Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 36:

ROLKOWISKO FREESTYLE PŁASZÓW

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Teren starego asfaltowego placu obok żłobka przy ul. Lipska-boczna. Część działki nr 31/57, obr. 19 Podgórze.

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie ROLKOWISKA, czyli placu o gładkiej nawierzchni, na którym dzieci jak i dorośli będą mogli bezpiecznie jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach czy deskorolkach.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt zakłada przebudowę istniejącego starego boiska asfaltowego na ogólnodostępny plac z gładkiej, równej betonowej nawierzchni, przeznaczonego do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnogach czy deskorolkach, zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.

Nowa nawierzchnia będzie idealnie równa i gładka, przez co dzieci jak i osoby uczące się jazdy na rolkach czy wrotkach, będą czuły się bezpieczniej stawiając swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Ponadto na tak gładkiej powierzchni, osoby jeżdżące Freestyle na rolkach, będą mogły bezpiecznie ćwiczyć jazdę slalomów oraz różnych trików slalomowych, a osoby jeżdżące na wrotkach doszkalać technikę jazdy figurowej.

Projekt przeznaczony jest zarówno dla osób, które nigdy nie miały jeszcze styczności ze sportem rolkowo-wrotkarskim, jak i dla tych, które połknęły już bakcyla i pragną rozwijać tę pasję oraz podnosić swoje dotychczasowe umiejętności.

Wymiary placu: 30 metrów długości i 13 metrów szerokości.

Dodatkowo planuje się umieszczenie małej architektury w postaci 3 ławek parkowych oraz kosza na śmieci.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Zakres projektu BO będzie realizowany do wysokości zabezpieczonych środków finansowych.

Założenia Projektu są zgodne z MPZP „Rejon ul. Przewóz” dla obszaru ZP.4, par.26, pkt. 3 lit. a, b.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych 30 000,00 PLN
Roboty budowlane Realizacja robót budowlanych 250 000,00 PLN
280 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Realizacja dokumentacji projektowej 2023
Roboty budowlane Realizacja robót budowlanych 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę rolkowiska. Inwestycja, dzięki stworzeniu miejsca dedykowanego jeździe na rolkach i wrotkach, wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych oraz w parkach, poprzez ich mniejsze zagęszczenie. Tor umożliwi prowadzenie profesjonalnych treningów z jazdy na rolkach, stanie się miejscem spotkań i integracji wśród mieszkańców.
powrót