Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ambasadorzy Budżetu Obywatelskiego 2018

Budżet obywatelski

Program Ambasador BO 2018 kierowany jest do osób z mocno udokumentowaną działalnością społeczną. W tym roku realizujemy drugą edycje Programu, część ubiegłorocznych ambasadorów BO postanowiła kontynuować pracę z nami również w tym roku.

 

Rolą Ambasadora BO jest aktywizowanie środowisk jemu bliskich po to, aby zwiększyć wśród nich widoczność budżetu obywatelskiego i zachęcić do udziału w procesie. Ambasador BO to również osoba, której praca przekłada się na zwiększenie świadomości obywatelskiej wśród mieszkańców. Ambasador BO edukuje, kształci i zachęca do przyjęcia obywatelskiej postawy.


Przedstawiamy poniżej sylwetki Ambasadorów Budżetu Obywatelskiego.

Anna Bałdyga
Anna Bałdyga

Radna Dzielnicy I Stare Miasto, autorka dwóch zwycięskich projektów w minionych edycjach budżetu obywatelskiego: Bezpieczne przejście dla pieszych przy ulicy Dietla oraz Zieleń pochłaniająca smog przy ulicy Cieślewskiego.

 

Małgorzata Bochenek
Małgorzata Bochenek

Współprzewodnicząca Rady Budżetu Obywatelskiego, zaangażowana w proces od jego pierwszej edycji. Współtworzyła pilotaż budżetu obywatelskiego w Krakowie w ramach "Priorytetu Obywatelskiego" w dzielnicy I. Zaangażowana w akcje społeczne: Nie dla Acta, Akcja Społeczna Dobra Opcja i Inicjatywa Prawo do Miasta.

 

Waldemar Boczar
Waldemar Boczar

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Polityka społeczna i geografia. Uczestnik pierwszego miejskiego hackathonu, w którym zgłoszony projekt został wyróżniony i zdobył drugie miejsce. Wnioskodawca w IV edycji budżetu obywatelskiego. Działacz w organizacjach studenckich.

 

Tomasz Daros
Tomasz Daros

Przewodniczący  Rady i Zarządu Dzielnicy I Stare Miasto. Ubiegłoroczny Ambasador BO. Członek Rady Budżetu Obywatelskiego. Wydatnie zaangażowany w sprawy dzielnicy i miasta.

 

Szczęsny Filipiak
Szczęsny Filipiak

Radny Dzielnicy VII. Wnioskodawca w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Członek Rady Budżetu Obywatelskiego i ubiegłoroczny Ambasador BO. Inicjator kampanii społecznej „Miejsca wystarczy dla wszystkich”, wybranej kilka lat temu jako najlepsza kampania społeczna w Polsce w kategorii kampanii lokalnych.

 

Dorota Głowacka-Prus
Dorota Głowacka-Prus

Pracownik socjalny, animatorka lokalna w MOPS Kraków. W 2017 roku otrzymała tytuł Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku w kategorii Animacja. Wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Forum Organizatorów Społeczności Lokalnych. Ubiegłoroczna Ambasadorka BO.  Autorka wniosków BO, w 2018 realizowany będzie projekt  dzielnicowy gazetki czyżyńskiej.

 

Paulina Gosek
Paulina Gosek

Animatorka w Programie Aktywności Lokalnej „Sami dla siebie” MOPS Kraków. Ubiegłoroczna Ambasadorka BO. W swojej pracy stawia za cel rozwój relacji sąsiedzkich wśród członków społeczności lokalnej oraz wzrost ich zaangażowania na rzecz swojego miejsca zamieszkania.

 

Daria Gosek-Popiołek

Daria Gosek-Popiołek

Doktorantka na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej; współpracuje z Programem Aktywności Lokalnej „Sami dla siebie”. Zaangażowana w proces BO od pierwszej jego edycji – jako osoba składająca wnioski i wspierająca inne osoby w ich złożeniu.

 

Andrzej Górniak

Andrzej Górniak

Nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, realizujący spotkania z uczniami na temat budżetu obywatelskiego od jego pierwszej edycji. Ubiegłoroczny Ambasador BO. Tylko w 2017roku przeprowadził spotkania edukacyjne, w których uczestniczyły 422 osoby.

 

Marcin Grega
Marcin Grega

Radny Dzielnicy V. Członek Rady Budżetu Obywatelskiego. Ubiegłoroczny Ambasador BO. Wnioskodawca w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego.

 

Konrad Grybel
Konrad Grybel

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa podczas IV kadencji, członek Samorządowej Ligi Mistrzów. Wielokrotnie nagradzany za działalność społeczną, w tym przez Prezydenta Miasta Krakowa za konsekwencję w pomaganiu potrzebującym i odwagę w obronie dobra i prawdy.

 

Anna Jakubiak
Anna Jakubiak

Aktywistka miejska, ubiegłoroczna Ambasadorka BO, organizatorka szeregu spotkań dla mieszkańców przybliżających tematykę budżetu obywatelskiego i angażujących  do włączenia się  w proces. Pomysłodawczyni wielu projektów kierowanych do dzieci.

 

Krzysztof Kwarciak
Krzysztof Kwarciak

Radny Dzielnicy VII, członek Rady Budżetu Obywatelskiego i ubiegłoroczny Ambasador BO. Aktywista miejski. Zaangażowany w budżet obywatelski od jego pierwszej, pilotażowej edycji. Wnioskodawca BO – zgłoszony w ubiegłym roku projekt „Zadbajmy o bezdomne koty” uzyskał znaczące uznanie mieszkańców i okazał się jednym ze zwycięskich projektów IV edycji BO.

 

Łukasz Maślona
Łukasz Maślona

Członek Stowarzyszenia Funkcja Miasto. Ubiegłoroczny Ambasador BO oraz członek Rady Budżetu Obywatelskiego. Prowadzący mobilny punkt do głosowania podczas IV edycji budżetu obywatelskiego. Organizator spotkań z mieszkańcami. Aktywista miejski.

 

Krystyna Pawełek
Krystyna Pawełek

Specjalistka pracy socjalnej – animatorka lokalna. Ubiegłoroczna Ambasadorka BO. Zaangażowana w budżet obywatelski od pierwszej jego edycji.

 

Olga Płuciennik
Olga Płóciennik

Aktywistka miejska, organizatorka i animatorka grupy nieformalnej MamaTon Klub Mam, współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Obywatelska, działając na rzecz partycypacji obywatelskiej mieszkańców Miasta Krakowa w projekcie dot. rzecznictwa seniorów. Ubiegłoroczna Ambasadorka BO.

 

Tomasz Pytko
Tomasz Pytko

Wiceprzewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży. Założyciel i przewodniczący All in UJ. Konsultant polityk społecznych na szczeblu ministerialnym oraz uczestnik konsultacji miejskich z zakresu kluczowych strategii.

 

Olgierd Sęczek
Olgierd Sęczek

Radny Dzielnicy I, członek Zarządu Dzielnicy I Stare Miasto. Aktywnie wspiera proces BO poprzez organizowanie spotkań dla mieszkańców. Współpracuje z Domami Pomocy Społecznej, Klubami Seniora oraz z Centrami Aktywności Seniora.

 

Łukasz Sęk
Łukasz Sęk

Radny Dzielnicy XVII. Przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy XVII. Ubiegłoroczny Ambasador BO. Członek Rady Budżetu Obywatelskiego.

 

Barbara Zarzycka-Rzeźnik
Barbara Zarzycka Rzeźnik

Radna Dzielnicy I. Przewodnicząca Komisji Praworządności Dzielnicy I Stare Miasto. Aktywnie uczestniczyła w działaniach na rzecz dotychczasowych edycji BO, organizując spotkania z mieszkańcami, dyżurując i udzielając informacji dotyczących procesu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ARTUR LEWANDOWSKI
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2018-03-08
Data aktualizacji: 2018-03-09
Powrót