WSPÓLNE PROJEKTY MIEJSKIE

Wspólne Projekty Miejskie to nowa ścieżka powstawania propozycji zadań w BO. Zakłada ona wspólną pracę mieszkańców wraz ze wsparciem ekspertów UMK jeszcze przed złożeniem propozycji zadań na platformie.

WSPÓLNE PROJEKTY MIEJSKIE
Fot. Budżet obywatelski

Propozycje zadań będą wypracowywane w kolejnych 3 powiązanych ze sobą warsztatach, w których wezmą udział mieszkańcy oraz eksperci UMK:

  • Warsztat I. Diagnoza potrzeb mieszkańców, generowanie pomysłów.
  • Warsztat II. Praca nad wybranymi projektami, konsultacje z przedstawicielami jednostek.
  • Warsztat III. Informacja zwrotna od ekspertów miejskich, dopracowanie i złożenie propozycji zadań.

W warsztatach może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Krakowa, który zadeklaruje możliwość uczestniczenia we wszystkich trzech warsztatach. Ze względów organizacyjnych i logistycznych maksymalna liczba uczestników warsztatów nie może przekroczyć 60 osób.  Jeżeli zgłosi się więcej niż 60 osób przeprowadzone zostanie losowanie.

Pierwszy warsztat to dyskusja o potrzebach miasta, generowanie pomysłów oraz praca grupowa przy stolikach z mapami. Po warsztacie nastąpi analiza zgłoszonych potrzeb, wskazanie najczęściej powtarzających się pomysłów.

Drugi warsztat to selekcja projektów, praca grupowa nad tymi projektami, konsultacje z przedstawicielami jednostek oceniających, wybór lidera projektu, itp. Po warsztacie nastąpi analiza wstępnych projektów przez jednostki oceniające oraz przygotowana zostanie  wstępna wycena.

Na trzecim warsztacie lider projektu oraz jego współautorzy po konsultacji z przedstawicielami jednostek weryfikujących ustalą ostateczny kształt propozycji i wprowadzą ją do platformy.

Ważne terminy

  • Z początkiem marca nabór uczestników warsztatów
  • 28 marca (sobota godz. 10.00-14.00)I warsztat - ODWOŁANY
  • 4 kwietnia (sobota godz. 10.00 – 14.00) II warsztat - ODWOŁANY
  • 21 kwietnia (wtorek, godz. 17.00 – 20.00) III warsztat - ODWOŁANY.

W związku z sytuacja kryzysową wynikającą z zagrożenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 zawiadamiamy o anulowaniu powyższych działań zaplanowanych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski