Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica III NR 2:

KSIĄŻKOMAT

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica III Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Biblioteka Kraków Filia nr 14, ul. Ugorek 14

Opis projektu

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do miejskiej biblioteki przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. W kilka sekund będzie można odebrać lub zwrócić książki. Urządzenie będzie stanowić duże udogodnienie dla wszystkich osób, które nie zdążą skorzystać z biblioteki w jej godzinach otwarcia. 

 
Czytelnik w zaciszu swojego domu będzie mógł zamówić książkę przez internetowy katalog biblioteczny. Następnie obsługa biblioteki umieszcza zamówione tytuły w jednej z 43 skrytek książkomatu. System biblioteczny powiadamia czytelnika drogą mailową o umieszczeniu książki w urządzeniu samoobsługowym. Czytelnik chcąc odebrać książki przykłada swoją kartę biblioteczną do czytnika, a następnie skrytka z zamówionymi pozycjami automatycznie się otwiera. Urządzenie będzie wyposażone w zamykane schowki, ekran dotykowy, czytnik kart bibliotecznych oraz będzie monitorowane. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Książkomat to urządzenie wyglądające i działające na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Dostęp do książkomatu będzie stanowić duże udogodnienie dla wszystkich mieszkańców, którzy nie mogą skorzystać z biblioteki w jej godzinach otwarcia. 


Nowa usługa pozwoli na dostęp do miejskiej biblioteki przez 24h 7 dni w tygodniu. Dzięki dostępie do internetowego katalogu bibliotecznego czytelnicy będą mogli w łatwy i prosty sposób znaleść poszukiwaną książkę. W efekcie książkomat będzie stanowić dużą zachętę dla nowych użytkowników Biblioteki Kraków.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup i montaż 43-skrytkowego książkomatu. Zakup 43-skrytkowego książkomatu wraz z oprogramowaniem, przygotowanie podłoża i doprowadzenie mediów. 180 000,00 PLN
180 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg Przeprowadzenie przetargu i wybór wykonawcy II-IV 2023 rok
Montaż książkomatu Przygotowanie oprogramowania i podłoża oraz doprowadzenie mediów V-VI 2023 rok

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie dostępności do zbiorów bibliotecznych, dostosowanie oferty do osób aktywnych zawodowo, zwiększenie liczby czytelników.
powrót