Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 4:

Zielona Aleja Twardowskiego

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Twardowskiego, Kraków, Poland

Opis projektu

1.    Wyznaczenie strefy Tempo 30 poprzez oznakowanie pionowe i poziome w ciągu ulicy Twardowskiego/Wierzbowa wraz z przyległymi przecznicami.

2.    Wyznaczenie naprzemiennych miejsc parkingowych poprzez oznakowanie poziome i pionowe w celu ograniczenia prędkości pojazdów w ciągu ulicy Twardowskiego/Wierzbowa.

3.    Nasadzenie krzewów na powierzchni 50m2.

4.    Zainstalowanie elementów małej architektury: donice z drzewami przy miejscach parkingowych (6 szt), ławki (2 szt).

Realizacja projektu będzie obejmowała opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych.
UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt jest elementem realizacji SPOŁECZNEGO PLANU DLA LUDWINOWA (https://goo.gl/30bXuZ). Obecnie ulica Twardowskiego jest bardzo intensywnie degradowana poprzez szybki ruch tranzytowy, co stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców w tym szczególnie osób starszych i dzieci. Jak wielkie jest to zagrożenie udowodnił wypadek na skrzyżowaniu Szwedzkiej i Twardowskiego z 2013 roku w wyniku, którego dachowało auto, a dwójka dzieci z obrażeniami trafiła do szpitala.  Chodnik jest zdegradowany i zastawiony samochodami, a służy codziennie, jako ciąg pieszy łączący budynki mieszkalne z komunikacją publiczną, okolicznymi sklepami i szkołą. Ponadto wszyscy mieszkańcy Krakowa i turyści nie mają obecnie przyjaznego połączenia Bulwarów Wiślanych z Zakrzówkiem w celu rekreacji i wypoczynku. Centrum Kongresowe, budowany biurowiec i wiele ostatnio zrealizowanych inwestycji wywiera dodatkową presję na ten teren mieszkalny, który należy chronić.


Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie prac 75 000,00 PLN
75 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych I-IV kw. 2018 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i uspokoi ruch samochodowy. Zainstalowanie elementów małej architektury i nasadzenia krzewów poprawią walory estetyczne tego terenu.
Wróć do poprzedniej strony