Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica III NR 18:

Rodzinne rowery cargo dla Dzielnicy III Prądnik Czerwony

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt lokalny - Dzielnica III - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników. Ilość beneficjentów: 1-30

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica III Prądnik Czerwony, Kraków, Polska

Opis projektu

Projekt polega na zakupie przez Dzielnicę usługi polegającej na udostępnieniu mieszkańcom 5 rowerów towarowych, służących do przewozu dzieci przez okres marzec-grudzień (10 m-cy). Rowery będą udostępnianie kolejnym zgłaszającym się rodzinom z terenu dzielnicy na ustalony z góry okres np. 2 tygodni. Dostawą rowerów, ich serwisowaniem, przekazywaniem z rąk do rąk zajmować będzie się zewnętrzna firma.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Rowery cargo są coraz częściej wykorzystywane do przewozu dzieci i ładunków, zastępując samochody w wielu miastach na świecie. W Kopenhadze użytkowanych jest 40000 tego typu rowerów. Można przyjąć że każdy taki rower to jedno auto w korkach mniej. Niestety w polskich warunkach cena rowerów tego typu stanowi barierę powodującą, że ich liczba jest wciąż ograniczona. Wypożyczalnie rowerów towarowych istnieją w kilku polskich miastach: w Warszawie rowery takie są własnością Zarządu Dróg Miejskich i są wypożyczane w 8 lokalizacjach na terenie miasta, zaś w Opolu i Radomiu stanowią część systemu roweru publicznego.
W związku z tym, że za wykonywanie usługi odpowiadać będzie wybrana w postępowaniu firma, brak potrzeby wskazywania miejsca przechowywania rowerów - w trakcie wypożyczeń będą one przechowywane przez rodziny, zaś w przerwach - przez firmę świadczącą usługę. Rowery będą mogły być także wykorzystywane w imprezach dzielnicowych.
Doświadczenia wspomnianych miast pokazują, że udostępnienie rowerów towarowych jest dużą atrakcją dla mieszkańców, rowery są chętnie wypożyczane i stanowią samoistną reklamę zrównoważonego transportu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup usługi Kompletna usługa obejmująca dostawę rowerów wraz z niezbędnymi akcesoriami i zabezpieczeniami, ich serwisowanie, zarządzanie rezerwacjami i przekazywanie z rąk do rąk kolejnym rodzinom 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przeprowadzenie postępowanie,start projektu Przeprowadzenie postępowania (przetargu) w celu wyboru wykonawcy, start projektu I-III kw. 2018 r.
Zakończenie projektu - Grudzień 2018 r.

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Duża atrakcja dla mieszkańców, ułatwienie dla osób przewożących dzieci lub towary.Rowery stanowią alternatywę dla poruszania się samochodem oraz mogą być reklamą zrównoważonego transportu.
Wróć do poprzedniej strony