Projekty 2025 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 7:

Przejście dla pieszych przez ulicę Aleksandry

Edycja Budżet Obywatelski 2025 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 200,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Aleksandry 21

Krótki opis projektu

Projekt zakłada budowę przejścia dla pieszych przez ulicę Aleksandry na wysokości bloku nr 21. W tym miejscu przekracza jezdnię bardzo wiele pieszych mimo braku bezpiecznego przejścia, co udowadnia, że jest ono w tym miejscu uzasadnione.

Opis projektu

Zbudowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przez ulicę Aleksandry. 

Dane dotyczące działki:
Identyfikacja126104_9.0057.304/2
JednostkaPodgórze
Nr obrębu57
Nr działki304/2
Pow. graficzna18,519.00
Gr własności130
Gr własności opisGmina Kraków - właściciel, działka oddana wyłącznie w zarząd (współzarząd)
 
Co jest wymagane:
- prace projektowe
- wybrukowanie około 7m^2 pasa zieleni po zachodniej stronie w celu zapewnienia dojścia do przejścia
- wybrukowanie około 6m^2 pasa zieleni po wschodniej stronie -
- wymalowanie przejścia dla pieszych
- postawienie znaków drogowych
- obniżenie krawężników na przejściu i ułożenie pasów medialnych
Załączone zdjęcia mają charakter poglądowy.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Każdego dnia przez to miejsce przez jezdnię przechodzi dużo pieszych. Paczkomat przy bloku 21, przystanek autobusowy Aleksandry i bloki przy ulicy Podłęskiej generują spory ruch pieszych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa należy wyznaczyć przejście dla pieszych, podobne do istniejącego już w dole ulicy przy przedszkolu nr 37. Bezpieczne przejście dla pieszych mogłoby dać pierszeństwo pieszym, i spowolnić ruch samochodów, które bardzo często przekraczają prędkość na tej ulicy. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Obniżenie krawężników Obniżenie krawężników i ułożenie pasów medialnych po obu stronach wedłuch cennika budżetu obywatelskiego 3000 zł za jedną stronę. 6 000,00 PLN
Dobudowa chodników Wybrukowanie łącznie około 13 m^2 pasa zieleni bez wycinki roślinności w przybliżeniu kosztu 200 zł za m^2. 2 600,00 PLN
Postawienie znaków drogowych Koszt znaków D-6 z słupami, wedłuk cennika BO 800zł za znak. 1 600,00 PLN
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej. 20 000,00 PLN
30 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej I-IV kwartał 2026
Realizacja Wykonanie robót budowlanych I kwartał 2027

Galeria

powrót
BESbswy