Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 23:

Infrastruktura rowerowa na bronowickich pętlach tramwajowych

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica VI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Dodatkowe lokalizacje: teren wokół pętli tramwajowej Bronowice oraz Bronowice Małe.

Opis projektu

Projekt zakłada budowę wiaty wraz z dwupoziomowymi stojakami rowerowymi przy pętli tramwajowej Bronowice Małe oraz rozbudowę wiaty przy pętli tramwajowej Bronowice. W obu miejscach powstałaby również stacja naprawcza w skład której wejdzie pompka rowerowa, niezbędne narzędzia i wieszak. W ramach projektu w okolicznych przystankach pojawiłyby się plakaty promujące zrównoważony transport i nowo powstałe miejsca na pozostawienie rowerów.

W przypadku braku możliwości postawienia wiat rowerowych w obrębie obu pętli tramwajowych z uwagi na brak uzyskania wymaganych prawem uzgodnień oraz decyzji w ramach projektu zostaną ustawione stojaki rowerowe oraz stacje naprawy rowerów w dogodnych lokalizacjach dla użytkowników przy uwzględnieniu warunków zagospodarowania terenu oraz obowiązującej organizacji ruchu.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Budowa zadaszonej wiaty z bezpiecznymi miejscami na pozostawienie rowerów ma uzupełnić infrastukturę węzłów przesiadkowych komunikacji miejskiej. Ma zachęcić mieszkańców do dojeżdżania do komunikacji miejskiej rowerem z bardziej odległych terenów miasta i okolic. Ograniczy to ruch samochodów w najbliższym otoczeniu i spowoduję, że i rowery będą działać w systemie park&ride. Punkty będą też miejscem gdzie każdy rowerzysta będzie mógł naprawić drobny defekt swojego jednośladu oraz dopompować koła. Jest to także promocja zdrowego trybu życia, zrównoważonego transportu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
dokumentacja projektowa przygotowanie dokumentacji projektowej obu wiat 49 000,00 PLN
wiaty na miejsca parkingowe dla rowerów budowa estetycznych, zadaszonych i oświetlonych wiat rowerowych przy pętlach tramwajowych, wraz z dwupoziomowymi stojakami rowerowymi, stacjami naprawy rowerów, wybrukowaniem nawierzchni i zabezpieczeniem sieci oraz z promocją idei zrównoważonego transportu wśród mieszkańców dzielnicy i okolic 490 000,00 PLN
539 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projektowanie opracowanie dokumentacji projektowej, pozyskanie wszystkich koniecznych uzgodnień i decyzji 2023 r. - 49 000 zł
realizacja prace ziemne, montaż infrastruktury 2024 r.- 490 000 zł

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Powstanie nowych miejsc postojowych dla rowerów, możliwość pozostawienia roweru przy pętlach "Bronowice" i "Bronowice małe".
powrót