Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Stwórz historię swojego miasta - ZAGŁOSUJ!

2023-09-22

Rozpoczęło się głosowanie w 10. jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa! Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa mają 14 dni aby zagłosować na wybrane przez siebie projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie.

Pod głosowanie poddanych jest ponad 700 projektów z czego 155 to projekty ogólnomiejskie.

Instrukacja głosowania

2023-09-21

Już jutro 22 września rozpoczyna się głosowanie w dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa!

 

Przypominamy, że głosować można online i w stacjonarnych punktach do głosowania. Lista stacjonarnych punktów znajdziesz TUTAJ

Nie wiesz jak założyć konto lub głosować online? Przeczytaj instrukcję TUTAJ  

zdjęcie kobiety i mężczyzny w strojach z epoki Ludwika XVI. Kobita głosuje tradycyjnie na papierze, a mężczyzna przez telefon komórkowy

Wykaz punktów do głosowania - aktualizacja

2023-09-16

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem punktów głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Głosować będzie można od 22 września do 6 października 2023 r.

Zdjęcie dziewczynki w stroju z epoki Ludwika XVI z megafonem, a w tle plakat z harmonogramem imprezy i napis Świętujmy razem 10-lecie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa!
16.09.2023 Zalew Bagry (od

Świętujmy razem 10-lecie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa!

2023-09-11

W sobotę, 16 września 2023 r., zapraszamy nad Zalew Bagry na imprezę pod hasłem: „Stwórz historię swojego miasta! 10-lecie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa”. Początek o godz. 11:00 przy wejściu nad zalew od ul. Koziej.  

Głosowanie 2023

Stwórz historię swojego miasta! Teraz! Zagłosuj!

2023-08-29

Mieszkasz w Krakowie? To świetnie się składa!

Możesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać Twoje miasto.

Prościej się nie da! Weź udział w głosowaniu, które odbywać się będzie od 22 września do 6 października i stwórz historię swojego miasta!

Wycieczka do uzdrowiska

2023-08-11

Wyjazd do Uzdrowiska Swoszowice dla Seniorów z dzielnicy XVII

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza seniorów 60+ z dzielnicy XVII na Wyjazd do Uzdrowiska Swoszowice organizowany w ramach projektów z budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa 2022. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Lista projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych poddanych pod głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa

2023-07-12

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem projektów, na które będzie można głosować w ramach tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji budżetu obywatelskiego.
Głosowanie odbędzie się w dniach od 22 września do 6 października 2023 roku. Pod głosowanie zostanie poddanych w sumie 715 projektów, w tym 155 ogólnomiejskich i 560 dzielnicowych.

Aleja Róż

2023-07-10

Nowe serce Nowej Huty

W najbliższą sobotę od godziny 12:00 będziemy świętować na  Alei Róż, która przeszła kompleksową przemianę. Teraz możemy podziwiać to miejsce na nowo jako prawdziwe serce Nowej Huty. Dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach budżetu obywatelskiego, betonowy plac zamienił się w przyciągający mieszkańców zielony skwer emanujący zapachem róż.

Zielone oblicze Białego Prądnika – spacery białoprądnickie

2023-06-30

Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie realizacji projektu „Spacery białoprądnickie” w ramach zwycięskiego zadania IX edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału.

Zieleń, poezja i wspomnienia - otwarcie parku im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie

2023-06-27

W niedzielę 2 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Parku im. Wisławy Szymborskiej, zorganizowane między innymi przez Miasto Kraków i Fundację Wisławy Szymborskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik, przygotowany we współpracy z Fundacją oraz partnerami zaangażowanymi w obchody Roku Szymborskiej.

Park powstał dzięki inicjatywie popartej przez blisko 9 tysięcy mieszkańców Krakowa w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Propozycja nadania parkowi imienia poetki spotkała się z aprobatą 3 360 osób, które podpisały petycję o nazwie "TAK dla parku im. Wisławy Szymborskiej".

Podczas uroczystego otwarcia parku zaprezentowana zostanie również jubileuszowa wystawa podsumowująca 10 lat funkcjonowania budżetu obywatelskiego, która stanowi istotny element wydarzenia.

Znajdź