Projekty 2025 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 62:

poprawa poziomu bezpieczeństwa pomostów-nabrzeży Hornu,Bagry

Edycja Budżet Obywatelski 2025 Projekt lokalny - Dzielnica XIII - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

554 600,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: nabrzeże na terenie przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22,

Krótki opis projektu

Cel: Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ogólnodostępnych pomostów w bazie Klubu Żeglarskiego Horn Kraków przez wymianę przekrycia zużytych/przegniłych/desek podestów pomostowych jak i uzupełnienie wyposażenia pomostów w dodatkowe środki bezpiecz.

Opis projektu

Uzasadnienie Projektu:
Dotychczasowe przekrycie podestów pomostowych datuje  wielu lat i  są mocno „nadgryzione” czasem i korozją, przez co stwarzają niebezpieczeństwo  załamania się pod ciężarem  osób / nawet dzieci / i sprzętu transportowanego na wodę. Dlatego  właściwie całe przekrycie wymaga wymiany  na  przekrycie odporne na trudne warunki wilgotnościowe.

Szczególnie należy zauważyć  iż  pomosty są intensywnie wykorzystywane przez  czynnych zawodników  wraz z ich sprzętem / łódki na wózkach o wadze 40 – 80 kg./ Klub Żeglarski Horn Kraków w liczbie 130 osób jak i adeptów  - zawodników w liczbie przeszło 100 osób.
Jednocześnie  Klub prowadzi szkolenia na stopnie żeglarskie  w których uczestniczy corocznie 450- 600 osób i one też korzystają z pomostów w czasie praktycznego  żeglowania.
Dodatkowo należy zaznaczyć iż w okresie  letnich wakacji odbywają się na terenie  Klubu Żeglarskiego Horn Kraków  półkolonie  czynnie korzystające z pomostów w liczbie  około 700 osób.
Innymi  czynnymi użytkownikami pomostów są Seniorzy zgrupowani  z CAS – Żeglarz przy Klubie Żeglarskim Horn Kraków w liczbie ponad 180 osób jak i inni użytkownicy sprzętu wodnego / kajaki, rowery, SUP…/ w liczbie ponad 1000 osób / miesiąc, zważywszy, że korzystają z tego również uczestnicy zajęć z pobliskiej SUP-KULTURY.
Należy też zwrócić uwagę iż przez teren Klubu Żeglarskiego Horn Kraków przechodzi stale / szczególnie w okresie letnim /  około 120 000 – 160 00 osób /miesiąc dorosłych, dzieci .. / którzy też są potencjalnymi użytkownikami pomostów i nabrzeży, bo dużą przyjemnością jest spacer tuż przy wodzie, więc należy zadbać  o bezpieczeństwo w tej przestrzeni.
Dodatkowo - w celu poprawy bezpieczeństwa przebywających tam osób - planuje się wyposażenie pomostów w dodatkowe stojaki z kołami i kamizelkami ratowniczymi  tak, by były szybko dostępne w razie potrzeby.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Teren przystani jest ogólnie dostępny, przyjazny i przyjemny dla uczestników, mieszkańcy-spacerowicze chętnie go odwiedzają. Należy więc przyłożyć szczególną uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa. Dookoła powstało wiele bloków mieszkalnych, więc znacząco zwiększyła się ilość korzystających z tej formy śródmiejskiego wypoczynku. Sytuacja przymusza więc do skupienia sił i środków dla zapewnienia komfortu tego wypoczynku i rekreacji.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
deski wodoodporne HANIMAT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ul. Nowa 3 84-123 Rekowo Górne 277 600,00 PLN
Śruby i inne akcesoria montażowe kpl 7 000,00 PLN
4. Instalacja poszycia przez specjalistyczną firmę z gwarancjami 400 mkw x 450/mkw 180 000,00 PLN
4 słupy z kołem ratunkowym, rzutką, dwoma kamizelkami 48 000,00 PLN
tablice informacyjno-ostrzegawcze 4 sztuki x 10500/szt 42 000,00 PLN
554 600,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
1. Inwentaryzacja szczegółowa zadania wyliczenie szczegółowej potrzeby zakresu wykonania prac XI; XII 2025
2. Zakup materiałów negocjacje warunków, zamówienie materiałów, odebranie II; III 2026
3. Wybór wykonawcy I; II 2026
4. Demontaż istniejącego poszycia III 2026
5. Instalacja nowego poszycia i akcesoriów III; IV 2026

Załączniki

powrót