"Kolędujmy wszyscy wraz..."
Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Parafia św. Kingi ul. Siemomysła
Krótki opis projektu
„Kolędujmy wszyscy wraz...” to podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Bo nic tak ludzi nie jednoczy, jak wspólny śpiew. Projekt skierowany jest do szerokiej publiczności, każdy mieszkaniec może w im uczestniczyć.
Projekt zakłada organizację koncertu kolęd w kościele św. Kingi (ul. Siemomysła). W kościele tym na Osiedlu Kabel organizowane były koncerty kolęd od roku 2014. Planowane jest zaproszenie jednego z następujących wykonawców :
- Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz
- Dorota Miskiewicz
- Zespół Skaldowie
- Irena Santor
- Zespół Pectus
Opis projektu
Jedną z najmilszych tradycji świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd. Nieprzemijające melodie które każdy z nas zna od dziecka sprawiają , że grudniowy czas nabiera jeszcze bardziej świątecznego klimatu. Świąteczny koncert zaplanowany w Parafii św. Kingi wprowadzi niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Kolęda jest pieśnią która tworzy niesamowity, magiczny, ciepły klimat. Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim kolędami usłyszymy również zabawne pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Ideą projektu jest integracja społeczności lokalnej i stworzenie przestrzeni dla aktywnego uczestnictwa w kulturze.
UZASADNIENIE PROJEKTU
Celem projektu jest podtrzymywanie i upowszechnianie pięknej polskiej tradycji kolędowania oraz przyjemność śpiewu w grupie.
Potencjalnymi odbiorcami projektu będą: młodzież, seniorzy i rodziny z dziećmi.
Potrzeba uczestnictwa mieszkańców Dzielnicy w koncertach oraz zetknięcia się z muzyką „na żywo” szczególnie po trudnym okresie pandemii jest ogromna. Intencją projektu jest, aby ten wieczór przyniósł wszystkim chwilę spokoju, zadumy oraz wytchnienia od otaczających nas codziennych trosk.
„….Kolędujmy wszyscy wraz
Bo już na to wielki czas…..”
| Nazwa | Opis | Koszt |
|---|---|---|
| Technika i logistyka | Obsługa koncertu, nagłośnienie, oświetlenie | 12 000,00 PLN |
| Wynajem i transport instrumentu | Fortepian | 2 000,00 PLN |
| Honorarium wykonawców | Wynagrodzenie dla wykonawców | 26 000,00 PLN |
| Opłaty autorskie | Opłaty autorskie | 3 500,00 PLN |
| Promocja | Działania promocyjne w internecie, mediach społecznościowych oraz plakatowanie w przestrzeni publicznej | 3 000,00 PLN |
| Dodatkowe koszty organizacyjne | Noclegi, wyżywienie itp. | 3 500,00 PLN |
| Prowadzenie koncertu | Prowadzenie koncertu | 1 000,00 PLN |
| 51 000,00 PLN |
| Nazwa | Opis | Data |
|---|---|---|
| Zorganizowanie koncertu kolęd | Realizacja zaplanowanego wydarzenia | grudzień 2023 |