
Dyslokacja weekendowych nocnych patroli pieszych Policji w godzinach 23.00 do 6.00 w najbliższych okolicach całodobowych sklepów monopolowych w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do września).

Budowa pierwszego wodnego placu zabaw nad Zalewem Nowohuckim w sąsiedztwie otwartego basenu Wandzianki i tężni solankowej plus towarzysząca infrastruktura.

Stacja miejskich rowerów elektrycznych. Wypożyczane w rozliczeniu długoterminowym. Pozwolą ograniczyć ruch samochodów. Wokół znajduje się duże skupisko ludzkie.

Projekt zakłada wykonanie projektu oświetlenia oraz jego budowa na stadionie LKS Błyskawica Wyciąże, gdzie właścicielem gruntu jest gmina miejska Kraków.

Impreza będzie w stylu jarmarcznym czyli będzie dużo straganów z rzemiosłem, sprzętem tradycyjnym, łukami i co najważniejsze z jedzeniem. W planach mamy zrobić mały turniej łuczniczy, inscenizacje łucznictwa historycznego i odtwórstwa walk wojów.

Projekt zakłada organizację wydarzeń i koncertu w formie weekendowego otwartego rodzinnego pikniku w Krakowie podczas którego polscy i ukraińscy obywatele miasta będą mogli poznać wzajemnie swoje kultury narodowe.

Projekt obejmuje utworzenie ekologicznych miejsc postojowych pomiędzy blokami 15 a 20 na osiedlu Na Skarpie.

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą wszystkich mieszkańcom miasta i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Krakowie

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Nasadzenia przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVI gdzie znajduje się zbiorowa mogiła , miejsce spoczynku ofiar pacyfikacji.

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier planszowych), kodów do e-booków i robotów edukacyjnych do nauki programowania oraz organizacja warsztatów i spotkań autorskich w filiach Biblioteki Kraków.

Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej na dojeździe do Ronda 308 Dywizjonu w celu poprawy punktualności komunikacji miejskiej.

Ogólnodostępny MEGA PUMPTRACK – park sportowy – ścieżka zdrowia cd. (rewitalizacja terenu).

Proponuje projekt wybudowania chodnika/ścieżki rowerowej łączącej Kostrze z Skotnikami od ulicy Tynieckiej wzdłuż Winnickiej. Pokonanie pieszo lub na rowerze jest bardzo niebezpiecznie, szczególnie po zmierzchu (nie ma innej alternatywnej drogi).

Planty Bieńczyckie- park, strefa zieleni, będąca sercem Bieńczyc, jest jednocześnie łącznikiem komunikacyjnym i rekreacyjnym dla mieszkańców sąsiednich dzielnic- XV i XVIII. Wymaga nowej roślinności, naprawy alejek oraz urządzeń małej architektury.

Projekt zakłada zorganizowanie konkursu na film promocyjny o Nowej Hucie dedykowany turystom zagranicznym, którego nagrodą będzie prezentacja zwycięskiego filmu w kampanii reklamowej w social-mediach.

Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

Celem projektu jest rewitalizacja schodów w Podgórzu między ul.Kalwaryjską a ul. Zamoyskiego wg projektu, który zapewni zarówno renowację schodów jak i stworzy w przestrzeni między budynkami przyjazny dla mieszkańców- zakątek do odpoczynku.

Projekt zakłada wybudowanie parkingu przy Kopcu Wandy z bezwzględnym poszanowaniem przyrody przy zastosowaniu tzw. geokraty.

Projekt zakłada utworzenie Przystani Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Projekt przewiduje budowę parku linearnego wzdłuż ulicy Izydora Stella Sawickiego od strony zachodniej.

Celem projektu jest zakup i montaż 15 ogólnodostępnych zewnętrznych automatycznych defibrylatorów AED w parkach miejskich, terenach zielonych, cmentarzach oraz punktach przesiadkowych.

Celem projektu jest przygotowanie mieszkańców Krakowa do obrony w sytuacji zagrożenia wojennego. Nie chodzi tylko o umiejętności posługiwania się bronią, ale również przekazanie niezbędnej wiedzy w zakresie zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Projekt zakłada rewitalizację 5 wybranych nowohuckich fontann poprzez nadanie im formy kwietników ze źródełkiem ogrodowym. Dodatkowym elementem jest poidełko dla ludzi i zwierząt, zainstalowane w bezpośrednim sąsiedztwie "kwietnej fontanny".

Brakuje boisk gdzie dzieci i młodzież może pokopać piłkę, zagrać w siatkę albo w kosza. Zmieńmy to!

Ustawienie automatów z karmą dla ptaków wodnych na Bulwarach Wiślanych. Wiele osób karmi ptaki wodne, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety nie zawsze jest to właściwa karma. Dodatkowo można postawić tablice edukacyjne.

Projekt zakłada przeznaczenie 300 tys. złotych na sfinansowanie kursów j. polskiego obywatelom Ukrainy: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym itp., którzy znaleźli zatrudnienie w Krakowie na stanowiskach związanych ze swoją specjalizacją.

Celem powstania "Domu Ukraińskiego w Krakowie" jest stworzenie przestrzeni w której obywatele Ukrainy i Polski będą mogli wspólnie tworzyć swój "Krakowski Dom".

W każdej dzielnicy Krakowa umieszczone zostaną lodówki oraz szafki, w których mieszkańcy będą mogli zostawiać zalegające im posiłki oraz produkty spożywcze przeznaczone dla uboższych mieszkańców miasta.

DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI W PARKU JORDANA ZOSTANĄ WYREMONTOWANE TOALETY TAK, BY BYŁY DOSTOSOWANE DO POTRZEB MATEK Z DZIEĆMI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, A NASTĘPNIE UDOSTĘPNIONE BEZPŁATNIE MIESZKAŃCOM.

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie dwóch wielkich plansz do gry w szachy w dogodnych dla Krakowian i turystów lokalizacjach: jednej w Parku Jordana a drugiej w okolicach Kraków Areny. Projekt będzie pozwalał łączyć naukę z przyjemnością.

Wskrzeszanie polskiego tradycyjnego sportu z ponad 500-letnią historią – Palanta, poprzez przeszkolenie i wyposażenie w mobilny sprzęt 50 krakowskich szkół oraz rozegrania turniejów o Mistrzostwo Krakowa w Palanta w czterech kategoriach wiekowych

Organy Bazyliki Bożego Ciała to największy instrument w Krakowie. 10 w Polsce. Zaprojektowany na 83 głosy w dwóch prospektach, które obsługują 2 stoły do gry wyposażone w 4 klawiatury ręczne i 1 nożną. Arcydzieło techniki epoki przedtranzystorowej!

Cykliczne, comiesięczne sobotnie warsztaty z jogą, medytacją i technikami oddechowymi. Krótkie, jednodniowe i darmowe wakacje na które można dojechać autobusem podmiejskim. Przyjemny reset w okolicach Uzdrowiska z Swoszowicach.

Stworzenie ogólnodostępnego budynku sportowego do gry w bowling sportowy. Wyposażonego w profesjonalne tory, maszyny i sprzęt umożliwiający trenowanie i organizację zawodów na zawodowym poziomie. Udostępnienie obiektu dla młodzieży szkolnej.

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Budowa ścieżki edukacyjnej zawierającej zegary przyrody, tablice edukacyjne i różnego rodzaju gry edukacyjne, stół edukacyjny itp.

Projekt przewiduje budowę ogólnodostępnej rampy lub kanału dla samochodów w wybranej lokalizacji przez jednostkę weryfikującą.

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2023.

Projekt przewiduje wybudowanie utwardzonej ścieżki gruntowej po wschodniej i zachodniej części Zalewu Zesławickiego oraz montaż ławek i koszy na śmieci. Więcej na bo2022.pl

Projekt zakłada modernizację istniejącego boiska do siatkówki oraz budowę drugiego obok, a tym samym stworzenie nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury do rozwoju tego sportu i integracji społeczności lokalnej.

Projekt ma na celu przygotowanie graficznego i opisowego opracowania dla mieszkańców i władz miasta na temat aktualnych i optymalnych korytarzy ekologicznych (przemieszczanie się zwierząt) i dostępu do wody dla zwierząt w Krakowie.

Rozległy i zróżnicowany BOWL zaawansowany technicznie, z rozróżnieniem części dla BMX i Skateboard w ramach poszerzania #PROJEKT103 skierowanego do realizacji w roku 2019. Nadal faza projektowa przed nami i wciąż możemy go wzbogacać!

Przygotowanie zajęć edukacyjno- warsztatowych w przedszkolach, dotyczących nauki prawidłowego oddychania. Edukacja poprzez ciekawe ćwiczenia oddechowe, wsparta solidną porcją przystępnej dydaktyki, dotyczącej prewencji chorób układu oddechowego.

Cykl rodzinnych warsztatów obejmuje mini wyprawy kajakiem w naturę z edukatorem przyrodniczym, zgłębienie miejskich tajemnic z przewodnikiem turystycznym i przygotowanie przez instruktorów kajakarstwa do samodzielnego korzystania z uroków rzeki Wisły

doposażenie istniejącego placu Punptrak w Przylasku Rusieckim w dodatkowe urządzenia.

Celem projektu jest budowa ścieżki rowerowej po południowej stronie ul. Lublańskiej, montaż minimum 600 stojaków rowerowych oraz co najmniej 11 samoobsługowych stacji napraw rowerów w całym mieście według wskazań mieszkańców.

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł się przebadać i sprawdzić czy nie ma nowotworu. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki. Wspólnie możemy komuś uratować życie!

Projekt zakłada wyznaczenie ekostref z tabliczkami i domkami dla jeży oraz podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych. Inwestycja przyczyni się do poprawy bioróżnorodności środowiska oraz warunków życia jeży w mieście i odwyższy świadomość Krakowian

Organizacja 10 letnich koncertów plenerowych na trenach podległych NCK w Nowej Hucie. W okresie maj do wrzesień po dwa koncerty w miesiącu

Projekt dotyczy budowy bezpłatnej, bezobsługowej, automatycznej myjni tunelowej dla oznakowanych samochodów służb ratowniczych i mundurowych. Celem jest poprawa całorocznego wizualnego stanu czystości wspomnianych pojazdów co poprawi odbiór społeczny

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup sprzętu przeciwpowodziowego: I – wężowego kontenera przeciwpowodziowego II –samochodu specjalnego o napędzie elektrycznym do koordynacji działań i przewozu sprzętu

Zadanie obejmuje stworzenie na części nieruchomości gminnej - publicznie dostępnego skweru zieleni, pomiędzy ul. Architektów a Fortem 49 "Krzesławice" w dzielnicy 17-Wzgórza Krzesławickie. Projekt nie wymaga istotnych nakładów finansowych.

To zadanie, którego celem jest stworzenie przestrzeni w której osoby chcące pomagać, będą mogły spotykać się z osobami potrzebującymi. Zadanie tworzy przestrzeń dla wolontariatu, biznesu i lokalnych społecznych. Pomoc dotyczy szczególnie uchodźców.

Organizacja patroli strażników miejskich w wybranych miejscach dzielnic śródmiejskich, gdzie rowerzyści i hulajnogiści łamią przepisy jeżdżąc chodnikami lub jeżdżąc za szybko pomiędzy pieszymi.

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę tężni solankowej wraz z małą architekturą tj. 6 sztuk ławek i 2 leżanki parkowych w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

. Projekt zakłada sfinansowanie rewitalizacji w ramach budżetu obywatelskiego i stworzenie atrakcyjnego miejsca nie tylko dla małych dzieci miejsca, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas. Remont placu zabaw poprawi jakość życia osób korzystających

Celem projektu jest jest zasadzenie wzdłuż ulicy Wielickiej i w przerwach pomiędzy jezdniami drzew na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Bieżanowską. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

Zadanie przewiduje remont istniejącej rampy samochodowej przy ul. Prokocimskiej

Projekt zakłada wykorzystanie przez Miasto Kraków należących do niego lokali nieużytkowych i po przystosowaniu do celów mieszkalnych, udostępnienie ich mieszkańcom Krakowa w wysokości niskiego czynszu miejskiego.

MIASTO IDEALNE – utworzenie stałej galerii fotografii pierwszych lat Nowej Huty autorstwa Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala.

Projekt zakłada utworzenie w każdej dzielnicy Krakowa niewielkiej przestrzeni rekreacyjnej dla psów. PSIA STREFA ma stanowić miejsce, w którym możliwe będzie legalne spuszczenie psów ze smyczy w celu ich beztroskiej zabawy i socjalizacji.

Projekt obejmuje wykonanie nowej nakładki asfaltowej jezdni (około 600 metrów) wraz z budową miejsc postojowych przy ul. Gustawa Pokrzywki od skrzyżowania z Al. Gen. Władysława Andersa do Sklepu spożywczo-mięsnego "Kogucik" ul. Gustawa Pokrzywki 9.

Budowa toru łuczniczego przy stadionie KS Wanda, który umożliwiłby zawodnikom realizację treningów. Dodatkowo tor łuczniczy byłby miejscem do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców miasta.

Projekt ma na celu promocję wrotkarstwa u dzieci, młodzieży i dorosłych jako formy aktywności dla każdego oraz alternatywy na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i/lub przyjaciół.

Ptaki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu miejskiego, jak choćby dzięki efektywnemu ograniczeniu liczebność uciążliwych owadów. Karmniki i poidełka dla ptaków w miejskim środowisku mają pozytywne skutki dla zachowania różnorodnośc

STWORZMY SIEĆ MONITORUJĄCĄ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE WSZYSTKICH SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z DARMOWYM DOSTĘPEM DO SIECI POPRZEZ STRONĘ WWW I APLIKACJĘ MOBILNĄ.

Zadanie ma na celu umieszczenie po 4 pitników na terenie każdej z 18 dzielnic Krakowa (łącznie 72)

Projekt ogólnodostępny, dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł wziąć udział w swojej kategori.

Posadzenie łąki kwietnej w pasie zieleni biegnącym wzdłuż alei trzech wieszczów pomoże oczyścić powietrze w centrum Krakowa, a ponadto podniesie walory estetyczne jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Krakowie.

Projekt zakłada budowę parku zgodnie z założeniami koncepcji projektowej która powstała w ramach realizacji zwycięskiego projektu VII edycji BO z 2020 roku „TAK! dla Parku przy Forcie w Bronowicach”.

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji Święta Niepodległości. Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: żak, żak młodszy. Planowany udział 320 dzieci.

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 17 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.

Centrum Aktywnego Wypoczynku na osiedlu Dywizjonu 303 - biblioteka plenerowa, doposażenie placu zabaw i mały kompleks wspinaczkowy. Wybudowanie sztucznych głazów do wspinaczki - boulderu.

Projekt zakłada zakupienie automatu na plastikowe butelki. Butelkomat znajdowałby się w Urzędzie Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10. Za każdą wrzuconą butelkę plastikową automat wydawałby losowo 10gr lub 20gr.

Inwentaryzacja i ocena stanu zieleni wysokiej na terenie założonego w 1803 roku Cmentarza Rakowickiego jest niezbędna dla jak najlepszego zagospodarowania drzew ( w liczbie około 3000), a w szczególności zespołu starych drzew.

Realizacja projektu zakłada rewitalizację nawierzchni oraz obszarów zadaszonych wokół Okrąglaka na Placu Nowym oraz umieszczenie w tym obszarze 4 nowych koszy na śmieci na tym obszarze.

Cel projektu to przywrócenie placowi Inwalidów funkcji reprezentacyjnej i komunikacyjnej poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, wraz z poprawiającym bezpieczeństwo rowerzystów remontem ulicy oraz zadbanie o teren zielony na i obok placu.

Zakup lasera dla Młodzieżowego Domu Kultury Janusza Korczaka w Krakowie oraz organizacja imprezy towarzyszącej.

Usługa doradcza dla kadry zarządzającej Zarządu Dróg Miasta Krakowa, mająca na celu przekazanie obecnej wiedzy na temat projektowania przestrzeni miejskiej. Szkolenia w formie zdalnej (online) dostępne również dla ogółu Krakowian.

Projekt zakłada zakup i montaż metalowych pojemników "czerwnone serca"w krakowskich parkach miejskich. Polacy od lat zbierają nakrętki od butelek, które w całości podlegają recyklingowi a wymienione wspomagają akcje charytatywne.

Projekt zakłada utworzenie parku miejskiego na Białych Morzach, z poszanowaniem obecnej tam przyrody, po wcześniejszym zbadaniu terenu pod względem zanieczyszczenia gruntu oraz wykonaniu ekspertyz przyrodniczych i środowiskowych.

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni zatoczki parkingowej przychodni na Rusznikarskiej oraz sąsiadujących chodników.

Wierzymy w wolną Ukrainę i wolne miasto Mariupol. Chcemy dalej rozwijać przyjaźń polsko-ukraińską i robić to skutecznie bez barier językowych. Projekt to kurs języka Ukraińskiego dla Krakowian. Widzimy się w Mariupolu.

Kieszonkowy park astronomiczny - utworzenie pierwszego na świecie parku zegarowego będącego atrakcją turystyczną i skwerem rekreacyjnym dla lokalnych mieszkańców, przestrzenią łączącą design, ekologię i naukę przez zabawę.

zakup 15 toalet publicznych wolnostojących (szaletów) rozstawionych po kilku punktach w całym Krakowie

Budowa ścieżki rowerowej pomiędzy stawami w Przylasku Rusieckim od ulicy Karaśiówka wzdłuż ulicy Karasiewicza - Tokarzewskiego do ul. Tatarakowej.

Doposażenie 5 siłowni zewnętrznych w urządzenia integracyjne, umożliwiające korzystanie użytkowników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością, poprawa dostępności tych przestrzeni, umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami do ruchu w plenerze.

Doposażenie 5 placów zabaw w urządzenia integracyjne, z których korzystać będą użytkownicy pełnosprawni i z niepełnosprawnościami, poprawa dostępności przestrzeni miejskiej, ułatwienie dostępu do zabawy dzieciom z niepełnosprawnościami blisko domu.

321… To projekt umożliwiający grę w piłkę wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki a także dzieciom z syndromem Downa. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Wybory do Parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 były pierwszymi po wojnie częściowo wolnymi wyborami w Polsce. Dzięki nim możemy z dumą powiedzieć, że Polska jest krajem demokratycznym. Uczcijmy datę 4 czerwca radosnym piknikiem europejskim.

Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem seniorów i i kierowców posiadających prawo jazdy do 3 lat.

Rewitalizacja szlaku pieszo rowerowego z Mydlnik do Bronowic, ul Stanisława Ignacego Witkiewicza. Połączy i stworzy trasę pieszo rowerową, jako alternatywną drogę pieszą dla ul. Łupaszki, łącząc Mydlniki z Bronowicami.

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

"ZABAWY FIZYCZNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU SĄ ZNAKOMITYM ŚRODKIEM DO WYRABIANIA I UTRZYMANIA SIŁ ŻYWOTNYCH ORAZ ZDROWIA" - DR HENRYK JORDAN, MAJ 1889 Tam gdzie do niedawna w zimie było urządzane lodowisko, na resztę roku zróbmy ogólnodostępny bulodrom.

Celem projektu jest montaż 8 książkomatów dostępnych dla mieszkańców przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

Wymiana starych wysłużonych urządzeń siłowni plenerowej i montaż w rym miejscu Street workout

Projekt pn. "Zagraj na nowym boisku na Parkowej!" zakłada przygotowanie wielofunkcyjnego boiska do koszykówki/piłki nożnej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa przy ul. Parkowej 12a.

W Krakowie, na dachach budynków gminnych, ustawione są ule w ramach projektu "Pasieka Kraków". Pasieki te są jednak niewidoczne dla postronnych. Projekt zakłada zewnętrzne oznakowanie takich miejsc aby utworzyć szlak miejskich pasiek.

Pomnik ten był na terenie Stadionu KS "Bronowianka" odsłonięty w dniu 20 lipca 1969 r. i po 3 miesiącach zniszczony (patrz: strona "Pomnik Astronautów Amerykańskich w Krakowie" w Wikipedii). Genezą była IDEA a nie wyrachowanie (w tym polityczne).

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Projekt zakłada nasadzenie jak największej ilości drzew na terenie naszego Miasta.

Projekt zakłada montaż miejskich filtrów powietrza na terenach rekreacyjnych

Wydarzenie będzie doskonałą promocją dla miasta i dzielnicy. Ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców Nowej Huty i Krakowa, ale również innych miast. Wydarzenia tego typu integrują lokalną społeczność, dają możliwość promocji lokalnym firmom.

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy szkole 142 w Wolicy .

Dzisiaj Kazimierz kojarzy się z knajpami i nieskrepowaną rozrywką do białego rana, ale kiedyś tu było handlowe jądro całego Krakowa. Pora zmienić to wyobrażenie i przypomnieć - korzystając ze starych fotografii, które nie kłamią - jak było naprawdę!

Projekt zakłada powstanie w każdej z dzielnic innej ławki rzeźby według projektu wyłonionego w konkursie. Stanowiły by one wizytówkę miasta i dzielnic a zarazem były atrakcję turystyczną. Ludzie robili by sobie na nich zdjęcia i promowali miasto.

Budowa boiska do piłki nożne przy stawach w Przylasku Rusieckim

Projekt zakłada zakup mobilnych zestawów ratujących życie na wyposażenie radiowozów Straży Miejskiej. Ogólnodostępność projektu polega na nieodpłatnej możliwości skorzystania z jego efektów szerokiemu gronu odbiorców w stanie zagrożenia życia.

Zadanie polega na odtworzeniu drogowych działek miejskich wśród dawnych pól rolnych i udostępnienie ich do uprawiania Nordic walking-u i spacerów.

Projekt "Chodź na pole" obejmuje utworzenie w kwartale, pomiędzy blokami 33 a 38 na osiedlu Na Skarpie nowego miejsca zabaw dla dzieci, a także doposażenie Parku Żeromskiego w urządzenia do ćwiczeń.

Zamek Królewski na Wawelu zna każdy a Pałac w Łobzowie prawie nikt. Projekt ma na celu, poprzez umieszczenie nazwy, wizerunku i opisu Pałacu z czasów świetności na ogrodzeniu, przywrócenie pamięci o jednym z najważniejszych miejsc w historii Krakowa.

Remont zniszczonego chodnika wzdłuż ulicy Bulwarowej, od ulicy Stanisława Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego.

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.

Założeniem zadania jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Krakowa - dzieci w wieku przedszkolnym. Zakłada ono prowadzenie działań pośrednich, skierowanych bezpośrednio do dzieci oraz pośrednich prowadzonych poprzez przedszkola i rodziców.

Utworzenie wodnego placu zabaw oraz parku dla południowej części Krakowa (Podgórze). Będzie to idealne miejsce na ochłodę latem zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Projekt przewiduje utworzenie parku linearnego wzdłuż rzeki Białuchy (Prądnik) w miejscu - trójstyku granic pomiędzy Dzielnicami I,II i III. Umożliwi to w przyszłości przedostanie się mieszkańcom sąsiadujących dzielnic do rzeki Wisły.

Darmowa społeczna pralnia miejska, świetna inwestycja, która pomoże poprawić jakość zycia i higienę naszych najuboższych współmieszkańców.

Propozycja stworzenia aplikacji która będzie pobierała dane z ogólnie dostępnych aplikacji, celem stworzenia mapy zagrożeń dla obiektu użytkownika oraz szerszego terenu dla jednostek miejskich . nawiązując do " Miasto Ogród "

Kontynuacja zwycięskiego projektu z edycji zeszłorocznej. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej, a w szczególności terenów Młynówki Królewskiej oraz Parków Tetmajera, Radzikowskiego i Bronowickiego.

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto-kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

Celem projektu jest sfinasowanie montażu ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym UJ od strony al. Powstania Warszawskiego oraz ul. Grzegórzeckiej. Inicjatywa obniży poziom (ogromnego) hałasu od ulicy przez co podniesie poziom wypoczynku.

Zakup pływającego pomostu przystosowanego dla kajakarzy będącego metą Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta dostępnego dla wszystkich mieszkańców Krakowa.

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy.

Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia i sprawią, że w ciepłe dni miejsce nie będzie już betonową patelnią. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone!

Celem projektu jest zbadanie, gdzie w Krakowie występują i jakie gatunki zwierząt. Dzięki temu pomoc ze Miasta i organizacji pozarządowych dotrze tak, gdzie trzeba. Uniknie się też konkurencji.

Projekt zakłada stworzenie Krakowskiego Festiwalu Kwiatów-Figury Kwiatowe. Zadanie polega na stworzeniu wystawy składającej się z figur kwiatowych. Czas wystawy uzależniony od pory roku ( maj-wrzesień). Proponowane miejsce festiwalu Błonia.

Silva Rerum - mural graffiti Gmina Miejska Kraków ufundowałą z okazji 750-lecia lokacji Krakowa. Projekt zakłada umycie i odmalowanie muralu nadając mu pierwotny wygląd zaostrzający wyblakłe dziś kolory.

Nie musisz wyjeżdząć z miasta żey poleżeć na trawie, urządzić piknik, łyknąć swieżego powietrza! Poczuj bliskość natury, wypocznij, pospaceruj nad Stawem Szlachetnym i Malinówką! Jak będziesz miał szczęście to spotkasz bobra czy sarnę.

Masz dość powolnych tramwajów w Krakowie? Można to zmienić głosując właśnie na ten projekt! Zakłada on montaż nowoczesnego rozjazdu, gdzie tramwaje pojadą 30-50 km/h – to 3-5 razy szybciej niż obecnie dopuszczalna prędkość!

Wzorem Katowic -Dzięki obudowie ze stali i betonu oraz hermetycznej klawiaturze jest odporny na wandali i na warunki zewnętrze oraz atmosferyczne Nie przeszkadza mu deszcz czy pył Muzyka łączy ludzi Pięknie mógł by pasować na plantach, parku, skwerku

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji dnia dziecka.Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: skrzat, skrzat młodszy, żak, żak młodszy. Planowany udział 600 dzieci.

Projekt dotyczy budowy torów do gry w bule w częściach Krakowa, w których obecnie ich brakuje. Jest to popularna gra towarzyska z użyciem stalowych buli pochodząca z rejonów Prowansji we Francji.


Proponujemy wprowadzenie na strony szkół zakładek umożliwiających anonimowe zgłoszenie przez uczniów swoich problemów psychologowi lub pedagogowi. Ponadto proponujemy przeznaczenie 200 tys. zł. na programy doszkalające dla psychologów i pedagogów.

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, tak aby można było wyjść na spacer i wypocząć

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Dajmy im trochę radości z zabawy oraz zwiększmy ich poziom aktywności.

Wybudujmy mini skocznię narciarską w parku Jordana! Skocznia będzie wielkości 5-10 m i każdy będzie mógł z niej korzystać bezpłatnie. Rozbieg oraz zeskok zostaną pokryte igielitem, co umożliwi skakanie na niej zarówno latem, jak i w zimie

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas Strawy pod Kopcem Wandy!

Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i lęk pojawiający się przed rozpoczęciem psychoterapii. Na terenie Krakowa pojawi się kampania społeczna przełamująca tabu psychoterapii, której w obecnym czasie może potrzebować wiele osób.

Nasadzenia zieleni oraz uspokojenie ruchu drogowego przy ulicy Armii Krajowej celem zwiększenia bezpieczeństwa, redukcji hałasu drogowego, polepszenia sfery wizualnej i redukcji zanieczyszczeń.

Projekt miedzypokoleniowy Organizator: Senior 60+ Sekcji Sportowo-Rekreacyjnej: Gry i zabawy ogólnorozwojowe: bule, ringo, siatkówka - godz. 9 Zbiórka: 10.00 Rozgrzewka: 10-10.15 Start: 10.00 Zakończenie : 11.15 Trening rozluźniający: 11.15-11.30

Nasadzenie roślin w postaci drzew, krzewów, bylin bezpośrednio na trawniku graniczącym z Aleją Bora Komorowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką. Ilość roślin do ustalenia z ekspertami zieleni miejskiej.

Projekt zakłada montaż drewnianych kompostowników w okolicach bloków. Pomoże to oszczędzić na transporcie resztek kuchennych do wysypiska śmieci .

Projekt zakłada nasadzenie 25 drzew na płycie Rynku Głównego. Nowe nasadzenia miałyby być skoncentrowane na wschodniej – pozbawionej obecnie zieleni – płycie rynku.

Projekt polega na instalacji 6 ławek, będących kontynuacją tematyki ławki Zbigniewa Wodeckiego. W uznaniu dla krakowskich talentów oraz szerzenia wartości kulturowych w Piwnicy pod Baranami wyróżnieni zostaną tworzący jej środowisko artyści.

Budowa zatoki postojowej wzdłuż Ulicy Kocmyrzowskiej po stronie osiedla Krakowiaków - począwszy od istniejącego już przystanku autobusowego na wys bl 6 wzdłuż bl 8 i 12 (ok 200m)

W Krakowie potrzebne są sztuczne wyspy na wszystkich większych zbiornikach wodnych, gdyż ze względu na penetrację brzegów przez mieszkańców, ptaki nie mają tam odpowiednich warunków do odpoczynku i rozrodu.

W najczęściej odwiedzanych miejscach w Krakowie zamontowane zostaną zasilanie energią słoneczną ławki umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Od teraz będąc w centrum nie stracisz już kontaktu ze światem 😉

Projekt przewiduje zagospodarowanie plaży miejskiej nad Wisłą w celu stworzenia miejsca wypoczynku dla mieszkańców Krakowa. Zakup hamaków, leżaków miejskich, parawanów, ławek, koszy, piaskownicy, urządzeń do ćwiczeń.

Projekt przewiduje generalny remont drogi północo-wschodniej okalającej Cmentarz Grębałów (o długości ok. 780m).

Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.

Projekt zakłada likwidację krawężników na styku drogi rowerowej i jezdni, wyrównanie nawierzchni asfaltowej oraz usunięcie ścieku z kostki na min. 100 przejazdach głównych tras rowerowych w kluczowych lokalizacjach (np. Rondo Mogilskie).

Projekt zakłada ciąg dalszy zagospodarowania terenów w pobliżu Zalewu Bagry na cele rekreacyjne.

Proponowany projekt dotyczy instalacji stelaży obsadzonych pnączami bluszczu pospolitego wokół filarów estakady nad ul. Wita Stwosza. Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz korzystna zmiana aspektów wizualnych tej części miasta.

Projekt przewiduje usunięcie CAŁEJ kostki brukowej ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim (ul. Kocmyrzowska/ul. Bieńczycka)oraz montaż podpórki rowerowej przy ścieżce rowerowej na Rondzie Czyżyńskim. Więcej na bo2022.pl

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie ogólnodostępnego parku dla mieszkańców na terenie Białych Mórz w południowej części miasta Krakowa.