Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bank Pomysłów

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób jak Ty stworzyliśmy BANK POMYSŁÓW, z którego możesz skorzystać już teraz.

 

Wzorem ubiegłego roku, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia wraz z Wydziałem Geodezji UMK przygotował aplikację o nazwie BANK POMYSŁÓW, w której mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły zmian wspólnej przestrzeni miejskiej, które następnie będą widoczne w formie ogólnodostępnej mapy.

Z przesłanych pomysłów skorzystać będzie mógł każdy mieszkaniec, zainteresowany stworzeniem propozycji zadania w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa, a od tego roku również w ramach inicjatywy lokalnej. Osoby zainteresowane tym narzędziem partycypacji społecznej i działań podejmowanych w ramach IL w Krakowie zachęcam do odwiedzenia strony: https://obywatelski.krakow.pl/246599,artykul,inicjatywy.html.  

W roku 2020 mieszkańcy zgłosili blisko dwieście pomysłów, za pomocą aplikacji która nazywała się Bank Pomysłów BO 2020 (obecnie BANK POMYSŁÓW). Ideą do uruchomienia tego narzędzia było stworzenie miejsca, gdzie krakowianki i krakowianie bez koniecznych formalności mogą zostawić swój pomysł, który ma szansę stać się inspiracja dla wnioskodawców do budżetu obywatelskiego. Lista propozycji obejmowała takie pomysły, jak tworzenie nowych miejsc rekreacji i spędzania wolnego czasu, stacji napraw rowerów, budowy chodników czy  przejść dla pieszych.

BANK POMYSŁÓW to miejsce gdzie możesz przesłać swój pomysł który stanie się inspiracją dla innych. Zgłoś pomysł, zobacz jakie to proste.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2021-03-10
Data aktualizacji: 2021-09-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź