Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Adres: ul. Zakole 31, Kraków
  • Data:

    2023-06-02 - 2023-06-21

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach finansowanych ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, które odbędą się w czerwcu, a są skierowane do wszystkich mieszkańców miasta.

07.06.2023, godz: 17:00-19:00: Warsztaty – kosmetyki naturalne

Spotkanie integracyjne podczas którego wraz z instruktorką będą tworzone kosmetyki naturalne, a dokładniej balsamy do ust oraz perfumy w kremie.

12.06.2023, godz. 17:00-18:30: Warsztaty – Kokedamy

Spotkanie integracyjne podczas którego wraz z florystką będą tworzone kompozycje roślinne, a dokładniej Kokedamy.

13.06.2023, godz. 17:00-19:00: Sąsiedzkie spotkania w naszej kuchni

Spotkanie integracyjne polegające na wymienianiu się doświadczeniami i inspiracjami. W czerwcu omówimy potrawy kuchni Gruzińskiej. Zajęcia poprowadzi Paweł Wojtyga. Wspólne przygotowanie takich potraw jak Chinkali czy Chaczapuri. Wydarzenie finansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wydarzenie finansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

17.06.2023, godz. 15:00-24:00: Dzień Dziecka. Festyn rodzinny

W programie: - wesołe miasteczko – dmuchańce i karuzela - animacje - warsztaty - program estradowy - teatr dla dzieci - konkursy i zabawy z nagrodami - zabawa taneczna Spotkanie integracyjne sąsiedzkich rodzin w ramach Dnia Dziecka – Festynu Rodzinnego

21.06.2023, godz. 17:00-21:00: „Sobótki” – taneczne powitanie lata

Sobótki świętojańskie były dawniej wielkim świętem powitania lata, odprawiane w porze letniego przesilenia słońca, w najkrótsza w roku noc. Na leśnych polanach palono wielkie ogniska – sobótki, Wokół ognisk tańczyły biało ubrane dziewczęta i śpiewały pieśni miłosne. Noc świętojańska była bowiem porą zalotów. Do leśnych ognisk przychodzili również chłopcy lub rozpalali swe własne ognie i popisywali się zręcznością skacząc przez płomienie. Udany skok wróżył im gorącą miłość i wierność aż po grób. O północy udawano się na poszukiwanie kwiatu paproci który miał zakwitać w tę właśnie noc. Kwiat ten, według legendy, świecił niezwykłym blaskiem i miał wskazywać drogę do ukrytych w ziemi skarbów, a temu kto go znalazł miał odsłonić wszystkie mądrości świata, zapewnić wielkie bogactwo i szczęście. Najważniejszym jednak obrzędem dziewczęcym, który zachował się do naszych czasów było puszczanie wianków na wodę. Nawiązując do starodawnych tradycji zapraszamy do wspólnej zabawy, będą tańce (nie przez ognisko, ale równie gorące), konkurs na wianek kwietny i poszukiwanie liścia paproci (złotego dla odmiany), zabawy integracyjne oraz sporo dobrej zabawy prowadzonej przez znakomitego prezentera muzycznego i wodzireja Huberta Dąbrowskiego. Mile widziane panie w tradycyjnych białych strojach i wiankach. Wydarzenie współorganizowane z Klubem Mirage. Wydarzenie finansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.