Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Maratony pisania projektów 2023

2023-02-03

Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami w organizacji spotkań z mieszkańcami wracamy do organizacji wydarzeń MARATONY PISANIA PROJEKTÓW

BO WEBINARIA – spotkania on-line z ekspertami

2023-02-03

W ramach X edycji budżetu obywatelskiego przedstawiamy 2 panele z wykładami on-line prowadzonych przez praktyków i ekspertów z zakresu zieleni, infrastruktury, organizacji eventów czy działań kierowanych do dzieci.

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego!

2023-02-01

Od dziś, 1 lutego, aż do 2 marca mieszkańcy mogą składać wnioski do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Aby ułatwić to zadanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów podczas przygotowania projektów.

.

Bank pomysłów

2023-01-23

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy przejść dla pieszych. Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy?

 

 

Przed nami X jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego

2023-01-18

38 milionów złotych zaplanowano na projekty w ramach jubileuszowej X edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje już od 1 lutego do 2 marca.

Ogródek badawczo-ekologiczny, czyli czas na kolejne projekty z budżetu obywatelskiego

2023-01-10

Uczniowie szkoły podstawowej nr 54 przy ul. Tynieckiej 122 mają własną stację meteo. O lekcje ekologii na świeżym powietrzu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu zabiegali: rodzice, nauczyciele i sami uczniowie w ramach 8 edycji budżetu obywatelskiego. Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna zakończyła właśnie realizację zadania w terenie.

Koncert kolęd. Muzyka mistrzów w Sanktuarium Najświętszej Rodziny

2022-12-28

„Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”. Te i inne najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacji na głosy operowe, chóry, orkiestrę symfoniczną i organy będzie można usłyszeć w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie 30 grudnia 2022 r. (piątek), o godzinie 19.30. Koncert jest organizowany przez Klub Aleksandry – filię Centrum Kultury Podgórza, w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Wstęp wolny.

Wyróżnienie realizacji z budżetu obywatelskiego w konkursie o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

2022-12-27

Chwastowy Ogród Krakowian to park kieszonkowy, który został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Park zdobył wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza w kategorii przestrzeń publiczna.

Nasadzenia zieleni oraz prace kamieniarskie przy spichlerzu w ramach rewitalizacji Parku Duchackiego

2022-12-23

W dawnym sadzie parkowym przewidziano nasadzenia starych odmian jabłoni stosowanych na terenie Polski oraz wczesne i późne odmiany gruszy.Od strony wschodniej i południowej wzdłuż granicy parku pojawił się swobodny żywopłot z lilaków Syringa vulgaris‘ Charles Joy’. Na przedłużeniu ruin i ogrodu warzywnego, tuż przy ławkach w otoczeniu bylin, posadzono żywopłot z cisa pośredniego Taxusmedia. Podobny żywopłot, otacza również plac zabaw.

Kocham Staw Płaszowski na ukończeniu - kolejna realizacja w ramach budżetu obywatelskiego

2022-12-22

Większość prac została wykonana: pojawiły się urządzenia zabawowe i sprawnościowe, stoliki piknikowe, alejki spacerowe. Przed nami jeszcze dokończenie tarasów widokowo-rekreacyjnych, montaż małej architektury!

Znajdź