Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 43:

CZYTAJŻE!

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Stare Podgórze

Opis projektu

W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania ze znanymi polskimi pisarzami prezentującymi różne rodzaje literatury, w tym np. Elżbietą Cherezińską, Mariuszem Wollnym, Andrzejem Sapkowskim, Tomasz Sekielskim, Tadeusz Biedzkim, Jackiem Piekarą, Andrzejem Ziemiańskim, Bartkiem Sabelą, Jackiem Dukajem, Olgą Tokarczuk, Łukaszem Dębskim, Michałem Rusinkiem. Wybór autorów będzie podyktowany przede wszystkim popularnością danego autora, jego dostępnością i oczekiwaniami finansowymi.

Gdyby znani autorzy mieli zbyt wygórowane żądania finansowe należy się skupić na autorach związanych z Krakowem. Spotkania odbywać się będą w Parku im. Wojciecha Bednarskiego (w razie niezakończenia remontu w innym uzgodnionym miejscu na terenie Starego Podgórza) od maja do września w cyklu mniej więcej dwu/trzy tygodniowym - w sumie od 6 do 8 spotkań. Ich ostateczna liczba będzie zależeć od dostępności autorów, warunków atmosferycznych oraz oczekiwań finansowych autorów.

Spotkania będą organizowane pod gołym niebem (w przypadku wątpliwych prognoz z zabezpieczeniem w postaci lekkiego namiotu). Dla autora zostanie przygotowane komfortowe siedzisko z lekkim stolikiem, na potrzeby uczestników ok. 50 leżaków/puf/krzesełek/poduszek. Na spotkanie mogą zostać zaproszone mobilne wózki z kawą lub przekąskami. Dla autora zapewnione zostaną napoje.

Spotkania będą miały formę lekkiej pogawędki prowadzonej i moderowanej przez konferansjera. Autorzy opowiedzą o swojej twórczości, inspiracjach, swojej "pisarskiej drodze", itd. - tematy powinny być szerokie, luźne i uzgodnione z danym autorem. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania. Na koniec każdego spotkania odbędzie się konkurs związany z wiedzą nt. twórczości autora – do wygrania będzie 10 książek autora z jego autografem. Czas trwania takiego spotkania to ok. 1,5 do 2 godzin plus czas na podpisywanie książek.

Po spotkaniu autor (jego manager) mógłby sprzedawać swoje książki (mogłoby to zadziałać im plus na pozyskanie autora) i je podpisywać. Autor powinien też podpisywać książki przyniesione przez uczestników, a zakupione wcześniej. Każde spotkanie byłoby poprzedzone działaniami promocyjnymi.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Umożliwienie mieszkańcom dzielnicy i całego Krakowa spotkań z popularnymi pisarzami i ich twórczością. Spotkania równocześnie byłyby promocją czytelnictwa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zapewnienie autora na spotkanie 8 spotkań x 5 000 zł (średni koszt) 40 000,00 PLN
konferansjer 8 spotkań x 500 zł 4 000,00 PLN
organizacja spotkania zapewnienie siedzisk, stolika, namiotu i innych niezbędnych rzeczy 8 spotkań x 1500 zł 12 000,00 PLN
nagrody książkowe 8 spotkań x 10 książek x 40 zł (średni koszt) 3 200,00 PLN
działania promocyjne wsparcie reklamy na Facebooku - 8 x 300 zł - 2400 zł, opracowanie i wydruk plakatu i ulotki prezentujących inicjatywę - 1000 zł 3 400,00 PLN
62 600,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
rozpoczęcie działań promocyjnych wywieszenie plakatów, dystrybucja ulotek (tablice informacyjne dzielnic, instytucje, szkoły, kościoły, wydarzenia), reklama na Facebooku, stronach internetowych marzec-wrzesień 2023
realizacja spotkań 1 spotkanie w maju, 2 spotkania w czerwcu, 2 spotkania w lipcu, 2 spotkania w sierpniu, 1 spotkanie we wrześniu (projekt dopuszcza organizację 6 spotkań w sytuacji opisanej w opisie projektu) od połowy maja do połowy września 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Oferta kulturalna dostosowana do potrzeb czytelników, możliwość spotkania ze znanymi i popularnymi pisarzami, integracja społeczna i promocja aktywnego spędzania wolnego czasu w przestrzeni miejskiej.
powrót