywatnego. W związku z niespełnieniem wymogów §12 ust. 6 Regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Krakowa (załącznik do uchwały Nr XXXIV/566/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 16 grudnia 2015 r.) projekt zostaje odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Przedszkole Niepubliczne „Bajka” na Osiedlu Uroczym 6

Opis projektu

Projekt ma na celu utworzenie ogólnodostępnej przestrzeni zielonej na dachu budynku znajdującego się na Osiedlu Uroczym 6. Poprzez zastosowanie unikatowych rozwiązań technicznych przepełniona zabudową struktura miasta ma szansę uzyskać zupełnie nowy wygląd. Nowo powstała przestrzeń będzie pełniła szereg różnorodnych funkcji: od rekreacyjnej, poprzez wypoczynkową aż po funkcję edukacyjną. Zaletą pomysłu jest jego innowacyjny charakter, jak również dostępność rozwiązania dla wszystkich mieszkańców miasta. Realizacja tego typu działań ma realne szanse przyczynić się do przełamania negatywnego wizerunku Krakowa jako miasta o największym zanieczyszczeniu powietrza w Europie, które bezskutecznie walczy ze zjawiskiem smogu.





UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest zwiększenie powierzchni zielonych w Krakowie dzięki wykorzystaniu niezagospodarowanej dotąd powierzchni dachu poprzez zastosowanie unikatowych w skali Polski rozwiązań. Powstała w ten sposób przestrzeń będzie dostosowana do potrzeb osób w każdym przedziale wiekowym. Umożliwi wypoczynek, rekreację oraz będzie pełnić ważną rolę edukacyjną dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych.





Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Całkowity koszt Szczegółowy opis zawarty w załączniku ,,Projekt_Zielony_dach.pdf" 200 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Konsultacje społeczne 2018-02-01
Opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych opinii i uzgodnień 2018-04-01
Realizacja projektu 2018-10-01

Załączniki

Wróć do poprzedniej strony