Projekt lokalny - Dzielnica XI
NR 30:
Park & Walk! Wiaty rowerowe dla Kurdwanowa, Piasków i Woli
Edycja Budżet Obywatelski 2025 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
150 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Dzielnica XI
Krótki opis projektu
Budowa zadaszonych wiat rowerowych, w pobliżu parków, przystanków i obiektów rekreacyjnych. Miejsc gdzie będzie można przypiąć bezpiecznie rower.
Opis projektu
Zaprojektowanie i wybudowanie wiat na rowery wewnątrz Dzielnicy XI (osiedli Kurdwanów, Piaski Nowe, Wola Duchacka). Wiat zadaszonych, jedno lub dwustronnych z możliwością przypięcia i pozostawiania roweru.
UZASADNIENIE PROJEKTU
Kraków miastem rowerzystów!
Ile razy myślałeś by wybrać się do Parku, na Basen czy komunikacją miejską do centrum?
Ile razy odpuściłeś podjechanie rowerem bo nie miałeś go gdzie zostawić?!
Cóż nam z pięknych ścieżek rowerowych gdy nie mamy gdzie bezpiecznie zostawić roweru?
Projekt zakłada budowę wiat rowerowych, z zadaszeniem i możliwością przypięcia roweru do solidnych elementów, których nie da się zdewastować!
Kraków miastem mieszkańców! Dzieci, młodych, w podeszłym wieku, rodzin, singli ale i osób z niepełnosprawnościami dla których rower to coś więcej niż dwa koła!
Załączone zdjęcia, jak i kosztorys są przykładowymi elementami, które w momencie projektowania mogą ulec zmianie.
Nazwa | Opis | Koszt |
---|---|---|
Projekt | Opracowanie dokumentacji projektowej | 30 000,00 PLN |
Realizacja | Budowa wiat rowerowych | 120 000,00 PLN |
150 000,00 PLN |
Nazwa | Opis | Data |
---|---|---|
Projekt | Opracowanie dokumentacji projektowej | 2026 |
Realizacja | Budowa wiat rowerowych | 2027 |