Prezentacja zrealizowanego projektu: Kazimierskie Murale Historyczne

W krótkim czasie stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc krakowskiego Kazimierza. Podziwiane, chętnie fotografowane, często umieszczane przez turystów w mediach społecznościowych – Kazimierskie Murale Historyczne, projekt zrealizowany w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Prezentacja zrealizowanego projektu: Kazimierskie Murale Historyczne
Fot. Budżet obywatelski

Projekt zakładał wypełnienie zaniedbanych, noszących ślady wandalizmu arkad, dekoracyjnym motywem, odwołującym się tematycznie do historii Kazimierza. Za pomysł graficzny i jego realizację odpowiadał Piotr Janowczyk, twórca wieloformatowych projektów malarskich zaliczanych do nurtu streetartu.  Od października 2015 efekt jego działań można podziwiać przy ulicy Józefa 17, gdzie pięć ślepych arkad wypełniają monumentalne portrety ludzi blisko związanych z historią Kazimierza: Kazimierza Wielkiego, Esterki (Estera Małach), Karola Knausa, Heleny Rubinstein oraz Cesarza Józef II.

Zapraszamy mieszkańców i turystów, aby podczas spacerów po krakowskim Kazimierzu odwiedzili to szczególne miejsce, w którym sztuka ulicy splata się w niezwykły sposób z historią.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ALINA BRATKO
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski 2017
Zobacz także
Budżet Obywatelski