Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak zagłosować w budżecie obywatelskim miasta Krakowa?

Zastanawiasz się nad sposobem głosowania? Masz do wyboru jedną z dwóch opcji elektronicznie lub osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania.  

W każdej z dzielnic Krakowa zostały utworzone miejsca, w których nawet najmłodsi mieszkańcy Krakowa będą mogli oddać swój głos. Tutaj można przeczytać listę miejsc do głosowania w formie tradycyjnej.

Głosować można na sześć różnych projektów, w tym oddać trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować  będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Aby zagłosować online trzeba wejść na stronę budzet.krakow.pl i zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież.

 

Chcesz zagłosować papierowo?

Aby oddać głos w punkcie do głosowania, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

TUTAJ podpowiadamy, gdzie można to zrobić.

Zobacz wszystkie projekty, na które można głosować w tegorocznej edycji BO.

Projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego poznamy pod koniec października.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat