Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 23:

Nowa fontanna na Rynku Podgórskim

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rynek Podgórski

Opis projektu

Wymiana obecnej fontanny na nową zaprojektowaną w oparciu o sugestie mieszkańców, zgodnie w wytycznymi konserwatorskimi.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Fontanna jest elementem, który od zakończenia remontu Rynku Podgórskiego budzi ogromne kontrowersje. Nigdy nie została zaakceptowana przez mieszkańców Podgórza, którzy nieustannie wspominają poprzednią fontannę. Mało atrakcyjny, ciągle przeciekający i naprawiany, ten „dziwny wodotrysk” nie służy nikomu, dlatego powinien zastąpiony takim, który mieszkańcy nie tylko zaakceptują, ale przede wszystkich polubią!
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Konkurs architektoniczny na projekt nowej fontanny Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, wynagrodzenie dla sędziów SARP, nagrody dla laureatów, wybór wykonawcy dokumentacji fontanny 100 000,00 PLN
Projekt budowlany wraz z uzgodnieniami Wykonanie projektu budowlanego i jego uzgodnienie 50 000,00 PLN
Wykonanie i montaż fontanny Budowa nowej fontanny 600 000,00 PLN
750 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, rozpoczęcie opracowania projektu Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, rozpoczęcie opracowania projektu 2023
Dokończenie opracowania projektu, realizacja Dokończenie opracowania projektu, realizacja 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu doprowadzi do wykonania nowej fontanny na terenie Rynku Podgórskiego, w miejscu istniejącej i zwiększy atrakcyjność Podgórza.
powrót