Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Parking przy ul. Karmelickiej zmienia się w park

Rozpoczyna się pierwszy etap prac przy realizacji parku przy ul. Karmelickiej, projektu zgłoszonego w ramach budżetu obywatelskiego. 14 grudnia teren został przekazany wykonawcy. Wkrótce asfaltowe płyty byłego parkingu znikną, by stworzyć zielone miejsce oczekiwane przez mieszkańców.

Park przy ul.Karmelickiej

– Przed nami pierwszy etap, czyli usunięcie asfaltu i gruzowiska po dawnym parkingu oraz wyremontowanie muru, który otacza teren przyszłego parku. Prace rozpoczną się prawdopodobnie na początku stycznia. Do tego czasu na teren inwestycji wejdą archeolodzy. W połowie przyszłego roku będą widoczne pierwsze efekty rozpoczynających się właśnie prac – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Park im. Wisławy Szymborskiej zostanie oddany do użytku w 2023 r., w 100. rocznicę urodzin Noblistki.

Budowa parku przy ul. Karmelickiej to jedno ze zwycięskich zadań wybranych przez krakowian w budżecie obywatelskim w 2019 r. Konsultacje społeczne dotyczące projektu odbyły się w kwietniu 2020 r.

Na terenie, na którym powstaje park, w XIX w. znajdował się plac apelowy przy koszarach austriackich. Ten rejon objęty jest opieką Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2021-12-17
Data aktualizacji: 2021-12-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź