Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 27:

Pychowice - ławeczki i śmietniki przy Uroczysku Wiszówka

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka 407/3

Opis projektu

W ostatnim czasie wzdłuż Uroczyska Wiszkówka pojawiła się ścieżka pieszo rowerowa, ale nie ma na niej żadnej infrastruktury wypoczynkowej czy utrzymania czystości (kosze na śmieci).

 
Zadanie zakłada posadowienie 3 ławeczek i 2 koszy na śmieci pomiędzy ławeczkami (tj. w w połowie odległości pomiędzy ławkami). 
 

Podane obiekty małej architektury stanowią przykład elementów wyposażenia i wskazówkę dla projektantów projektu budowlanego. Konkretne typy obiektów małej architektury i ich ilości zostają doprecyzowane na etapie uzgodnień branżowych (dostosowanie do przepisów prawa, m.in. odległości od budynków, dróg, strefy bezpieczeństwa, sieci infrastruktury technicznej). Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Teren Pychowic jest bardzo atrakcyjny pod kątem spacerwo-wypoczynkowym i jego popularność znacznie wzrosła w ostatnich latach.

Ścieżka, pomiędzy Zakrzowiecką a Gronostajową często służy jako miejsce nauki jazdy na rowerze dla młodszych, czy ścieżka spacerowa dla starszych lub rodziców z dziećmi - w jednym i drugim przypadku brakuje małej architektury spoczynkowej dla osób, którzy chcieliby skorzystać z popołudniowego nasłonecznienia czy przystanku, jeśli zmęczenie nie pozwala iść dalej. Mamy świetną ścieżkę z dobrą nawierzchnią, mamy lampy solarne - do szczęścia brakuje infrastruktury. Stąd wniosek o posadowienie trzech ławek
 

Wnioskuję także o ustawienie dwóch koszy na śmieci (niestety, wzdłuż ścieżki pojawiają się odpady, które eufemistycznie nazwiemy "nie biodegradowalne"). Kosze powinny być usytuowanie w odległościach proporcjonalnych pomiędzy ławeczkami, tak aby w przypadku osób wyrzucających tam również psie odchody, zapachy nie zakłócały przyjemnego wypoczynku na ławeczce.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Wykonanie robót w ramach realizacji zadania 14 000,00 PLN
14 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Wykonanie robót w ramach realizacji zadania 2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż ławek i koszy na śmieci na odcinku Gronostajowa - Zakrzowiecka na terenie Dzielnicy VIII. Umiejscowienie elementów małej architektury podniesie komfort życia Mieszkańców, funkcjonalność wybranych terenów oraz ich estetykę.
powrót