Projekty 2025 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica I NR 1:

ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Edycja Budżet Obywatelski 2025 Projekt lokalny - Dzielnica I Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

300 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: plac Wszystkich Świętych

Krótki opis projektu

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TYM DRZEW I KRZEWÓW NA CZĘŚCI PARKINGU PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W MIEJSCU 6 MIEJSC POSTOJOWYCH PO LEWEJ STRONIE OD WJAZDU.

Opis projektu

Projekt zakłada:

1) Zerwanie kostki brukowej i posadzenie zieleni (drzewa lub krzewy - pod warunkiem uzyskania zgody Konserwatora) w miejscu istniejącego fragmentu parkingu naprzeciw Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych, która nie będzie kolidowała z drogą pożarową. Lokalizacja: parking wzdłuż zieleńca, po lewej stronie od wjazdu.

2) Ustawienie donic z roślinami lub słupków wzdłuż chodnika przy budynku magistratu od strony głównego wejścia.

3) Ustawienie donic z roślinami przy wejściu do ogrodu społecznego.

Autorką wniosku jest Natalia Nazim

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja zadania wpłynie na poprawę estetyki otoczenia Pałacu Wielkopolskich, który jest budynkiem reprezentacyjnym w centrum miasta. W przypadku możliwości postawienia dwóch donic z zielenią przed wejściem do ogrodu społecznego, poprawie ulegnie dostępność do wskazanego ogrodu.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i realizacja 300 000,00 PLN
300 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja 2026-2027

Galeria

powrót
BESbswy