Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 95:

PUSTOSTANY DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

W Krakowie stoi tysiące budynków i lokali, które nie są wykorzystywane. Sytuacja na rynku mieszkań z roku na rok się pogarsza. W związku z wojną w Ukrainie rynek ten skurczył się jeszcze bardziej, a czynsze drastycznie wzrosły. Wiele osób nie ma gdzie mieszkać, lub jest zmuszonych wynajmować mieszkania za większość swojej pensji. Zmieńmy to! Niech Kraków wykorzysta lokale nieużytkowane i po przystosowaniu do celów mieszkalnych, udostępni mieszkańcom Krakowa w wysokości niskiego czynszu miejskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkanie jest fundamentem poczucia bezpieczeństwa każdego człowieka. Bez dachu nad głową nikt nie jest w stanie funkcjonować i pracować, nie mówiąc o życiu rodzinnym i prywatnym. W ostatnim czasie mierzymy się z wysoką inflacją, ceny wynajmu mieszkań wzrastają, a rynek mieszkaniowy drastycznie się kurczy, również w związku sytuacją w Ukrainie. Musimy jako miasto zmierzyć się z tym wyzwaniem i wykorzystać zasoby, które już mamy, a jest ich sporo. Zadbajmy o podstawowe potrzeby i godność wszystkich mieszkańców Krakowa, również tych przybywających zza wschodniej granicy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Koszt przystosowania lokali nieużytkowych to zamieszkania 1 520 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Rozpoczęcie prac przygotowawczych w pustostanach marzec 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja przedmiotowego projektu pozwoli na wyremontowanie pustostanów, które, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Gminie Miejskiej Kraków, zostaną przekazane do zasiedlenia osobom oczekującym na przyznanie gminnego lokalu mieszkalnego.
powrót