Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
BEZPIECZNIE ROWEREM NA KAPELANCE
Wyznaczenie drogi rowerowej na zachodnim chodniku ulicy Kapelanka, pomiędzy ulicami Twardowskiego i Zielińskiego.
Logo kategorii
Połączenie pętli dróg rowerowych po obu stronach Wisły w oko
Wykonanie nawierzchni asfaltowej/betonowej łączacej nitki dróg rowerowych po oby stronach Wisły w okolicy toru kajakowego
Logo kategorii
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.
Logo kategorii
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!
Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem przedłużamy i upiększamy najdłuższy park w Polsce! Bezpieczne przejścia dla pieszych, dodatkowe chodniki, ławki, nasadzenia i atrakcje dla dzieci.
Logo kategorii
Doposażmy krakowskie szpitale w sprzęt ratujący życie!
Dzięki realizacji projektu krakowskie szpitale otrzymają dodatkowy sprzęt ratujący życie. Potrzeby placówek są ogromne. Urządzenia zwiększyłyby możliwość niesienia pomocy mieszkańcom. Wspólnie możemy przyczynić się do uratowania wielu istnień!
Logo kategorii
LEŚNY PARK TETMAJERA
Proponowany obszar przyszłego parku ma niezwykłe walory przyrodnicze, widokowe i kulturowe, konieczne do zachowania dla przyszłych pokoleń krakowian. Park miałby mieć bardzo naturalistyczny charakter i powstać w wielkiej dbałości o przyrodę.
Logo kategorii
Respiratory dla krakowskich szpitali miejskich
Projekt zakłada zakup respiratorów dla krakowskich szpitali miejskich: Szpitala im.Stefana Żeromskiego ,Szpitala im.Gabriela Narutowicza oraz do Szpitala im. Jana Pawła II.
Logo kategorii
Maseczki z filtrem dla Mieszkańców Krakowa..
Zadanie polega na zakupie maseczek z filtrem spełniających normy europejskie dla Mieszkańców Krakowa . Dystrybucję maseczek zapewnią Radni Dzielnic Miasta Krakowa I-XVIII.Maseczki dedykowane dla Mieszkańców Krakowa w wieku 50+.
Logo kategorii
ZABAWA BEZ BARIER- INTEGRACYJNY PLAC ZABAW W PARKU JORDANA
UTWORZENIE PIERWSZEGO INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW W PARKU JORDANA W FORMIE LABIRYNTU WYPOSAŻONEGO W URZĄDZENIA DOSTOSOWANE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, JAK RÓWNIEŻ W TRAMPOLINĘ, DŹWIĘKOWE SŁUPY DO WSPINANIA ORAZ URZĄDZENIA DO ZABAW.
Logo kategorii
Dostosujmy place zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!
W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.
Logo kategorii
Wyremontujmy autobus Scanię "Babcię"
W ramach projektu przewiduje się remont autobusu Scania CR111 jednego spośród autobusów jakimi podróżowali Krakowianie w latach 90 i uzupełnienia kolekcji czynnych pojazdów zabytkowych .
Logo kategorii
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie
Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów przez Rondo Grzegórzeckie, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.
Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA: POŁĄCZMY PARK JORDANA Z PLANTAMI
PROJEKT POLEGA NA BUDOWIE BEZPIECZNEGO I WYGODNEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO Z KRUPNICZEJ PRZEZ ALEJE TRZECH WIESZCZÓW, CO POZWOLI POŁĄCZYĆ PARK JORDANA (OD STRONY UL. INGARDENA) Z PLANTAMI ORAZ ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA.
Logo kategorii
Zadbajmy o bezdomne koty! Pomóżmy kolejnym zwierzakom!
Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .
Logo kategorii
Rowerem, na rolkach i pieszo do pociągu KOLEI MIEJSKIEJ
Celem projektu jest popularyzacja Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej wśród Krakowian, rozwój SKA i integracja kolei miejskiej z innymi formami poruszania się po mieście, w tym na rowerze, rolkach, komunikacją miejską i pieszo
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016

×