Projekty 2025 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVIII NR 28:

Ceramiczny kalejdoskop

Edycja Budżet Obywatelski 2025 Projekt lokalny - Dzielnica XVIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

13 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, Os. Słoneczne 16

Krótki opis projektu

Projekt skierowany do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, chcących zdobywać umiejętności pracy z gliną, za pomocy różnorodnych technik lepienia oraz zdobnictwa.

Opis projektu

Działania projektowe zakładają organizację warsztatów ceramicznych, będących niezwykłą okazją do zanurzenia się w cudowny świat ceramiki, eksplorowania swojej kreatywności i zgłębienia tajników tego pięknego rzemiosła. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, uczestnictwo w tych warsztatach to prawdziwa podróż w krainę sztuki, która zachwyca i inspiruje.
               Przygoda z gliną może okazać się nie tylko dobrą zabawą na jedno popołudnie, ale początkiem nowej pasji. Lepienie to forma sztuki, która łączy w sobie zarówno tradycję, jak i nowoczesność. Uczestnicy mają szansę na eksperymentowanie z różnymi stylami i formami, co może prowadzić do odkrycia własnego stylu artystycznego.         
               Warsztaty staną się  także świetną okazją do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami ceramiki. Wspólna praca nad projektami sprzyja integracji i budowaniu relacji międzyludzkich.
               Ponadto, uczestnictwo w takich zajęciach może być formą terapii, pomagając w redukcji stresu i poprawie samopoczucia, oraz oderwania się od codziennych obowiązków, zrelaksowania i rozwoju twórczego potencjału, podczas  tworzenia własnej ceramiki użytkowej.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Świat pędzi do przodu, a niestety wraz z jego rozwojem relacje osiedlowe, relacje sąsiedzkie, mocno się rozluźniają, zamykają się w smartfonach i komunikatorach.
Celem projektu jest otwarcie się na relacje, które za sprawą spotkań integracyjnych przy warsztatach rękodzielniczych oraz wyjść kulturalnych, otworzą przestrzeń do budowania społeczności o podobnych zainteresowaniach, dla których kontakt z drugim człowiekiem jest równie ważny, jak bycie blisko kultury i korzystanie z walorów kulturalnych miasta Krakowa.
Projekt ukierunkowany jest na  integrację mieszkańców, poprzez wspólne ceramiczne spotkania warsztatowe, wszystko to w przyjaznej i otwartej atmosferze, sprzyjające nie tylko rozwojowi nowej pasji, ale też wyciszenia poprzez kontakt ze sztuką i jej tworzeniem.
Wydarzenia będą kierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz rodzin.
Projekt zapewni mieszkańcom dostęp do oferty kulturalnej, które dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego miasta Kraków stanie się dodatkową wartością, poszerzającą dostęp do usług kulturalnych, bez naruszania możliwości ekonomicznych mieszkańców.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Warsztaty Zajęcia ceramiczne (wynagrodzenie prowadzącej, materiały, wypał) 10 000,00 PLN
Materiały Folie zabezpieczające stoły, artykuły do obsługi warsztatów 1 000,00 PLN
Koordynacja Prowadzenie dokumentacji, rozliczenia, organizacja warsztatów 1 000,00 PLN
Wynagrodzenie Wynagrodzenie osoby odpowiedzialnej za przygotowanie zajęć (przygotowanie sali, przygotowanie stanowisk, posprzątanie sali po warsztatach) 1 000,00 PLN
13 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Działania organizacyjne W tym: organizacja, promocja, rekrutacja, opracowanie szczegółowego harmonogramu działań I kwartał 2026
Działania projektowe W tym: Wybór wydarzeń, rezerwacja i zakup biletów, ustalanie terminów wydarzeń i atrakcji, działania warsztatowe, bieżąca promocja oraz rekrutacja uczestników I-IV kwartał 2026
Zakończenie działań projektowych W tym: ewaluacja, rozliczenie Koniec IV kwartału 2026

Galeria

powrót
BESbswy