Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2025

Projekt zakłada bezpłatne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez zorganizowanie zajęć sportowych na sali gimnastycznej. Skierowany jest do młodzieży, osób dorosłych i seniorów, mieszkańców Krakowa.

Zakup fotoradarów, które będą mierzyć prędkość i robić zdjęcia kierowcom, którzy nadmiernie ją przekraczają.

Zakup nowych piecy gazowych i montaż w mieszkaniach lokatorów o niskich przychodach uniemożliwiających samodzielny zakup. Przyczyni się to znacznie do redukcji ryzyka związanego z wybuchem gazu.

Celem projektu jest modernizacja przyszkolnych obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. ks. Blachnickiego 1 w Krakowie, w celu stworzenia nowoczesnego i bezpiecznego kompleksu sportowego.

Herbaciane warsztaty służą integracji mieszkańców. Uczestnicy mogą nauczyć się prawidłowego parzenia herbaty. To świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a także rozwijanie wiedzy o kulturze herbacianej i zdrowym stylu życia.

Usunięcie w dowolny trwały sposób dzików żyjących na terenach miejskich. Należy rozważyć: 1. Sterylizację 2. Odławianie klatkami pułapkami a następnie likwidowanie. Pozyskane mięso można przeznaczyć na karmienie zwierząt w ZOO

Zwiększenie bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych poprzez zakup i instalację czujników gazu w mieszkaniach lokatorów, których nie stać na zakup z własnych środków.

Budowa SKATEPARK-u w Parku Solvaj jaka nowa atrakcja -propozycja sportowa

Projekt "Owocowe Miasto - zielony Kraków" zakłada sadzenie drzew owocowych w przestrzeni miejskiej. Inicjatywa poprawi jakość powietrza, zwiększy zieleń, wzmocni integrację społeczną i edukację ekologiczną, tworząc zdrowsze i piękniejsze miasto.

Projekt zakłada wykonanie doświetlenia przejścia dla pieszych w celu zwiększania bezpieczeństwa.

Modernizacja psiego wybiegu w Parku Kultury - utworzenie strefy dla dużych i małych psów, montaż podwójnej śluzy, wykonanie ogrodzenia z podmurówką, montaż ławek oraz koszy.

Dzięki projektowi każdy będzie mógł bezpłatnie zaszczepić się przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych. Projekt ma na celu również przeprowadzenie szerokiej kampanii edukacyjnej, zachęcającej do profilaktyki i unikania ukąszeń kleszczy.

Projekt zakłada skuteczną walkę z hałasem transportowym i nocnymi wyścigami samochodowymi, poprzez zakup profesjonalnych kamer akustycznych i wyposażenie nimi policji oraz Straży Miejskiej.

Projekt zakłada utworzenie 2 stacji naprawy i wymiany w Krakowie w Podgórzu i Dębnikach. Mieszkańcy będą mogli naprawiać elektronikę, meble, ubrania oraz wymieniać książki i odzież, co zmniejszy ilość odpadów i wspiera gospodarkę obiegu zamkniętego

Zakup Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych zwiększy szansę na przeżycie osób, u których dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia. Ważne jest, aby poza defibrylacją, urządzenia dawały również informację dotyczącą prawidłowej głębokości uciśnięć.

Krakowska Biblioteka Starych Odmian Drzew Owocowych z kolekcją drzew owocowych starych odmian. To sad mający chronić i zachowywać stare odmiany drzew owocowych w połączeniu z edukacją oraz nauka ogrodnictwa i sadownictwa wśród mieszkańców.

Okolice Opolskiej Estakady to jedno z najbardziej nieprzyjemnych miejsc Krakowa łączące I, III i IV dzielnicę - wieczny korek, smród spalin, brak cienia, klepisko i resztki starego betonu. Wspólnie zmieńmy to w oazę zieleni pośrodku betonozy!

Zadanie polega na zakupie defibrylatorów do radiowozów policyjnych. Dzięki defibrylatorom funkcjonariusze łatwiej i szybciej udzielą pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia. Należy pamiętać, że liczy się każda sekunda

Projekt zakłada stworzenie 5 kieszonkowych parków w Krakowie z zielenią, systemami nawadniania, mgiełkami wodnymi, ławkami i oświetleniem solarnym. Inwestycja poprawi jakość powietrza, obniży temperaturę latem i stworzy nowe miejsca rekreacji.

Projekt zakłada organizację wycieczek z przewodnikiem po Krakowie rodzin osób z niepełnosprawnością. Wycieczki będą dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, sensorycznymi i intelektualnymi, umożliwiając im odkrycie nieznanych zakątków.

Dla przeżycia poszkodowanego w wypadku drogowym często najważniejsze jest kilka pierwszych minut, podczas których jest mu udzielana pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia. Projekt umożliwi poszerzenie umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków.

Gołębie są wizytówką Krakowa, ale zanieczyszczają naszą wspólną przestrzeń. Zmniejszmy liczbę gołębi tam, gdzie jest ich za dużo, by miasto było czystsze, a ptaki nie były obiektem przemocy sfrustrowanych mieszkańców.

Projekt zakłada wykonania przejścia naziemnego przez ulicę Wielicką w rejonie skrzyżowania z ulicami Wlotowa i Prosta. Istniejące przejście podziemne jest barierą dla osób o obniżonej sprawności a jego remont jest drogi. Naziemne byłoby alternatywą.

Projekt zakłada montaż odblaskowych ludzików przy przejściach dla pieszych, na wzór montowanych w innych polskich miastach np. w Bytomiu i Częstochowie. Projekt zakłada zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Projekt zakłada przygotowanie dokumentacji projektowej oraz rekultywację terenu po dawnych basenach Krakowianki.

Projekt przewiduje naprawę zniszczonej nawierzchni między Bramą Floriańską a Barbakanem, stronę internetową z dawnymi basztami i kody qr do niej, wyznaczenie Bramy Grodzkiej i tablicę pamiątkową w 200-lecie śmierci Feliksa Radwańskiego.

Montaż inteligentnych, podświetlanych przejść dla pieszych w miejscach o wysokim ryzyku wypadków (np. przy szkołach i ruchliwych skrzyżowaniach). Przejścia będą wyposażone w pasy LED wbudowane w chodnik, które podświetlają się, gdy pieszy zbliża się

Montaż naściennych siedzisk dla dzieci w toaletach publicznych, zapewniających bezpieczeństwo i komfort dla najmłodszych oraz wygodę dla rodziców i opiekunów.

Po kilku edycjach Budżetu Obywatelskiego, gdy był potrzebny sprzęt medyczny dla naszych Zwierzaków, nadszedł czas na zakup samochodu dostawczego, który będzie służył do przewozu potrzebnych materiałów sanitarnych, karm itp.

Celem projektu jest gruntowny remont placu zabaw który znajduje się na pograniczu dzielnic Prądnik Czerwony i Mistrzejowice. Z placu zabaw przy ulicy Klimka Bachledy korzysta mnóstwo dzieci w pobliskich przedszkoli i pobliskich osiedli.

Poprawa bezpieczeństwa - zakup czujników dymu do mieszkań lokatorów, którzy nie zrobiliby tego z własnych środków

Ideą projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zabawy dla dzieci, nie wykluczając przy tym, dzieci z niepełnosprawnością. Plac do jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach oraz skwer z placem zabaw i strefą relaksu.

CELEM PROJEKTU JEST CAŁKOWITA ELIMINACJA ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW NA UL. DŁUGIEJ POPRZEZ UNIEMOŻLIWIENIE PARKOWANIA POJAZDÓW W MIEJSCACH, W KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ DOCHODZI DO ZATRZYMAŃ.

W ramach projektu przy wielu popularnych przystankach autobusowych zostaną zainstalowane elektroniczne tablice wyświetlające informacje, kiedy przyjedzie autobus, co będzie dużym ułatwieniem dla wszystkich pasażerów. Komunikacja miejska powinna być

PLANETARIUM w formie Sfery Geodezyjnej - dla miasta Krakowa nad Wisłą przy ulicy Powiśle, 11

Zakup nowych kuchenek gazowych i montaż w mieszkaniach lokatorów o niskich przychodach uniemożliwiających samodzielny zakup. Przyczyni się to znacznie do redukcji ryzyka związanego z wybuchem gazu.

Wydarzenie skierowane do opiekunów kotów i psów. W programie znajdą się: warsztaty pierwszej pomocy, porady behawiorystów, prelekcje dotyczące codziennej opieki nad zwierzętami i adopcji zwierząt, pokazy szkolenia psów, warsztaty robienia zabawek.

Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni publicznej, która połączy aktywność fizyczną z odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Planowane urządzenie terenu obejmuje następujące elementy: Siłownię plenerową,Alejki spacerowe, Ławki,Zieleń,Kosze na śmieci

Załóżmy krakowskie gorsety oraz rogatywki z piórem! Bądźmy z tego dumni! Projekt obejmuje organizację warsztatów szycia gorsetów, zakup oraz stworzenie wypożyczalni strojów krakowskich, gry miejskie i koncerty muzyczne w przestrzeni Krakowa.

Utworzenie atrakcyjnego Indu-Natur-Parku w Kamieniołomie Libana synergii dzikiej zieleni oraz dziedzictwa kultury przemysłowej i kinematografii oraz zapewnienie należytej pamięci ofiarom Obozu Karnego Służby Budowlanej.

Budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej po południowej stronie mostu Nowohuckiego, który pozwoli na bezpieczną przeprawę rowerzystom oraz pieszym, w szczególności przemieszczającym się pomiędzy nowo powstałymi ścieżkami na wałach wiślanych.

Połączmy Park Lotników Polskich: przy przejściu dla pieszych obok przystanku Muzeum Lotnictwa Polskiego, które łączy północną i południową cześć parku znajduje się przedept / ziemne schody prowadzące do parku -zróbmy tam bezpieczne i wygodne wejście!

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających różne dyscypliny sportowe. Projekt zakłada zakup sprzętu, doposażenie obiektu sportowego oraz organizację szkoleń, wypoczynku letniego i wydarzeń sportowych.

zakup drona wraz z oprogramowaniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Krakowie

Projekt zakłada zamontowanie ekranów akustycznych na osiedlu Tysiąclecia wzdłuż ulicy Dobrego Pasterza (Dzielnica XV Mistrzejowice).

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego terenu zielonego dostępnego dla mieszkańców poprzez wytyczenie ścieżek spacerowych, montaż małej architektury oraz nasadzenie roślinności.

Praktyczne szkolenia z medycyny taktycznej dla mieszkańców Krakowa, przygotowujące do działania w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojna czy klęski żywiołowe.

Wykonanie dwóch lub trzech dwustronnych fotoramek, które staną się nową atrakcją turystyczną Krakowa.

Przytulny park, w którym każdy mieszkaniec okolicznych domów znajdzie coś dla siebie. Może to być relaks na ławce w cieniu drzew, joga na łące, spędzanie czasu z dziećmi na placu zabaw lub trening na mini siłowni.

Projekt poświęcony jest w głównej mierze działaniom proekologicznym nad Zalewem Nowohuckim oraz innym ważnym zagadnieniom porządkującym temat rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2026.

Ścieżka rowerowa przy ul. Mariana Domagały obecnie nie łączy się ze ścieżkami rowerowymi przy ulicy Botewa i Śliwiaka. Należy połączyć te ścieżki rowerowe ze sobą, aby rowerzyści mogli bezpiecznie poruszać się przez zakorkowane ulice.


Propagowanie zdrowego trybu życia poprzez promowanie wśród dorosłych mieszkańców Krakowa aktywności fizycznej i zainteresowania sportem.

Wyodrębnienie, stworzenie stref (oznakowanie) przestrzeni w autobusach i tramwajach komunikacji publicznej, w których zalecano by powstrzymywanie się od rozmów głośnego słuchania muzyki, korzystania z telefonu.

Projekt zakłada stworzenie Smoka Krwiodawcę który będzie rozszerzeniem Szlaku Smoków Krakowskich. Smok Krwiodawca, symbolizujący i promujący ideę Honorowego Krwiodawstwa. Jego wygląd i atrybuty będą nawiązywać do tej szlachetnej idei.

Projekt zakłada utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej nad rzeką Białuchą poprzez budowę nowej nawierzchni, dodanie oświetlenia parkowego oraz zakup i montaż małej architektury.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Blokowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łowińskiego do skrzyżowania z ulicą Mrozową w zakresie wymiany warstw konstrukcyjnych jezdni oraz chodnika.

Projekt obejmuje utworzenie pierwszej górki saneczkowej w Dzielnicy II Grzegórzki dla dzieci i młodzieży. Na mapie górek saneczkowych w Krakowie utworzonej przez ZZM nie ma takiej górki dla dzieci na Grzegórzkach (na terenach Gminy Miejskiej Kraków).

Zakup czujników tlenku węgla do mieszkań lokatorów, któych nie stać na zakup z własnych środków

W przypadku nagłego zatrzymania krążenia kluczową rolę dla przeżycia pacjenta stanowi wczesne zastosowanie defibrylacji. Wyposażenie samochodów Straży Miejskiej i Policji w Automatyczne Defibrylatory Zewnetrzne zwiększy szanse na przyżycie.

Zakup lekkiego samochodu dla OSP GRS Kraków, który umożliwi szybkie dotarcie ratowników w trudny teren, transport operatorów dronów i zespołów z psami ratowniczymi, skracając czas reakcji w akcjach poszukiwawczych i katastrofach budowlanych.

Projekt zakłada dodatkowe patrole Policji w miejscach obleganych przez turystów-szczególnie okolice dworca głównego, okolic Rynku Głównego i ulic dochodzących, oraz na terenie Kazimierza.

Zadanie ma na celu przybliżenie mieszkańcom Krakowa gry w piłkę siatkową poprzez organizację turniejów siatkarskich oraz udział w zorganizowanych rozgrywkach sportowych - meczach turniejach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt zakłada dodanie do istniejących przystanków tramwajowych lub autobusowych zlokalizowanych na terenie Krakowa elementów zielonej architektury: pergoli z pnączami.

CELEM PROJEKTU JEST MOŻLIWOŚĆ NIEODPŁATNEGO DOSTĘPU MIESZKAŃCÓW KRAKOWA DO NAJWIĘKSZYCH WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH I KULTURALNYCH NASZEGO MIASTA BEZ WZGLĘDU NA STATUT SPOŁECZNY ORAZ MOŻLIWOŚĆ BLISKIEGO KONTAKTU Z KRAKOWSKIM TEATREM IM.J SŁOWACKIEGO

Motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w starciu z dużo cięższym pojazdem są narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych! Permanentne doskonalenie (SZKOLENIE) umiejętności jazdy motocyklem to podstawa! TRENING CZYNI MISTRZA

Projekt zakłada umiejscowienie automatu biletowego w pobliżu przystanku os. Na Stoku Szkoła na terenie dzielnicy 17 - Wzgórza Krzesławickie

Projekt zakłada wydzielenia na Moście Nowohuckim tymczasowego pasa dla rowerów w kierunku od ul. Ciepłowniczej do ul. Koszykarskiej do czasu powstania na tym moście docelowej kładki rowerowej.

Wykonanie między dzielnicowej ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ul. Starego Dębu z ul. Okrężną. Trasa rekreacyjno-edukacyjna wzdłuż obrzeży Krakowa w bezpośrednim sąsiedztwie TPK.

Kampanie mają na celu wyczulenie mieszkańców Krakowa na objawy udaru mózgu i zawału mięśnia sercowego oraz naukę postępowania w przypadku ich wystąpienia.

Obecnie rogatki na ul Blokowej puszczane są przez dróżnika ok 7 - 10 min przed przejazdem pociągu co powoduje duże korki na okolicznych ulicach. Rozwiązanie - zamontowanie elektronicznych rogatek które zamykają się 2-3 min przed przejazdem pociągów.

zakup dwóch zestawów maszyn do przesadzania drzew - przesadzarek do drzew PD1200 dla ZZM

Projekt zakłada utworzenie ekologicznej strefy relaksu na terenie ZS1, ul.Ułanów 3 , w której mieszkańcy oraz uczniowie szkoły będą mogli odpoczywać, spędzać czas na świeżym powietrzu oraz uczyć się o ekologii.

Projekt zakłada realizację ogólnodostępnego parku dla mieszkańców Krakowa na terenie Białych Mórz. Realizacja zadania zgodna oczekiwaniami mieszkańców i z wynikami konsultacji społecznych, które odbyły się w okresie od września do listopada 2022r.

Strefa dla psów pod estakadą przy ul. Turowicza to bezpieczna, ogrodzona przestrzeń do zabawy i treningu czworonogów. Wyposażona w ławki, kosze i przeszkody, poprawi komfort właścicieli i psów, jednocześnie zagospodarowując nieużywany teren.

Jest już stowarzyszenie w Polsce, które prowadzi zajęcia na pływającej Bazie Rehabilitacji Nurkowej- oferują wyjątkowe możliwości rehabilitacyjne dla osób z niepełnosprawnościami. Przenieśmy ten pomysł do Krakowa. Mamy wyjątkowy Zakrzówek

Wspólnie możemy zmienić zapomniane zieleńce i parkingi przed Klasztorem Norbertanek i na pętli Salwator w przyjazny środowisku system Niebiesko-Zielonych Ogrodów - pięknej i pożytecznej przestrzeni rekreacyjnej i reprezentacyjnej Zwierzyńca i Krakowa

Projekt zakłada stworzenie stanowisk do samodzielnej naprawy samochodów, wyposażonych w najazdy samochodowe i kanały, umożliwiające mieszkańcom wykonywanie prostych napraw we własnym zakresie.

Wiślacki Bieg ze Smokiem to element obchodów jubileuszu 120. rocznicy powstania Wisły Kraków i okazja do tego, aby cała społeczność Białej Gwiazdy mogła wspólnie uczcić jej wspaniałe dziedzictwo, łącząc miłość do sportu i historii Klubu.

Zadanie przewiduje budowę profesjonalnego toru do biegów OCR w kategorii OCR100, zgodnego z wymogami i standardami międzynarodowej organizacji World Obstacle.

Projekt zakłada utworzenie nowej atrakcji w Nowej Hucie dotyczącej uniwersum filmu Obcy oraz gry wideo Half-Life oraz likwidacji błota na południowej części skweru Budowniczych Nowej Huty.

Czasem tereny używane i zapomniane przez człowieka natura odzyskuje i tworzy tajemniczy, do niczego innego nie podobny krajobraz. Leśny Park Legend i Bajek blisko trasy rowerowej velo Rudawa i linii autobusowych chce Powstać dla Ciebie.

PROJEKT PRZEWIDUJE STWORZENIE KOMIKSU DOTYCZĄCEGO DNIA CODZIENNEGO SENIORÓW

Budowa elementów systemu bezpieczeństwa mieszkańców miasta w celu zwiększenia odporności społeczności lokalnej na sytuacje kryzysowe. Realizacja szkoleń z zakresu umiejętności przetrwania, pierwszej pomocy i obronności wraz z kampanią informacyjną.

Projekt przewiduje usunięcie kostki brukowej z drogi rowerowej znajdującej się przy ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Bieńczyckiej w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego.

Przeżycie pacjenta zależy często od pierwszych minut, podczas których jest mu udzielana pomoc na miejscu zdarzenia. Dzięki udziałowi w projekcie seniorzy będą mieli okazję nabyć umiejętności niezbędne do udzielania pierwszej pomocy.

Stwórzmy razem pierwsze pole do disc golfa w Krakowie. Zagłosuj na projekt stworzenia ogólnodostępnego 9-dołkowego pola do gry w disc golfa, aktywności dla osób w każdym wieku, które szukają alternatywy dla zwykłych spacerów.

Promocja Honorowego Krwiodawstwa w Krakowie poprzez zakup materiałów promocyjnych, zakup gadżetów dla krwiodawców rozdawanych podczas akcji poboru krwi organizowanych na terenie Krakowa.

utworzenie parku w rejonie ul.Sołtysowskiej i Na Załęczu,którego motywem przewodnim są tory starej linii kolejowej wraz z obiektami małej architektury (m.in sowa w centralnym punkcie parku),zg. z projektem sporządzonym przez ZZM w Krakowie-1/2 etapów

W kontekście coraz większych potrzeb w zakresie skorzystania ze wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego i wydłużających się kolejek w ramach NFZ istnieje konieczność poszerzenia dostępu do bezpłatnych świadczeń z zakresu zdrowia psychicznego

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier), kodów dostępu do e-booków. Organizacja wydarzeń literackich i pikniku w filiach Biblioteki Kraków. Zakup sprzętów niezbędnych do realizacji działalności kulturalno-oświatowej.

Propozycja obejmuje utworzenie parku chroniącego przyrodę naturalnego lasu oraz umożliwiającego wypoczynek i rekreację dla mieszkańców Krakowa.

budowa drogi umożliwi mieszkańcom bezpieczne dojście do nowo budowanej infrastruktury realizowanej przez ZIS oraz ZZM

W ramach projektu zostaną posadzone drzewa na ośmiu placach w centrum miasta. Nasadzenia zapewnią trochę cienia i sprawią, że w ciepłe dni miejsca nie będą się już nagrzewać jak piekarnik. Miasto potrzebuje więcej zieleni zamiast betonu!

Pomysł dotyczy wprowadzenie prelekcji o finansach do szkół. Jest on ważny, ponieważ edukacja finansowa pomaga młodzieży i dorosłym lepiej zarządzać pieniędzmi, unikać długów i podejmować świadome decyzje finansowe.

Organizacja turnieju brydżowego dla seniorów z różnych dzielnic Krakowa. Projekt wspiera integrację, aktywizację i rozwój umiejętności strategicznych osób starszych. Wydarzenie otwarte dla mieszkańców, promujące brydża jako formę aktywności umysłowej

Zadanie polega na namalowaniu przy przejściach dla pieszych napisu: Odłóż telefon i Żyj ! W pierwszej kolejności napisy będą namalowane przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół, przedszkoli.

Celem projektu jest zakup i montaż 36 defibrylatorów AED w tramwajach "Krakowiak" oraz przeprowadzenie szkoleń plenerowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i kampanii edukacyjno-informacyjnej z wykorzystaniem miejskich środków masowego przekazu.

Tężnia solankowa to doskonałe miejsce do inhalacji. Dobrze sprawdzi się w przypadku m.in. problemów związanych z drogami oddechowymi, alergii czy nadciśnienia. Tężnia solankowa w Podgórzu - miejsce dla dzieci, rodziców i dziadków! Dostępna bezpłatnie

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup samochodu do ratownictwa wodno-nurkowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4, na bazie której funkcjonuje SGRWN Kraków oraz SGS Kraków.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Krakowie z bezpiecznym miejscem dla rolkarzy i deskorolkarzy, zwłaszcza dzieci uczących się tych sportów. Projekt obejmuje również skatepark.

Z uwagi na to, że osoby starsze są szczególnie narażone na działanie oszustów w Internecie, chcielibyśmy zaproponować działania edukacyjne w zakresie cyberbezpieczeństwa zorganizowane dla seniorów.

Projekt obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń i wstępne prace przygotowawcze dla nowego mostu na Rudawie przy ul. Zakliki z Mydlnik. Most usprawni ruch, odciąży obwodnicę i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Projekt zakłada cykl comiesięcznych, bezpłatnych wykładów przyrodniczych w Krzysztoforach (MK) przeprowadzonych w oparciu o profesjonalną wiedzę naukową przedstawioną w przystępny sposób, połączonych z prezentacją najciekawszych okazów naukowych.

Projekt zakłada stworzenie szlaku turystycznego po najciekawszych i historycznych miejscach dzielnic Nowej Huty XIV-XVIII, którego wirtualną przewodniczką będzie Królewna Wanda, zaklęta w figurki.

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym na chodnikach. Patrole Straży Miejskiej powinny usunąć z chodników rowerowych dostawców towarów, a także innych rowerzystów i hulajnogistów

Projekt zakłada montaż wiat przystankowych zasilanych energią słoneczną w miejscach, gdzie obecnie nie ma żadnej wiaty przystankowej lub wiata jest nieoświetlona.

Zaprojektowanie i wybudowanie małego kompleksu dirt-park w rejonie Pumptrack w Parku Lotników Polskich (AKF) . Kompleks będzie zawierać jednokierunkowe trasy o różnym przeznaczeniu i stopniu trudności oraz infrastrukturę towarzyszącą: ławki, stojak

Konferencja, seminarium, warsztaty, dotycząca terenów pod estakadami, wiaduktami, mostami i przestrzeniami zdegradowanymi. Otwarta dla wszystkich mieszkańców Krakowa, administracji, Radnych Miasta Krakowa, projektantów i urzędników. Projekt 103.

Projekt zakłada budowę rowerowego placu zabaw typu pumptrack w Dzielnicy XII na terenach rekreacyjnych na Osiedlu Rżąka

Projekt polega na przygotowaniu i sfinansowaniu międzynarodowego konkursu architektonicznego na projekt wieży Krakowa. Lokalizacja wieży: Wesoła (tereny byłego Szpitala Uniwersyteckiego).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa proponujemy utworzenie parku pn. Park Solny, który będzie się znajdować na obszarze pomiędzy budynkiem Składu Solnego, a stacją kolejową Kraków Zabłocie. Realizacja tego projektu będzie dwuetapowa.

Dołącz do projektu Rowerowego Parku Umiejętności! Tworzymy nowoczesny kompleks z trasami i strefami przeszkód dla rowerzystów na każdym poziomie. Będzie to idealne miejsce do rozwoju umiejętności i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu!

Przedłużenie chodnika od ul. Spacerowej 6 i połączenie go z chodnikiem przy Komuny Paryskiej 60. To bardzo ważny odcinek transportowy dla kierowców wyjeżdżających ze Skotnik oraz dla mieszkańców dzielnicy.

Projekt polega na promocji piłki nożnej dla dziewczynek poprzez zorganizowanie zajęć treningowych opartych na scenariuszach najlepszych bajek dla dzieci oraz przeprowadzeniu cyklu turniejów dla dziewczęcych zespołów piłkarskich.

Oko na Prądnik: Bezpieczna Dzielnica to projekt mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Dzielnicy IV Prądnik Biały. Zakłada montaż monitoringu na boiskach, placach zabaw i w parkach, by przeciwdziałać aktom wandalizmu.

PROJEKT MA NA CELU STWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ ŁĄKI KWIETNEJ W SĄSIEDZTWIE PARKU KROWODERSKIEGO, DZIĘKI CZEMU NUDNY TRAWNIK ZAMIENI SIĘ W RÓŻNOKOLOROWY KWIETNY DYWAN, CO POPRAWI ESTETYKĘ DZIELNICY ORAZ OGRANICZY DZIAŁANIE SMOGU W TEJ CZĘŚCI MIASTA

Projekt zakłada zakup oraz montaż oczyszczaczy i/lub odświeżaczy powietrza w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej. Jego celem jest poprawa jakości powietrza w pojazdach transportu publicznego, co przełoży się na większy komfort podróżowania

Przywróćmy charakter mostowi Powstańców Śląskich (łączy ul. Starowiślną z ul. Na Zjeździe). Most ten miał przęsła nośne z wystrojem, które nadawały mu charakteru mostów z epoki końca XIX w. Most utracił je w 1971 r. i wygląda jak zwykła kładka.

Projekt zakłada wprowadzenie skutecznych rozwiązań na zatrzymania tramwajów, spowodowanych niepoprawnym parkowaniem równoległym, w ciągu ulicy Długiej bez konieczności likwidacji miejsc parkingowych wzdłuż tej ulicy

Szybkie udzielenie pomocy w pierwszych minutach przed przyjazdem ambulansu, ma decydujący wpływ na przeżycie chorych i poszkodowanych. Aby zapewnić skuteczną pierwszą pomoc projekt zakłada stworzenie osiedlowych grup ratowniczych na terenie Krakowa.


Projekt zakłada zbudowanie unoszącej się na wodzie elektrycznej sauny i zakotwiczenia jej przy schodach głównych na kąpielisko. Znakiem rozpoznawczym tej artystycznej formy sauny będzie duże okno z widokiem na kąpielisko oraz okno w dnie.

To już czwarta edycja naszego wspólnego projektu. Do tej pory razem przekazaliśmy już 3 miliony złotych na nowe nasadzenia drzew i wykupy terenów zielonych pod kolejne lasy! Czy uda się to po raz czwarty? Wszystko zależy od CIebie!

Zadanie polega na doposażeniu 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII w niezbędny sprzęt ratowniczy

Zaprojektowanie, wykonanie i zawieszenie na budynkach miejskich oraz w parkach prawidłowo skonstruowanych budek dla wróbli.

Proponuję zamontowanie liczników czasu na sygnalizatorach świetlnych na skrzyżowaniach na których są zamontowane urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle. Liczniki te pozwolą na bezstresowe przejeżdżanie przez skrzyżowanie.

Celem projektu jest budowa wieży do skoków do wody na terenie zalewu Zakrzówek w okolicy kąpieliska lub Centrum Sportów Wodnych.

Projekt Aleja Gwiazd Wisły Kraków ma na celu upowszechnienie wśród mieszkańców Krakowa oraz kibiców Wisły Kraków historii klubu poprzez upamiętnienie największych legend sportu związanych z klubem

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie 5 dzielnic Nowohuckich: Bieńczyc, Czyżyn, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty.

Adaptacja istniejącego budynku i przestrzeni ul. Powiśle 11 na miejsce edukacji i dialogu. To rozbudowana wizja Rzecznego Centrum Edukacyjnego, które wypełni przestrzeń Krakowa wodną wiedzą, sztuką, kulturą i wytyczy nowy wodny szlak turystyczny.

Zostaw to, czego nie potrzebujesz, i weź to, co Ci się przyda! Darmowa wymiana zabawek, narzędzi, sprzętu sportowego i nie tylko. Dbaj o środowisko i wspieraj sąsiedzką solidarność w Szafkach Wymiany.

Projekt zakłada przeprowadzenie w Krakowie w kilku lokalizacjach cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży z zapomnianej sztuki majsterkowania i naprawiania. To umiejętności, których nabywanie jest szczególnie trudne dla dzieci z niepełnych rodzin.

"Sztuka jest dopełnieniem natury" ~ Novalis. Za tą myślą chcemy wprowadzić sztukę do krakowskich szaletów. Po co? Aby szalety odzyskały status miejsc ważnych, o których czystość, dostępność i estetykę miasto i mieszkańcy będą WSPÓLNIE dbali.

Bezpłatne koncerty dla mieszkańców - z cyklu Muzyka i Sacrum w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady. Klasycznie i gospelovo! Prokocim? To brzmi dobrze! Przyjdź-Posłuchaj-Przeżyj.

Projekt przewiduje stworzenie komiksu dla młodzieży dotyczącego życia migrantów z Ukrainy w Krakowie

KRWIODAWCY Z KRAKOWA 1. Promocja Honorowego Krwiodawstwa, 2. Zwiększenie liczby Honorowych Krwiodawców 3. Zapewnienie Krwi i jej składników w wystarczającej ilości dla potrzeb Mieszkańców Krakowa

"Krakoski Olimpijczyk" to projekt polegający na rozpowszechnieniu wśród dzieci i młodzieży NOWEJ DYSCYPLINY OLIMPIJSKIEJ - FUTBOLU FLAGOWEGO poprzez zorganizowanie i przeprowadzeniu zajęć sportowych z bezkontaktowej odmiany futbolu amerykańskiego.

Projekt zakłada likwidację *prywatnych* miejsc postojowych, zlokalizowanych na ulicy Długiej (należących do hoteli), aby ustąpić miejsca mieszkańcom strefy A3, którzy są gwarantem prawidłowego parkowania równoległego w ciągu tej ulicy.

Baseny naturalne są projektowane z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, zwykle jako alternatywa dla tradycyjnych basenów chemicznych.

Gry planszowe zamiast smartfona - jest to możliwe!!! Zadanie polega na zakupie przez miejskie biblioteki publicznej najnowszych gier planszowych oraz późniejsze ich wypożyczanie mieszkańcom.

PROJEKT ZAKŁADA PRZYGOTOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ, UZYSKANIE DECYZJI POZWOLENIE NA BUDOWĘ ORAZ ROZPOCZĘCIE BUDOWY GRZEBOWISKA DLA ZWIERZĄT W KRAKOWIE

Budowa przejścia naziemnego dla pieszych umożliwiającego osobom ze szczególnymi potrzebami dojścia bez barier architektonicznych do przystanku tramwajowego "Wlotowa" - bez konieczności korzystania ze schodów i przejścia podziemnego.

Wiele dzieci nie wyjeżdża podczas przerwy wakacyjnej z Krakowa i spędza ją w domach. Dla nich w ramach projektu Piłkarskie Wakacje zostanie przygotowana różnorodna oferta spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób - na sportowo, wśród rówieśników.

Wierzymy, że sport jest dla wszystkich. Dlatego też Stowarzyszenie KSPN Pogoń Kraków w swojej działalności nie prowadzi selekcji i na treningi piłkarskie zaprasza wszystkie dzieciaki. Chcemy, by każdy mógł grać i trenować, bez żadnych wykluczeń.

Organizacja święta upamiętniającego odzyskanie przez Polskę Niepodległości

Budowa centrum siatkarskiego na świeżym powietrzu składającego się z trzech boisk do siatkówki plażowej o trzech osobnych do siatkówki posiadających sztuczną nawierzchnię.

Przedmiotem pomysłu jest projekt oraz realizacja (przynajmniej części) ścieżki rowerowej lub ścieżki dla rowerzystów i pieszych wzdłuż ulicy Olszanickiej od pętli autobusu nr 152 aż do granicy miasta przy przystanku Olszanica Bory.

Projekt polega na rewitalizacji obiektów KS Płaszowkanki zgodnie z przygotowaną koncepcją i projektem sfinansowanym przez Radę Dzielnicy XIII Podgórze .

Nasadzenia zimozielonych pnączy na betonowych ścianach Ronda Mogilskiego oraz cieniolubnych krzewów w wyznaczonych fragmentach. Przesiadka i oczekiwanie na zielonym rondzie będą znacznie przyjemniejsze niż obecnie.

Budowa zatoki parkingowej Kiss and Ride przy każdym samorządowym przedszkolu i żłobku. Prawidłowa realizacja zadań przez samorządowe przedszkola i żłobki wiążę się z koniecznością bezpiecznego dostarczenia i odbioru dzieci.

Pierwszy w Krakowie park do gry w Disc Golfa zlokalizowany nieopodal Kopca Kościuszki. To świetna forma aktywnej rozrywki dla każdego i integracji społeczności lokalnej. Projekt zakłada wyznaczenie terenu z 9 dołkami, koszami, tablicami informacyjnym

Zakup montaż elektrozaworów odcinających wypływ gazu w mieszkaniach lokatorów o niskich przychodach/emeryturach/rentach uniemożliwiających samodzielny zakup. Przyczyni się to do redukcji ryzyka wybuchu w budynkach wielorodzinnych.

Projekt ożywiający przestrzeń Bronowic poprzez sport, edukację i kulturę w Parku Bronowickim i ZSO nr 7. Inspirowany młodopolską symboliką Złotego Rogu i dziedzictwem Twierdzy Kraków, stanie się miejscem spotkań, nauki i aktywności dla mieszkańców.

Projekt zakłada zakup samochodu z profesjonalnym wyposażaniem dla ośrodka zajmującego się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt. Ma to pomóc w transporcie zwierząt do i z ośrodka w dogodnych dla nich warunkach.

W przypadku nagłego zatrzymania krążenia kluczową rolę dla przeżycia pacjenta stanowi wczesne zastosowanie defibrylacji. Wyposażenie przychodni POZ w Automatyczne Defibrylatory Zewnetrzne zwiększy ogromnie szanse na przyżycie poszkodowanych.

Celem projektu jest zakup i rozdysponowanie flag Polski wśród mieszkańców Krakowa w celu popularyzacji postaw patriotycznych. Proponuję 2000 sztuk lub więcej, do wyczerpania środków.

Kozy na łąkach - zielone kosiarki w Krakowie to projekt mający na względzie koszenie dużych terenów zielonych przy pomocy naturalnych metod jakimi jest wypas kóz. Wypas odbywać się będzie w miesiącach letnich.

Projekt zakłada kompleksową modernizację boiska sportowego, które zostało poważnie uszkodzone przez dzikie zwierzęta.

Stworzenie przyjaznych przyrodzie (i człowiekowi) rozwiązań hydrotechnicznych na terenie Lasu Wolskiego. Cel: spowolnienie spływu powierzchniowego, poprawa retencji wody na terenie Lasu. Poprawa warunków rozwoju roślin, zapobieganie podtopieniom.

Zadanie polega na organizacji zajęć technicznych dla dzieci. Dzieci poprzez zabawę będą poznawać tajniki techniki.

Projekt przewiduje instalację oświetlenia na końcówce małej pętli, wyznaczenie nowej bezpiecznej pętli biegowej o długości 2500m, umieszczenie pod ławkami przy fontannie schowka na rzeczy oraz budowę zadaszonej wiaty chroniącej przed deszczem.

Stworzenie aplikacji na urządzenia mobilne przedstawiającą lokalizację pojazdów komunikacji miejskiej oraz ich rzeczywisty czas przyjazdu na przystanek wraz z oznaczeniem przystanków.

Projekt stworzenia antologii komiksów, których akcja osadzona jest w Krakowie w 24 godziny cykl wydarzeń

Cmentarze utrzymane w zieleni, zwane również cmentarzami parkowymi. Łączą one funkcję miejsca pochówku z przestrzenią publiczną, sprzyjającą refleksji, spacerom i obcowaniu z naturą.

Baseball w Krakowie dynamicznie się rozwija, lecz brak boiska hamuje jego dalszy wzrost. Projekt zakłada przystosowanie działki pod boisko z naturalną nawierzchnią trawiasto-ziemną oraz ogrodzeniem. Stwórzmy nową przestrzeń dla sportu i społeczności!

Projekt budowy tężni solankowej w parku Łagiewnickim ma na celu poprawę zdrowia mieszkańców, szczególnie osób starszych i dzieci, poprzez wspomaganie układu oddechowego i odporności organizmu w obliczu złej jakości powietrza.

Zadanie polegałoby na umieszczeniu znaków Uwaga! Przejście dzielone w pobliżu przejść, aby zwrócić uwagę pieszych na charakter przejścia i uniknąć błędnej interpretacji sygnałów świetlnych. Takie przejścia są często podzielone na 2-3 sekcje. Białucha

Angażowanie osób ze środowiska seniorów, aktywne życia z równoczesnym wykorzystaniem własnego aparatu fotograficznego lub urządzenia smartfon. Udział w spotkaniach koła fotograficznego " Trzecie OKO", Doświadczenia we współdziałaniu w grupie.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne nastolatków oraz wsparcie rodziców poprzez organizację warsztatów i grupy wsparcia wzmacniających umiejętności wychowawcze.

Zadanie polega na rozbudowie/pełnej modernizacji istniejącego ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie, na Azorach

Koniec z moknięciem w deszczu czekając na tramwaj na zatłoczonym przystanku! Projekt zakłada montaż zadaszenia nad całym peronem na Rondzie Grzegórzeckim 03 (przystanek w stronę R. Mogilskiego).

Turniej Szachowy to inicjatywa skierowana do 200 dzieci i młodzieży, mająca na celu promocję szachów, rozwój zdolności intelektualnych oraz budowanie więzi w lokalnej społeczności poprzez pasjonującą rywalizację i dobrą zabawę.

Zadanie obejmuje projekt oraz wykonanie ścieżki parkowej w obszarze parku Ruczaj-Lubostroń wraz z oświetleniem.

Razem z Wami chcemy odnowić starą leśniczówkę na tzw. Babie Jadze, w Lesie Wolskim. Leśniczówka i teren wokół posłużą do zajęć edukacyjnych z rękodzieła (np. wikliniarstwo), outdoor'u (biwakowanie w lesie, ognisko) oraz ochrony przyrody i klimatu.

Projekt zakłada modernizację boiska wielofukcyjnego o wymiarach około 45x 26 znajdujących się przy Inicjatywy Lokalnej 5. Planowana nawierzchnia: trawa syntetyczna (ok. 65 mm). Infrastruktura istniejąca: boisko ogrodzone, nawierzchnia dywanowa

Magiczna grota Twardowskiego na Skałkach Twardowskiego - to wyjątkowe miejsce które może zostać zaadaptowane na cele edukacyjne o zjawiskach chemicznych, w dawnym nieczynnym już szybie wentylacyjnym zostałaby zaaranżowana przestrzeń

Zainstalowanie historycznego neonu " Świat dziecka" na dachu budynku parterowego w os Zgody 7 oraz neonu " biblioteka" na dachu budynku w os Zgody 7 ( Biblioteka Kraków Filia 56 oddział dla dorosłych). Renowacja witryn wystawienniczych .

PROJEKT ZAKŁADA REMONT ULICY KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. SZUJSKIEGO DO UL. DOLNYCH MYŁYNÓW CO POZWOLI ZWIĘKSZYĆ WYGODĘ I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH, A TAKŻE WPROWADZIĆ ZIELEŃ.

Najlepszymi miejscami na realizację projektu ogrodów na dachach w Krakowie byłyby przede wszystkim budynki publiczne, takie jak urzędy, szkoły, biblioteki czy centra kultury w rejonach Krakowa, które najbardziej odczuwają skutki betonozy i smogu.

Propozycja wprowadzenia zajęć o zdrowiu psychicznym, technik uważności oraz radzenia sobie ze stresem w szkołach, by pomóc młodzieży lepiej zarządzać emocjami i obniżyć poziom stresu. Zdrowie psychiczne musi być traktowane na równi z fizycznym.

Projekt zakłada zaprojektowanie i budowę nowej fontanny na Rynku Głównym w Krakowie w miejscu obecnej, niedziałającej fontanny.

Wykorzystajmy przestrzeń altany w Parku Bednarskiego na rzecz organizacji otwartych koncertów artystów tworzących muzykę wkomponowującą się w przestrzeń miejską i parkową - na pograniczu ambientu, nagrań terenowych, sound art, eksperymentu.

Niecka retencyjna to łagodne zagłębienie terenu, w którym czasowo (nawet do kilku dni) gromadzi się woda i następnie wchłania się do ziemi. Potok Bieżanowski jest miejscem odprowadzania deszczówki z południa Krakowa i powoduje zagrożenie powodziowe.

Wykonanie ok. 14 szt. kamer podłączonych do miejskiego monitoringu okolic Dworca Głównego, Dworca Autobusowego, Parku Strzeleckiego oraz ulic Topolowej, Bosackiej, Lubomirskiego oraz na ul. Rzeźniczej.

PROJEKT ZAKŁADA WYMIANĘ NAWIERZCHNI NAJBARDZIEJ ZNISZCZONYCH ALEJEK W PARKU JORDANA, CO POZWOLI NA ZWIĘKSZENIE BEZPIECZEŃSTWA I KOMFORTU PIESZYCH, A TAKŻE KONTYNUACJĘ DZIAŁAŃ REWITALIZACYJNYCH W PARKU.

Ogród Z Pamięci pierwszy w Polsce park dostosowany do potrzeb osób z demencją i chorobą Alzheimera. Specjalnie zaprojektowana przestrzeń wspiera pamięć, stymuluje zmysły i poprawia dobrostan, tworząc bezpieczne i przyjazne miejsce dla wszystkich.

Projekt obejmuje organizację bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje na rynku pracy, zakończonych możliwością wykonania zdjęcia z Prezydentem Miasta Krakowa Aleksandrem Miszalskim lub (w przypadku braku zgody) z innym modelem.

Projekt dotyczy cyklu wydarzeń związanych z rzeką Dłubnią: m.in.spacerów przyrodniczych, spływów kajakowych, wycieczek rowerowych, w ramach projektu urządzony zostanie fragment terenu zieleni z zachowaniem "dzikiego" charakteru.

Celem projektu jest przywrócenie w krakowskich parkach, ogródkach jordanowskich, skwerach i w betonowych donicach starych gatunków kwiatów (m.in. malwy, łubiny, lwie paszcze, cynie), które kiedyś w ogródkach powszechnie sadziły nasze babcie.

Projekt "Kwiaty dla Miasta - zielona radość dla mieszkańców" to mobilne stanowisko z darmowymi kwiatami w różnych dzielnicach. Inicjatywa promuje zieleń, integrację społeczną i edukację ekologiczną, angażując lokalną społeczność i cudzoziemców.

Projekt ma na celu przystosowanie dworu na Prądniku Czerwonym (obok ronda Barei) w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków do możliwości zwiedzania lub zajęć kulturalnych.

Kontynuacja budowa alejki parkowej wraz z oświetleniem i elementami małej architektury pn."Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ulicy Karaszewicza - Tokarzewskiego do ulicy Tatarakowej.

Projekt ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat działania rad dzielnic w Krakowie. Czy mieszkańcy potrzebują 366 radnych i 18 dzielnic? Czy rady działają dobrze skoro frekwencja z ostatnich wyborów była niższa niż 10%?

Budowa wielofunkcyjnego boiska w miejscu wyburzonego obiektu w Parku Grzegórzeckim przy Bulwarze Kurlandzkim wprowadzi życie do parku oraz zaspokoi potrzebę aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody

Wyznaczenie i oznakowanie oficjalnej plaży naturystycznej na południowo-zachodnim brzegu Zalewu Bagry (na cypelku naturystycznym) Miejsce to od co najmniej 25 lat jest nieformalnie użytkowane przez naturystów, jednak brakuje jego oficjalnego statusu.

Dokończenie zagospodarowanie Zalewu Bagry w jego zachodniej i południowej części poprzez poprowadzenie oświetlonej alejki o nawierzchni wygodnej zarówno dla pieszych jak i rowerzystów czy biegaczy wraz z mała kładką nad wodą przy brzegu osuwiska.

W kontekście coraz większych potrzeb w zakresie skorzystania ze wsparcia psychologicznego wydłużających się kolejek w ramach NFZ istnieje konieczność przeszkolenia nauczycieli z zakresu reagowania na sytuacje kryzysowe u uczniów.

W Krakowie brakuję miejsc gdzie w sposób higieniczny oraz komfortowy możemy załatwić potrzeby fizjologiczne, musimy dążyć do tego by nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki.

Projekt zakłada tworzenie infrastruktury w parkach na terenie Bronowic oraz Bronowic Wielkich, a także realizację zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w dzielnicy Bronowice oraz Prądnik Biały.

Projekt przewiduje przeprowadzenie kampanii społecznej poprawiającej zrozumienie problemów, z którymi spotykają się w środkach komunikacji miejskie osoby na wózkach inwalidzkich oraz rodzice podróżujący z dziećmi w wózkach.

Projekt zakłada budowę nowoczesnego pumptracku w istniejącym Parku Mistrzejowickim. Pumptrack to obiekt sportowy przeznaczony do jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach zarówno dla amatorów, jak i entuzjastów sportów ekstremalnych.

Projekt zakłada przeprowadzenie w każdej szkole podstawowej w Krakowie Szkolnego Budżetu Uczniowskiego, na wzór Budżetu Obywatelskiego. Pomysły dzieci zostaną zrealizowane w ich szkole do kwoty 5 tys. zł. Wybór projektów dokonają samodzielnie dzieci.

Plan przestrzennego zagospodarowania os Dąbie pozwala na budowę parkingu przy ulicy Widok. Jest to działka, na której może powstać ok. 20 miejsc postojowych. Pomysł spotkał się z wstępną akceptacją urzędów, ZDMK, ZZM, Spółdzielnią Wspólnota Dąbie.

Budowa kładki pieszo-rowerowej nad ul. Armii Krajowej łączącej ul. Wizjonerów z przystankiem PKP Bronowice.

Projekt zakłada instalację huśtawek parkowych w krakowskich parkach. Zaprojektowane z myślą o dorosłych i seniorach, stanowią doskonały sposób na relaks, redukcję stresu i odpoczynek wśród zieleni.

Projekt zakłada stworzenie 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, wzorowanej na prostych, ale efektywnych obiektach treningowych, z których korzystają najlepsi kenijscy biegacze w Iten. Obiekt zostanie utworzony pomiędzy ul. Podmokłą, a autostradą A4.

W przypadku nagłego zatrzymania krążenia kluczową rolę dla przeżycia pacjenta stanowi wczesne zastosowanie defibrylacji. Wyposażenie obiektów publicznych w Automatyczne Defibrylatory Zewnetrzne zwiększy ogromnie szanse na przyżycie poszkodowanych.

Zakup i montaż pojemników na elektrośmieci, tzw. eko-pudełek. Elektrośmieci to baterie, żarówki, kable, a eko-pudełka to rodzaj koszy do segregacji śmieci z przedziałkami na różne rodzaje elektroodpadów.

Projekt obejmuje nasadzenia drzew, krzewów i bylin w różnych lokalizacjach Krakowa, poprawiając jakość powietrza, estetykę przestrzeni miejskiej oraz komfort mieszkańców poprzez wprowadzenie nowych elementów zieleni.

Szkolenia z zarządzania projektami, budżetem, pracy w grupie oraz pisania listów i maili - dla mieszkańców i kadry zarządzającej ZDMK!

ul. Monte Cassino to ważna ulica miasta, ale nie tylko "samochodowo". Wzrost liczby mieszkańców, hoteli oraz aparthoteli, gastronomii, rozwój usług medycznych czy wzmożony ruch pieszo-rowerowy w okolicy powodują że brakuje tu przejść dla pieszych.

Montaż 40 znaków drogowych - Uwaga na jeże przy drogach na terenie miasta, gdzie najczęściej występują jeże i najczęściej giną pod kołami samochodów.

Budowa prostych trampolin na wysokości 1, 4 i 6 metrów nad głęboką wodą na Zakrzówku. Celem jest stworzenie bezpiecznego miejsca do rekreacyjnych skoków do wody dla młodzieży i dorosłych, integrującego się z naturalnym krajobrazem

Proponuje stworzenie nowoczesnego, zadaszonego i oświetlonego skateparku pod estakadami kolejowymi w okolicy Hali Targowej, który zapewni bezpieczne i komfortowe warunki do jazdy na deskorolkach, hulajnogach, BMX-ach i rolkach przez cały rok.

Projekt przewiduje realizację bezpłatnego, ogólnodostępnego koncertu plenerowego arii operowych, operetkowych, musicalowych z balkonu Opery Krakowskiej. Swobodną atmosferę tych spotkań dopełniać będą anegdoty z życia artystycznego.