Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica XIV NR 34:

Park kieszonkowy przy wybiegu dla psów na os. Dywizjonu 303

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XIV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

615 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: os. Dywizjonu 303; działka NH-7,118/94

Krótki opis projektu

Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnego parku kieszonkowego na działce miejskiej 118/94 na osiedlu Dywizjonu 303 - na wzór parków tworzonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Opis projektu

W ramach projektu powstał by projekt parku kieszonkowego z uwzględnieniem nasadzeń, małej architektury i alejek wraz z oświetleniem. Park tematyczny z umieszczeniem dodatkowych tablic i obiektów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Działka jest niezagospodarowana a przeznaczenie jej pod park było by uzupełnieniem istniejącego obok ogrodu "Zielono mi". Teren znajduje się pośrodku osiedla bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 52 i przy chodniku prowadzącym do kościoła. Park stanowił by azyl pomiędzy blokami i umożliwił chwilę relaksu dla wszystkich niezależnie od wieku.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Zakres projektu BO będzie realizowany do wysokości zabezpieczonych środków finansowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej 45 000,00 PLN
Realizacja Roboty budowlane 570 000,00 PLN
615 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej I - II kwartał 2023
Realizacja projektu Prace budowlane I - II kwartał 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada utworzenie parku kieszonkowego przy wybiegu dla psów na os. Dywizjonu 303. Realizacja zadania zwiększy atrakcyjność okolicy i stworzy mieszkańcom przestrzeń do odpoczynku, rekreacji i integracji.
powrót