Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 113:

Street Workout Park Kraków Bronowice

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zarzecze, Kraków, Polska - teren zielony pomiędzy boiskiem a skateparkiem

Opis projektu

Street Workout Park Kraków Bronowice to kompleks drążków, poręczy i drabinek, zamontowanych na różnych wysokościach, które umożliwiają uprawianie sportu zwanego kalisteniką. Miejsce w którym ma powstać przedmiotowy Park, to teren zielony, w pobliżu szkoły podstawowej nr 153, boiska ze sztuczną, bitumiczną nawierzchnią, oraz skatepaku. Całość usytuowana jest w centrum osiedla Widok, co sprawia że jest dostępny dla każdego mieszkańca dzielnicy Bronowice.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aktualnie coraz większą popularność w Polsce zdobywa sport zwany kalisteniką. Jest to forma aktywności ruchowej przeznaczona dla każdego, kto pragnie wzmocnić swoją kondycję, sprawność i poprawić sylwetkę. Do uprawiania tego rodzaju sportu potrzebne są różnego rodzaju drążki, poręcze i drabinki. W związku z tym na terenie Polski powstaje coraz więcej Parków z całym systemem urządzeń do ćwiczenia kalisteniki - np. Park Lotników w Krakowie. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach i dążących do poprawy sprawności fizycznej. Na terenie Bronowic powstają place zabaw dla dzieci i boiska, jednak brak jest miejsc z urządzeniami do rozwoju fizycznego dla młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby poprawić swoją sprawność fizyczną. Powstanie takiego Parku byłoby również alternatywą dla młodzieży, która tak łatwo sięga po alkohol, papierosy i inne używki.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Komplet urządzeń drążki, poręcze, drabinki 30 750,00 PLN
Montaż i transport 3 813,00 PLN
Tablica z regulaminem 738,00 PLN
Maty gumowe perforowane 18 031,80 PLN
53 332,80 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Charakterystyka długoterminowych skutków: Przedmiotowa inwestycja przyczyni się do propagowania sportu w dzielnicy i rozwoju kultury fizycznej wśród lokalnej społeczności.
Wróć do poprzedniej strony