Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
Nocne patrole piesze Policji okolic sklepów alkoholowych

Dyslokacja weekendowych nocnych patroli pieszych Policji w godzinach 23.00 do 6.00 w najbliższych okolicach całodobowych sklepów monopolowych w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do września).

Logo kategorii
Zrzutka na WODNY plac ZABAW nad ZALEWEM NOWOHUCKIM + infrast

Budowa pierwszego wodnego placu zabaw nad Zalewem Nowohuckim w sąsiedztwie otwartego basenu Wandzianki i tężni solankowej plus towarzysząca infrastruktura.

Logo kategorii
Stacja miejskich rowerów elektrycznych

Stacja miejskich rowerów elektrycznych. Wypożyczane w rozliczeniu długoterminowym. Pozwolą ograniczyć ruch samochodów. Wokół znajduje się duże skupisko ludzkie.

Logo kategorii
Oświetlamy boisko w Wyciążach

Projekt zakłada wykonanie projektu oświetlenia oraz jego budowa na stadionie LKS Błyskawica Wyciąże, gdzie właścicielem gruntu jest gmina miejska Kraków.

Logo kategorii
Impreza Historyczna/Inscenizacje Łucznictwa Tradycyjnego

Impreza będzie w stylu jarmarcznym czyli będzie dużo straganów z rzemiosłem, sprzętem tradycyjnym, łukami i co najważniejsze z jedzeniem. W planach mamy zrobić mały turniej łuczniczy, inscenizacje łucznictwa historycznego i odtwórstwa walk wojów.

Logo kategorii
Dni Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej - Piknik/Koncert/Wydarzenia

Projekt zakłada organizację wydarzeń i koncertu w formie weekendowego otwartego rodzinnego pikniku w Krakowie podczas którego polscy i ukraińscy obywatele miasta będą mogli poznać wzajemnie swoje kultury narodowe.

Logo kategorii
Ekologiczny parking

Projekt obejmuje utworzenie ekologicznych miejsc postojowych pomiędzy blokami 15 a 20 na osiedlu Na Skarpie.

Logo kategorii
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą wszystkich mieszkańcom miasta i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Krakowie

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY Prądnik!

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Nasadzenia przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

Logo kategorii
Renowacja Grobu, Pomnika Ofiar Dąbia na Cmentarzu Rakowickim

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVI gdzie znajduje się zbiorowa mogiła , miejsce spoczynku ofiar pacyfikacji.

Logo kategorii
Nowości w Twojej bibliotece

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier planszowych), kodów do e-booków i robotów edukacyjnych do nauki programowania oraz organizacja warsztatów i spotkań autorskich w filiach Biblioteki Kraków.

Logo kategorii
Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej

Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej na dojeździe do Ronda 308 Dywizjonu w celu poprawy punktualności komunikacji miejskiej.

Logo kategorii
MEGA PUMPTRACK –PARK SPORTOWY– ścieżka zdrowia cd.

Ogólnodostępny MEGA PUMPTRACK – park sportowy – ścieżka zdrowia cd. (rewitalizacja terenu).

Logo kategorii
Chodnik/Ścieżka rowerowa łącząca Kostrze z Skotnikami

Proponuje projekt wybudowania chodnika/ścieżki rowerowej łączącej Kostrze z Skotnikami od ulicy Tynieckiej wzdłuż Winnickiej. Pokonanie pieszo lub na rowerze jest bardzo niebezpiecznie, szczególnie po zmierzchu (nie ma innej alternatywnej drogi).

Logo kategorii
ZADBAJMY O PLANTY BIEŃCZYCKIE- SERCE BIEŃCZYC!

Planty Bieńczyckie- park, strefa zieleni, będąca sercem Bieńczyc, jest jednocześnie łącznikiem komunikacyjnym i rekreacyjnym dla mieszkańców sąsiednich dzielnic- XV i XVIII. Wymaga nowej roślinności, naprawy alejek oraz urządzeń małej architektury.

Logo kategorii
Film promocyjny dzielnicy Nowa Huta - Konkurs Filmowy

Projekt zakłada zorganizowanie konkursu na film promocyjny o Nowej Hucie dedykowany turystom zagranicznym, którego nagrodą będzie prezentacja zwycięskiego filmu w kampanii reklamowej w social-mediach.

Logo kategorii
Jaśniej w Nocy w Krakowie!

Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

Logo kategorii
U-DA-SIE ! Rewitalizacja Schodów Kalwaryjska-Zamoyskiego

Celem projektu jest rewitalizacja schodów w Podgórzu między ul.Kalwaryjską a ul. Zamoyskiego wg projektu, który zapewni zarówno renowację schodów jak i stworzy w przestrzeni między budynkami przyjazny dla mieszkańców- zakątek do odpoczynku.

Logo kategorii
Ekologiczny parking przy KOPCU WANDY

Projekt zakłada wybudowanie parkingu przy Kopcu Wandy z bezwzględnym poszanowaniem przyrody przy zastosowaniu tzw. geokraty.

Logo kategorii
Przystań Kajakowa na Szlaku Kajakowym Dłubnia-Nowa Huta

Projekt zakłada utworzenie Przystani Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Logo kategorii
Park linearny wzdłuż ulicy Izydora Stella Sawickiego

Projekt przewiduje budowę parku linearnego wzdłuż ulicy Izydora Stella Sawickiego od strony zachodniej.

Logo kategorii
NA RATUNEK! Zakup 15 zewnętrznych AED

Celem projektu jest zakup i montaż 15 ogólnodostępnych zewnętrznych automatycznych defibrylatorów AED w parkach miejskich, terenach zielonych, cmentarzach oraz punktach przesiadkowych.

Logo kategorii
Przeszkolenie mieszkańców Krakowa w zakresie obrony cywilnej

Celem projektu jest przygotowanie mieszkańców Krakowa do obrony w sytuacji zagrożenia wojennego. Nie chodzi tylko o umiejętności posługiwania się bronią, ale również przekazanie niezbędnej wiedzy w zakresie zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Logo kategorii
Kwietne fontanny w Nowej Hucie

Projekt zakłada rewitalizację 5 wybranych nowohuckich fontann poprzez nadanie im formy kwietników ze źródełkiem ogrodowym. Dodatkowym elementem jest poidełko dla ludzi i zwierząt, zainstalowane w bezpośrednim sąsiedztwie "kwietnej fontanny".

Logo kategorii
Budowa boiska wielofunkcyjnego

Brakuje boisk gdzie dzieci i młodzież może pokopać piłkę, zagrać w siatkę albo w kosza. Zmieńmy to!

Logo kategorii
Automaty z karmą dla ptaków wodnych nad Wisłą

Ustawienie automatów z karmą dla ptaków wodnych na Bulwarach Wiślanych. Wiele osób karmi ptaki wodne, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety nie zawsze jest to właściwa karma. Dodatkowo można postawić tablice edukacyjne.

Logo kategorii
Kursy j. polskiego dla lekarzy i specjalistów z Ukrainy

Projekt zakłada przeznaczenie 300 tys. złotych na sfinansowanie kursów j. polskiego obywatelom Ukrainy: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym itp., którzy znaleźli zatrudnienie w Krakowie na stanowiskach związanych ze swoją specjalizacją.

Logo kategorii
Dom Ukraiński w Krakowie

Celem powstania "Domu Ukraińskiego w Krakowie" jest stworzenie przestrzeni w której obywatele Ukrainy i Polski będą mogli wspólnie tworzyć swój "Krakowski Dom".

Logo kategorii
Jadło-Dzielnia w każdej dzielnicy Krakowa

W każdej dzielnicy Krakowa umieszczone zostaną lodówki oraz szafki, w których mieszkańcy będą mogli zostawiać zalegające im posiłki oraz produkty spożywcze przeznaczone dla uboższych mieszkańców miasta.

Logo kategorii
BEZPŁATNE TOALETY W PARKU JORDANA

DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI W PARKU JORDANA ZOSTANĄ WYREMONTOWANE TOALETY TAK, BY BYŁY DOSTOSOWANE DO POTRZEB MATEK Z DZIEĆMI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, A NASTĘPNIE UDOSTĘPNIONE BEZPŁATNIE MIESZKAŃCOM.

Logo kategorii
Krakowskie szachy

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie dwóch wielkich plansz do gry w szachy w dogodnych dla Krakowian i turystów lokalizacjach: jednej w Parku Jordana a drugiej w okolicach Kraków Areny. Projekt będzie pozwalał łączyć naukę z przyjemnością.

Logo kategorii
#palantpowraca w Twojej szkole!

Wskrzeszanie polskiego tradycyjnego sportu z ponad 500-letnią historią – Palanta, poprzez przeszkolenie i wyposażenie w mobilny sprzęt 50 krakowskich szkół oraz rozegrania turniejów o Mistrzostwo Krakowa w Palanta w czterech kategoriach wiekowych

Logo kategorii
Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa !!!

Organy Bazyliki Bożego Ciała to największy instrument w Krakowie. 10 w Polsce. Zaprojektowany na 83 głosy w dwóch prospektach, które obsługują 2 stoły do gry wyposażone w 4 klawiatury ręczne i 1 nożną. Arcydzieło techniki epoki przedtranzystorowej!

Logo kategorii
Yoga Urban Retreat. Powolne soboty w mieście.

Cykliczne, comiesięczne sobotnie warsztaty z jogą, medytacją i technikami oddechowymi. Krótkie, jednodniowe i darmowe wakacje na które można dojechać autobusem podmiejskim. Przyjemny reset w okolicach Uzdrowiska z Swoszowicach.

Logo kategorii
Kręgle dla wszystkich

Stworzenie ogólnodostępnego budynku sportowego do gry w bowling sportowy. Wyposażonego w profesjonalne tory, maszyny i sprzęt umożliwiający trenowanie i organizację zawodów na zawodowym poziomie. Udostępnienie obiektu dla młodzieży szkolnej.

Logo kategorii
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Logo kategorii
Ścieżka edukacyjna w Parku Lotników Polskich

Budowa ścieżki edukacyjnej zawierającej zegary przyrody, tablice edukacyjne i różnego rodzaju gry edukacyjne, stół edukacyjny itp.

Logo kategorii
Ogólnodostępna rampa lub kanał dla samochodów

Projekt przewiduje budowę ogólnodostępnej rampy lub kanału dla samochodów w wybranej lokalizacji przez jednostkę weryfikującą.

Logo kategorii
Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa dzieci

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2023.

Logo kategorii
Ratujmy Zalew Zesławicki od degradacji!

Projekt przewiduje wybudowanie utwardzonej ścieżki gruntowej po wschodniej i zachodniej części Zalewu Zesławickiego oraz montaż ławek i koszy na śmieci. Więcej na bo2022.pl

Logo kategorii
Modernizacji Infrastruktury Siatkówki na Plaży Miejskiej

Projekt zakłada modernizację istniejącego boiska do siatkówki oraz budowę drugiego obok, a tym samym stworzenie nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury do rozwoju tego sportu i integracji społeczności lokalnej.

Logo kategorii
Korytarze ekologiczne i woda dla dzikich zwierząt w Krakowie

Projekt ma na celu przygotowanie graficznego i opisowego opracowania dla mieszkańców i władz miasta na temat aktualnych i optymalnych korytarzy ekologicznych (przemieszczanie się zwierząt) i dostępu do wody dla zwierząt w Krakowie.

Logo kategorii
#PROJEKT103 + Mega BOWL dla BMX i SKateboard

Rozległy i zróżnicowany BOWL zaawansowany technicznie, z rozróżnieniem części dla BMX i Skateboard w ramach poszerzania #PROJEKT103 skierowanego do realizacji w roku 2019. Nadal faza projektowa przed nami i wciąż możemy go wzbogacać!

Logo kategorii
Oddechowy Kraków, przedszkola zdrowymi płucami miasta

Przygotowanie zajęć edukacyjno- warsztatowych w przedszkolach, dotyczących nauki prawidłowego oddychania. Edukacja poprzez ciekawe ćwiczenia oddechowe, wsparta solidną porcją przystępnej dydaktyki, dotyczącej prewencji chorób układu oddechowego.

Logo kategorii
Rzeka Wisła nieodkryta 💦🚣🌿 rodzinne mini wyprawy

Cykl rodzinnych warsztatów obejmuje mini wyprawy kajakiem w naturę z edukatorem przyrodniczym, zgłębienie miejskich tajemnic z przewodnikiem turystycznym i przygotowanie przez instruktorów kajakarstwa do samodzielnego korzystania z uroków rzeki Wisły

Logo kategorii
DOPOSAŻENIE PLACU PUNPTRACK PRZY ULICY PYSOŃCE

doposażenie istniejącego placu Punptrak w Przylasku Rusieckim w dodatkowe urządzenia.

Logo kategorii
ROWEROWY KRAKÓW

Celem projektu jest budowa ścieżki rowerowej po południowej stronie ul. Lublańskiej, montaż minimum 600 stojaków rowerowych oraz co najmniej 11 samoobsługowych stacji napraw rowerów w całym mieście według wskazań mieszkańców.

Logo kategorii
Pokonajmy raka - bezpłatne badania profilaktyczne

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł się przebadać i sprawdzić czy nie ma nowotworu. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki. Wspólnie możemy komuś uratować życie!

Logo kategorii
Domki dla Jeży w Krakowie!

Projekt zakłada wyznaczenie ekostref z tabliczkami i domkami dla jeży oraz podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych. Inwestycja przyczyni się do poprawy bioróżnorodności środowiska oraz warunków życia jeży w mieście i odwyższy świadomość Krakowian

Logo kategorii
10 Letnich koncertów plenerowych

Organizacja 10 letnich koncertów plenerowych na trenach podległych NCK w Nowej Hucie. W okresie maj do wrzesień po dwa koncerty w miesiącu

Logo kategorii
Budowa darmowej myjni dla samochodów służb mundurowych

Projekt dotyczy budowy bezpłatnej, bezobsługowej, automatycznej myjni tunelowej dla oznakowanych samochodów służb ratowniczych i mundurowych. Celem jest poprawa całorocznego wizualnego stanu czystości wspomnianych pojazdów co poprawi odbiór społeczny

Logo kategorii
Zatrzymaj powódź - sprzęt przeciwpowodziowy dla Strażaków

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup sprzętu przeciwpowodziowego: I – wężowego kontenera przeciwpowodziowego II –samochodu specjalnego o napędzie elektrycznym do koordynacji działań i przewozu sprzętu

Logo kategorii
Ogólnodostępny skwer zieleni przy ul. Architektów

Zadanie obejmuje stworzenie na części nieruchomości gminnej - publicznie dostępnego skweru zieleni, pomiędzy ul. Architektów a Fortem 49 "Krzesławice" w dzielnicy 17-Wzgórza Krzesławickie. Projekt nie wymaga istotnych nakładów finansowych.

Logo kategorii
Kraków pomaga mieszkańcom z Ukrainy - Centrum Pomocowe

To zadanie, którego celem jest stworzenie przestrzeni w której osoby chcące pomagać, będą mogły spotykać się z osobami potrzebującymi. Zadanie tworzy przestrzeń dla wolontariatu, biznesu i lokalnych społecznych. Pomoc dotyczy szczególnie uchodźców.

Logo kategorii
Rowerowym i hulajnogowym piratom chodnikowym mówimy: Dość!

Organizacja patroli strażników miejskich w wybranych miejscach dzielnic śródmiejskich, gdzie rowerzyści i hulajnogiści łamią przepisy jeżdżąc chodnikami lub jeżdżąc za szybko pomiędzy pieszymi.

Logo kategorii
Tężnia solankowa na Rżące

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę tężni solankowej wraz z małą architekturą tj. 6 sztuk ławek i 2 leżanki parkowych w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

Logo kategorii
OdNowa Placów Zabaw dla Dzieci cz.1.

. Projekt zakłada sfinansowanie rewitalizacji w ramach budżetu obywatelskiego i stworzenie atrakcyjnego miejsca nie tylko dla małych dzieci miejsca, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas. Remont placu zabaw poprawi jakość życia osób korzystających

Logo kategorii
Wielicka jak Konopnickiej! Więcej nowych drzew dla Krakowa

Celem projektu jest jest zasadzenie wzdłuż ulicy Wielickiej i w przerwach pomiędzy jezdniami drzew na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Bieżanowską. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

Logo kategorii
ZRÓB TO SAM! Ogólnodostępna rampa samochodowa

Zadanie przewiduje remont istniejącej rampy samochodowej przy ul. Prokocimskiej

Logo kategorii
USTOSTANY DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Projekt zakłada wykorzystanie przez Miasto Kraków należących do niego lokali nieużytkowych i po przystosowaniu do celów mieszkalnych, udostępnienie ich mieszkańcom Krakowa w wysokości niskiego czynszu miejskiego.

Logo kategorii
Miasto idealne - utworzenie stałej galerii fotografii

MIASTO IDEALNE – utworzenie stałej galerii fotografii pierwszych lat Nowej Huty autorstwa Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala.

Logo kategorii
PSIA STREFA w każdej dzielnicy

Projekt zakłada utworzenie w każdej dzielnicy Krakowa niewielkiej przestrzeni rekreacyjnej dla psów. PSIA STREFA ma stanowić miejsce, w którym możliwe będzie legalne spuszczenie psów ze smyczy w celu ich beztroskiej zabawy i socjalizacji.

Logo kategorii
Ulica Gustawa Pokrzywki do remontu (I etap).

Projekt obejmuje wykonanie nowej nakładki asfaltowej jezdni (około 600 metrów) wraz z budową miejsc postojowych przy ul. Gustawa Pokrzywki od skrzyżowania z Al. Gen. Władysława Andersa do Sklepu spożywczo-mięsnego "Kogucik" ul. Gustawa Pokrzywki 9.

Logo kategorii
Tor łuczniczy dla mieszkańców przy stadionie KS Wanda

Budowa toru łuczniczego przy stadionie KS Wanda, który umożliwiłby zawodnikom realizację treningów. Dodatkowo tor łuczniczy byłby miejscem do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców miasta.

Logo kategorii
Rolki dla każdego

Projekt ma na celu promocję wrotkarstwa u dzieci, młodzieży i dorosłych jako formy aktywności dla każdego oraz alternatywy na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i/lub przyjaciół.

Logo kategorii
Krakowskie karmniki i poidełka dla ptaków

Ptaki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu miejskiego, jak choćby dzięki efektywnemu ograniczeniu liczebność uciążliwych owadów. Karmniki i poidełka dla ptaków w miejskim środowisku mają pozytywne skutki dla zachowania różnorodnośc

Logo kategorii
STWÓRZMY INFORMACYJNO-EDUKACYJNĄ SIEĆ MONITORINGU POWIETRZA

STWORZMY SIEĆ MONITORUJĄCĄ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE WSZYSTKICH SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z DARMOWYM DOSTĘPEM DO SIECI POPRZEZ STRONĘ WWW I APLIKACJĘ MOBILNĄ.

Logo kategorii
Pitniki Krakowskie

Zadanie ma na celu umieszczenie po 4 pitników na terenie każdej z 18 dzielnic Krakowa (łącznie 72)

Logo kategorii
Mistrzostwa Krakowa w piłkarzyki stołowe

Projekt ogólnodostępny, dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł wziąć udział w swojej kategori.

Logo kategorii
Łąki kwietne przy alejach trzech wieszczów

Posadzenie łąki kwietnej w pasie zieleni biegnącym wzdłuż alei trzech wieszczów pomoże oczyścić powietrze w centrum Krakowa, a ponadto podniesie walory estetyczne jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Krakowie.

Logo kategorii
Park przy Forcie w Bronowicach

Projekt zakłada budowę parku zgodnie z założeniami koncepcji projektowej która powstała w ramach realizacji zwycięskiego projektu VII edycji BO z 2020 roku „TAK! dla Parku przy Forcie w Bronowicach”.

Logo kategorii
Turniej Niepodległości

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji Święta Niepodległości. Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: żak, żak młodszy. Planowany udział 320 dzieci.

Logo kategorii
ODPOMNIKUJMY PARK JORDANA

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 17 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

Logo kategorii
Karta Sportowa dla mieszkańców Krakowa

Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.

Logo kategorii
Centrum Aktywnego Wypoczynku w parku im. St. Skalskiego

Centrum Aktywnego Wypoczynku na osiedlu Dywizjonu 303 - biblioteka plenerowa, doposażenie placu zabaw i mały kompleks wspinaczkowy. Wybudowanie sztucznych głazów do wspinaczki - boulderu.

Logo kategorii
Butelkomat - reaktywacja

Projekt zakłada zakupienie automatu na plastikowe butelki. Butelkomat znajdowałby się w Urzędzie Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10. Za każdą wrzuconą butelkę plastikową automat wydawałby losowo 10gr lub 20gr.

Logo kategorii
OPTYMALIZACJA ZAGOSPODAROWANIA ZIELENI NA CM. RAKOWICKIM

Inwentaryzacja i ocena stanu zieleni wysokiej na terenie założonego w 1803 roku Cmentarza Rakowickiego jest niezbędna dla jak najlepszego zagospodarowania drzew ( w liczbie około 3000), a w szczególności zespołu starych drzew.

Logo kategorii
Rewitalizacja Placu Nowego i budowa nowych koszy na śmieci

Realizacja projektu zakłada rewitalizację nawierzchni oraz obszarów zadaszonych wokół Okrąglaka na Placu Nowym oraz umieszczenie w tym obszarze 4 nowych koszy na śmieci na tym obszarze.

Logo kategorii
Wyremontujmy i zazieleńmy plac Inwalidów!

Cel projektu to przywrócenie placowi Inwalidów funkcji reprezentacyjnej i komunikacyjnej poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, wraz z poprawiającym bezpieczeństwo rowerzystów remontem ulicy oraz zadbanie o teren zielony na i obok placu.

Logo kategorii
Lasery ku chwale Wojska Polskiego - zbiórka dla MDK Korczaka

Zakup lasera dla Młodzieżowego Domu Kultury Janusza Korczaka w Krakowie oraz organizacja imprezy towarzyszącej.

Logo kategorii
Żyjemy w XXI wieku! Usługa doradcza dla ZDMK!

Usługa doradcza dla kadry zarządzającej Zarządu Dróg Miasta Krakowa, mająca na celu przekazanie obecnej wiedzy na temat projektowania przestrzeni miejskiej. Szkolenia w formie zdalnej (online) dostępne również dla ogółu Krakowian.

Logo kategorii
Czerwone serce-ogólnodostępne pojemniki na zakrętki.

Projekt zakłada zakup i montaż metalowych pojemników "czerwnone serca"w krakowskich parkach miejskich. Polacy od lat zbierają nakrętki od butelek, które w całości podlegają recyklingowi a wymienione wspomagają akcje charytatywne.

Logo kategorii
Park zamiast pola golfowego

Projekt zakłada utworzenie parku miejskiego na Białych Morzach, z poszanowaniem obecnej tam przyrody, po wcześniejszym zbadaniu terenu pod względem zanieczyszczenia gruntu oraz wykonaniu ekspertyz przyrodniczych i środowiskowych.

Logo kategorii
Zatoczki przy przychodni na Rusznikarskiej.

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni zatoczki parkingowej przychodni na Rusznikarskiej oraz sąsiadujących chodników.

Logo kategorii
Wakacje w Mariupolu

Wierzymy w wolną Ukrainę i wolne miasto Mariupol. Chcemy dalej rozwijać przyjaźń polsko-ukraińską i robić to skutecznie bez barier językowych. Projekt to kurs języka Ukraińskiego dla Krakowian. Widzimy się w Mariupolu.

Logo kategorii
Kieszonkowy Wehikuł Czasu - Park Astronomiczny

Kieszonkowy park astronomiczny - utworzenie pierwszego na świecie parku zegarowego będącego atrakcją turystyczną i skwerem rekreacyjnym dla lokalnych mieszkańców, przestrzenią łączącą design, ekologię i naukę przez zabawę.

Logo kategorii
TOALETY PUBLICZNE W KRAKOWIE

zakup 15 toalet publicznych wolnostojących (szaletów) rozstawionych po kilku punktach w całym Krakowie

Logo kategorii
ŚCIEŻKA ROWEROWA WSRÓD STAWÓW W PRZYLASKU RUSKIEKIM CZ.II

Budowa ścieżki rowerowej pomiędzy stawami w Przylasku Rusieckim od ulicy Karaśiówka wzdłuż ulicy Karasiewicza - Tokarzewskiego do ul. Tatarakowej.

Logo kategorii
Doposażenie siłowni zewnętrznych w urządzenia “bez barier”

Doposażenie 5 siłowni zewnętrznych w urządzenia integracyjne, umożliwiające korzystanie użytkowników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością, poprawa dostępności tych przestrzeni, umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami do ruchu w plenerze.

Logo kategorii
Doposażenie placów zabaw w urządzenia “bez barier”

Doposażenie 5 placów zabaw w urządzenia integracyjne, z których korzystać będą użytkownicy pełnosprawni i z niepełnosprawnościami, poprawa dostępności przestrzeni miejskiej, ułatwienie dostępu do zabawy dzieciom z niepełnosprawnościami blisko domu.

Logo kategorii
321… TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI

321… To projekt umożliwiający grę w piłkę wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki a także dzieciom z syndromem Downa. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Logo kategorii
KRAKÓW w EUROPIE

Wybory do Parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 były pierwszymi po wojnie częściowo wolnymi wyborami w Polsce. Dzięki nim możemy z dumą powiedzieć, że Polska jest krajem demokratycznym. Uczcijmy datę 4 czerwca radosnym piknikiem europejskim.

Logo kategorii
Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem

Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem seniorów i i kierowców posiadających prawo jazdy do 3 lat.

Logo kategorii
Spacerem z Mydlnik do Bronowic

Rewitalizacja szlaku pieszo rowerowego z Mydlnik do Bronowic, ul Stanisława Ignacego Witkiewicza. Połączy i stworzy trasę pieszo rowerową, jako alternatywną drogę pieszą dla ul. Łupaszki, łącząc Mydlniki z Bronowicami.

Logo kategorii
2023 DOMKI DLA PSZCZÓŁ MURAREK

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

Logo kategorii
W ZIMIE LODOWISKO - LATEM BULODROM

"ZABAWY FIZYCZNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU SĄ ZNAKOMITYM ŚRODKIEM DO WYRABIANIA I UTRZYMANIA SIŁ ŻYWOTNYCH ORAZ ZDROWIA" - DR HENRYK JORDAN, MAJ 1889 Tam gdzie do niedawna w zimie było urządzane lodowisko, na resztę roku zróbmy ogólnodostępny bulodrom.

Logo kategorii
KSIĄŻKOMAT w twojej okolicy!

Celem projektu jest montaż 8 książkomatów dostępnych dla mieszkańców przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

Logo kategorii
W zdrowym ciele zdrowy duch

Wymiana starych wysłużonych urządzeń siłowni plenerowej i montaż w rym miejscu Street workout

Logo kategorii
Zagraj na nowym boisku na Parkowej!

Projekt pn. "Zagraj na nowym boisku na Parkowej!" zakłada przygotowanie wielofunkcyjnego boiska do koszykówki/piłki nożnej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa przy ul. Parkowej 12a.

Logo kategorii
Szlak miejskich pasiek

W Krakowie, na dachach budynków gminnych, ustawione są ule w ramach projektu "Pasieka Kraków". Pasieki te są jednak niewidoczne dla postronnych. Projekt zakłada zewnętrzne oznakowanie takich miejsc aby utworzyć szlak miejskich pasiek.

Logo kategorii
Rekonstrukcja Pomnika Astronautów Amerykańskich w Krakowie

Pomnik ten był na terenie Stadionu KS "Bronowianka" odsłonięty w dniu 20 lipca 1969 r. i po 3 miesiącach zniszczony (patrz: strona "Pomnik Astronautów Amerykańskich w Krakowie" w Wikipedii). Genezą była IDEA a nie wyrachowanie (w tym polityczne).

Logo kategorii
999 000 zł na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Przede wszystkim DRZEWA

Projekt zakłada nasadzenie jak największej ilości drzew na terenie naszego Miasta.

Logo kategorii
ODETCHNIJ CZYSTYM POWIETRZEM

Projekt zakłada montaż miejskich filtrów powietrza na terenach rekreacyjnych

Logo kategorii
Nowohuckie Święto - Dni Nowej Huty

Wydarzenie będzie doskonałą promocją dla miasta i dzielnicy. Ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców Nowej Huty i Krakowa, ale również innych miast. Wydarzenia tego typu integrują lokalną społeczność, dają możliwość promocji lokalnym firmom.

Logo kategorii
Szkoła 142 - zmodernizujmy plac zabaw

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy szkole 142 w Wolicy .

Logo kategorii
Pokażmy przed Starą Synagogą historię handlu na Kazimierzu

Dzisiaj Kazimierz kojarzy się z knajpami i nieskrepowaną rozrywką do białego rana, ale kiedyś tu było handlowe jądro całego Krakowa. Pora zmienić to wyobrażenie i przypomnieć - korzystając ze starych fotografii, które nie kłamią - jak było naprawdę!

Logo kategorii
Ławki - Rzeźby

Projekt zakłada powstanie w każdej z dzielnic innej ławki rzeźby według projektu wyłonionego w konkursie. Stanowiły by one wizytówkę miasta i dzielnic a zarazem były atrakcję turystyczną. Ludzie robili by sobie na nich zdjęcia i promowali miasto.

Logo kategorii
BUDOWA BOJSKA SPORTOWEGO PRZY STAWACH PRZYLASEK RUSIECKI

Budowa boiska do piłki nożne przy stawach w Przylasku Rusieckim

Logo kategorii
Mobilne Zestawy Ratownicze

Projekt zakłada zakup mobilnych zestawów ratujących życie na wyposażenie radiowozów Straży Miejskiej. Ogólnodostępność projektu polega na nieodpłatnej możliwości skorzystania z jego efektów szerokiemu gronu odbiorców w stanie zagrożenia życia.

Logo kategorii
Nordic walking wśród dzikiej miejskiej natury

Zadanie polega na odtworzeniu drogowych działek miejskich wśród dawnych pól rolnych i udostępnienie ich do uprawiania Nordic walking-u i spacerów.

Logo kategorii
Chodź na pole

Projekt "Chodź na pole" obejmuje utworzenie w kwartale, pomiędzy blokami 33 a 38 na osiedlu Na Skarpie nowego miejsca zabaw dla dzieci, a także doposażenie Parku Żeromskiego w urządzenia do ćwiczeń.

Logo kategorii
Królewski Pałac w Łobzowie - Drugi Wawel - reaktywacja.

Zamek Królewski na Wawelu zna każdy a Pałac w Łobzowie prawie nikt. Projekt ma na celu, poprzez umieszczenie nazwy, wizerunku i opisu Pałacu z czasów świetności na ogrodzeniu, przywrócenie pamięci o jednym z najważniejszych miejsc w historii Krakowa.

Logo kategorii
Nie złam nogi przed Zalewem!

Remont zniszczonego chodnika wzdłuż ulicy Bulwarowej, od ulicy Stanisława Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego.

Logo kategorii
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.

Logo kategorii
Zielony Kraków

Założeniem zadania jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Krakowa - dzieci w wieku przedszkolnym. Zakłada ono prowadzenie działań pośrednich, skierowanych bezpośrednio do dzieci oraz pośrednich prowadzonych poprzez przedszkola i rodziców.

Logo kategorii
Schładzamy południowy Kraków – wodny plac zabaw i park

Utworzenie wodnego placu zabaw oraz parku dla południowej części Krakowa (Podgórze). Będzie to idealne miejsce na ochłodę latem zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Logo kategorii
Park linearny rzeki Białuchy - trójstyk Dzielnic I, II i III

Projekt przewiduje utworzenie parku linearnego wzdłuż rzeki Białuchy (Prądnik) w miejscu - trójstyku granic pomiędzy Dzielnicami I,II i III. Umożliwi to w przyszłości przedostanie się mieszkańcom sąsiadujących dzielnic do rzeki Wisły.

Logo kategorii
SPOŁECZNA PRALNIA

Darmowa społeczna pralnia miejska, świetna inwestycja, która pomoże poprawić jakość zycia i higienę naszych najuboższych współmieszkańców.

Logo kategorii
Strażnik Ogrodów /Garden Guard

Propozycja stworzenia aplikacji która będzie pobierała dane z ogólnie dostępnych aplikacji, celem stworzenia mapy zagrożeń dla obiektu użytkownika oraz szerszego terenu dla jednostek miejskich . nawiązując do " Miasto Ogród "

Logo kategorii
ŁĄCZYMY PARKI 2.0

Kontynuacja zwycięskiego projektu z edycji zeszłorocznej. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej, a w szczególności terenów Młynówki Królewskiej oraz Parków Tetmajera, Radzikowskiego i Bronowickiego.

Logo kategorii
Krakowski festiwal sportów i tradycji.

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto-kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

Logo kategorii
Ekrany akustyczne przy Ogrodzie Botanicznym UJ

Celem projektu jest sfinasowanie montażu ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym UJ od strony al. Powstania Warszawskiego oraz ul. Grzegórzeckiej. Inicjatywa obniży poziom (ogromnego) hałasu od ulicy przez co podniesie poziom wypoczynku.

Logo kategorii
Pomost Kajakowy na końcu Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta

Zakup pływającego pomostu przystosowanego dla kajakarzy będącego metą Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta dostępnego dla wszystkich mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Mistrzostwa Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy.

Logo kategorii
Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!

Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia i sprawią, że w ciepłe dni miejsce nie będzie już betonową patelnią. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone!

Logo kategorii
TAK! dla ptaków i owadów w Krakowie

Celem projektu jest zbadanie, gdzie w Krakowie występują i jakie gatunki zwierząt. Dzięki temu pomoc ze Miasta i organizacji pozarządowych dotrze tak, gdzie trzeba. Uniknie się też konkurencji.

Logo kategorii
Figury kwiatowe -Krakowski festiwal kwiatów.

Projekt zakłada stworzenie Krakowskiego Festiwalu Kwiatów-Figury Kwiatowe. Zadanie polega na stworzeniu wystawy składającej się z figur kwiatowych. Czas wystawy uzależniony od pory roku ( maj-wrzesień). Proponowane miejsce festiwalu Błonia.

Logo kategorii
OdnowiMy mural przy al. Powstańców Śląskich

Silva Rerum - mural graffiti Gmina Miejska Kraków ufundowałą z okazji 750-lecia lokacji Krakowa. Projekt zakłada umycie i odmalowanie muralu nadając mu pierwotny wygląd zaostrzający wyblakłe dziś kolory.

Logo kategorii
Drugie "Błonia" - miejsce relaksu dla wszystkich krakusów

Nie musisz wyjeżdząć z miasta żey poleżeć na trawie, urządzić piknik, łyknąć swieżego powietrza! Poczuj bliskość natury, wypocznij, pospaceruj nad Stawem Szlachetnym i Malinówką! Jak będziesz miał szczęście to spotkasz bobra czy sarnę.

Logo kategorii
SZYBCIEJ TRAMWAJEM!

Masz dość powolnych tramwajów w Krakowie? Można to zmienić głosując właśnie na ten projekt! Zakłada on montaż nowoczesnego rozjazdu, gdzie tramwaje pojadą 30-50 km/h – to 3-5 razy szybciej niż obecnie dopuszczalna prędkość!

Logo kategorii
Zewnętrzny całoroczny fortepian dla mieszkańców Krakowa

Wzorem Katowic -Dzięki obudowie ze stali i betonu oraz hermetycznej klawiaturze jest odporny na wandali i na warunki zewnętrze oraz atmosferyczne Nie przeszkadza mu deszcz czy pył Muzyka łączy ludzi Pięknie mógł by pasować na plantach, parku, skwerku

Logo kategorii
Kraków zrywa z betonem - II edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa

Logo kategorii
Dzień Dziecka na sportowo

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji dnia dziecka.Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: skrzat, skrzat młodszy, żak, żak młodszy. Planowany udział 600 dzieci.

Logo kategorii
ZAGRAJMY W GRĘ PROWANSALSKĄ - BULODROMY W CAŁYM KRAKOWIE

Projekt dotyczy budowy torów do gry w bule w częściach Krakowa, w których obecnie ich brakuje. Jest to popularna gra towarzyska z użyciem stalowych buli pochodząca z rejonów Prowansji we Francji.

Logo kategorii
SKATEPARK w Parku SOLVAY

SKATEPARK W Parku SOLVAY- super zabawa dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Psychologia Bliżej Uczniów

Proponujemy wprowadzenie na strony szkół zakładek umożliwiających anonimowe zgłoszenie przez uczniów swoich problemów psychologowi lub pedagogowi. Ponadto proponujemy przeznaczenie 200 tys. zł. na programy doszkalające dla psychologów i pedagogów.

Logo kategorii
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, tak aby można było wyjść na spacer i wypocząć

Logo kategorii
Zabawa w Schronisku dla Zwierząt

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Dajmy im trochę radości z zabawy oraz zwiększmy ich poziom aktywności.

Logo kategorii
Mini Skocznia Narciarska w Parku Jordana

Wybudujmy mini skocznię narciarską w parku Jordana! Skocznia będzie wielkości 5-10 m i każdy będzie mógł z niej korzystać bezpłatnie. Rozbieg oraz zeskok zostaną pokryte igielitem, co umożliwi skakanie na niej zarówno latem, jak i w zimie

Logo kategorii
Strawa pod Kopcem Wandy

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas Strawy pod Kopcem Wandy!

Logo kategorii
Psychoterapia jest OK!

Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i lęk pojawiający się przed rozpoczęciem psychoterapii. Na terenie Krakowa pojawi się kampania społeczna przełamująca tabu psychoterapii, której w obecnym czasie może potrzebować wiele osób.

Logo kategorii
Zielona i cicha ulica Bronowic i Krowodrzy

Nasadzenia zieleni oraz uspokojenie ruchu drogowego przy ulicy Armii Krajowej celem zwiększenia bezpieczeństwa, redukcji hałasu drogowego, polepszenia sfery wizualnej i redukcji zanieczyszczeń.

Logo kategorii
Marszobieg po Zdrowie dla Rodziny w tym jogging dla seniorów

Projekt miedzypokoleniowy Organizator: Senior 60+ Sekcji Sportowo-Rekreacyjnej: Gry i zabawy ogólnorozwojowe: bule, ringo, siatkówka - godz. 9 Zbiórka: 10.00 Rozgrzewka: 10-10.15 Start: 10.00 Zakończenie : 11.15 Trening rozluźniający: 11.15-11.30

Logo kategorii
Zieleń kontra beton

Nasadzenie roślin w postaci drzew, krzewów, bylin bezpośrednio na trawniku graniczącym z Aleją Bora Komorowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką. Ilość roślin do ustalenia z ekspertami zieleni miejskiej.

Logo kategorii
Kompostowniki w całym Krakowie

Projekt zakłada montaż drewnianych kompostowników w okolicach bloków. Pomoże to oszczędzić na transporcie resztek kuchennych do wysypiska śmieci .

Logo kategorii
Powrót drzew na Rynek Główny

Projekt zakłada nasadzenie 25 drzew na płycie Rynku Głównego. Nowe nasadzenia miałyby być skoncentrowane na wschodniej – pozbawionej obecnie zieleni – płycie rynku.

Logo kategorii
Artyści z Piwnicy pod Baranami - usłyszymy ich na Zabłociu.

Projekt polega na instalacji 6 ławek, będących kontynuacją tematyki ławki Zbigniewa Wodeckiego. W uznaniu dla krakowskich talentów oraz szerzenia wartości kulturowych w Piwnicy pod Baranami wyróżnieni zostaną tworzący jej środowisko artyści.

Logo kategorii
Zaparkuj na Kocmyrzowskiej

Budowa zatoki postojowej wzdłuż Ulicy Kocmyrzowskiej po stronie osiedla Krakowiaków - począwszy od istniejącego już przystanku autobusowego na wys bl 6 wzdłuż bl 8 i 12 (ok 200m)

Logo kategorii
Sztuczne wyspy dla ptaków wodnych Krakowa

W Krakowie potrzebne są sztuczne wyspy na wszystkich większych zbiornikach wodnych, gdyż ze względu na penetrację brzegów przez mieszkańców, ptaki nie mają tam odpowiednich warunków do odpoczynku i rozrodu.

Logo kategorii
Punkty dostępu Wi-Fi oraz ładowania urządzeń mobilnych

W najczęściej odwiedzanych miejscach w Krakowie zamontowane zostaną zasilanie energią słoneczną ławki umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Od teraz będąc w centrum nie stracisz już kontaktu ze światem 😉

Logo kategorii
Zagospodarowanie piaszczystej plaży miejskiej nad Wisłą

Projekt przewiduje zagospodarowanie plaży miejskiej nad Wisłą w celu stworzenia miejsca wypoczynku dla mieszkańców Krakowa. Zakup hamaków, leżaków miejskich, parawanów, ławek, koszy, piaskownicy, urządzeń do ćwiczeń.

Logo kategorii
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów

Projekt przewiduje generalny remont drogi północo-wschodniej okalającej Cmentarz Grębałów (o długości ok. 780m).

Logo kategorii
Ławka multimedialna Andrzeja Zauchy

Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.

Logo kategorii
Wygodniej rowerem - 100 równych przejazdów rowerowych

Projekt zakłada likwidację krawężników na styku drogi rowerowej i jezdni, wyrównanie nawierzchni asfaltowej oraz usunięcie ścieku z kostki na min. 100 przejazdach głównych tras rowerowych w kluczowych lokalizacjach (np. Rondo Mogilskie).

Logo kategorii
Zagospodarowanie Bagrów - kontynuacja

Projekt zakłada ciąg dalszy zagospodarowania terenów w pobliżu Zalewu Bagry na cele rekreacyjne.

Logo kategorii
Zielone Filary - estakada przy ul. Wita Stwosza

Proponowany projekt dotyczy instalacji stelaży obsadzonych pnączami bluszczu pospolitego wokół filarów estakady nad ul. Wita Stwosza. Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz korzystna zmiana aspektów wizualnych tej części miasta.

Logo kategorii
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka brukowa/podpórka rowerowa

Projekt przewiduje usunięcie CAŁEJ kostki brukowej ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim (ul. Kocmyrzowska/ul. Bieńczycka)oraz montaż podpórki rowerowej przy ścieżce rowerowej na Rondzie Czyżyńskim. Więcej na bo2022.pl

Logo kategorii
Park Białe Morza

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie ogólnodostępnego parku dla mieszkańców na terenie Białych Mórz w południowej części miasta Krakowa.