Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XV NR 1:

Nowe zbiory oraz prasa w Filii 48 i Filii 49 BK

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: F 48 os. Bohaterów Września 26

Dodatkowe lokalizacje: F 49 os. Tysiąclecia 42

Opis projektu

Duże zainteresowanie mieszkańców Dzielnicy XV nowymi tytułami książek, audiobooków, komiksów, gamebooków oraz gier planszowych, które pojawiają się na rynku wydawniczym, powoduje konieczność zwiększenia zakupu nowości, które zaspokoją rosnące potrzeby czytelnicze użytkowników obydwu bibliotek. Prenumerata nowych, popularnych tytułów czasopism do Filii nr 48. Projekt przygotowano na podstawie konsultacji z lokalną społecznością i pracownikami filii bibliotecznych.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Różnorodna forma zbiorów: książek, audiobooków, gier planszowych oraz poszerzanie  księgozbioru o komiksy, gamebooki oraz książki obrazkowe i powieści graficzne jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Rozwijana od 2017 r. kolekcja komiksów w Filii nr 49 oraz audiobooków, gier planszowych od 2019 r. w Filii nr 48, jest częścią systematycznie budowanej kolekcji. Istnieje duże zapotrzebowanie na ten rodzaj zbiorów, dlatego chcę, aby biblioteki w mojej dzielnicy rozwijały ten zasób. Wielu mieszkańców chciałoby również móc w bibliotece skorzystać z aktualnej prasy, dlatego też w projekcie założono prenumeratę popularnych periodyków do Filii nr 48.

Dzięki nowym zbiorom biblioteki staną się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Celem jest zwiększenie atrakcyjności zbiorów oraz zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców dzielnicy. Kształtowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci, a zwłaszcza młodzieży, która jest tą najbardziej wymagającą grupą czytelniczą, jest jedną z podstawowych funkcji bibliotek publicznych, co nie jest możliwe bez systematycznego powiększania księgozbioru. Biblioteki mają stałe grono czytelników, zaspokajają potrzeby kulturalne mieszkańców dzielnicy.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup nowości do Filii nr 48 Zakup nowości wydawniczych (książki, audiobooki, gry planszowe) 21 300,00 PLN
Zakup nowości do Filii nr 49 Zakup nowości wydawniczych (komiksy, książki, gamebooki) 10 500,00 PLN
Prenumerata Prenumerata czasopism do Filii nr 48 3 000,00 PLN
Oznakowanie Druk naklejek informacyjnych na zakupione zbiory 200,00 PLN
35 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup nowości Zakup nowości wydawniczych (książki, audiobooki, gry planszowe komiksy, gamebooki) zgodnie z procedurą I–IV kwartał 2023 r.
Prenumerata Prenumerata czasopism do Filii nr 48 I–IV kwartał 2023 r.
Oznakowanie Druk naklejek informacyjnych na zakupione zbiory I–IV kwartał 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Promocja czytelnictwa szczególnie wśród młodzieży, zakup zbiorów dostosowanych do potrzeb młodych dorosłych, promocja biblioteki w środowisku lokalnym.
powrót