Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica X NR 2:

Nowa nawierzchnia asfaltowa na ul.Taklińskiego.

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica X Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Taklińskiego Kraków

Krótki opis projektu

Projekt zakłada realizację zadania, położenie nowego dywanika asfaltowego w ciągu ulic Taklińskiego/Petrażyckiego, począwszy od Zakopianki do granicy Dzielnicy X, do wysokości przydzielonych środków.

Opis projektu

Projekt zakłada położenie nowego dywanika asfaltowego w ciągu ulic Taklińskiego/Petrażyckiego od Zakopianki do granicy Dzielnicy X, do wysokości przydzielonych środków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ciąg ulic Taklińskiego/Petrażyckiego jest głównym ciągiem ulic wjazdowych od strony Skawiny do Miasta Krakowa, cechuje się bardzo dużym natężeniem ruchu zarówno samochodowego jak i pieszego. Obecny stan nawierzchni powoduje dyskomfort dla mieszkańców osiedla. Asfaltowej jest zużyty i konieczna jest jego wymiana dla poprawy bezpieczeństwa zarówno ruchu tranzytowego jak i wewnątrz osiedla Opatkowice.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
wymiana nawierzchni wymiana nawierzchni ulic Taklińskiego/Petrażyckiego 500 000,00 PLN
500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
położenie nowej nawierzchni asfaltowej położenie nowej nawierzchni asfaltowej II-III kwartał 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont nawierzchni ciągu ulic Taklińskiego - Petrażyckiego, które charakteryzują się bardzo dużym natężeniem ruchu zarówno samochodowego, jak i pieszych. Wykonanie nowej nawierzchni przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu, poprawi infrastrukturę miejską i estetykę otoczenia.
powrót