Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XII :

REMONT DOBUDÓWKI PRZY SP124 - HARCÓWKA SZCZEPU UROCZYSKO

Projekt odrzucony: Zarząd Budynków Komunalnych popiera zamiar remontu dobudówki przy Szkole Podstawowe 124 z przeznaczeniem na harówkę szczepu „Uroczysko”. Jednakże tutejsza Jednostka informuje, że remont dobudówki w ramach budżetu obywatelskiego nie może być pozytywnie opiniowany z następujących przyczyn: 1) § 12 ust. 2 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa, budżet całkowity na realizację jest niezgodny z limitami finansowymi wskazanymi w § 8 ust 2 do 4 regulaminu (dla dzielnicy XII limit finansowy wynosi 78 000 zł), gdyż powyższy remont w całości został oszacowany na kwotę 227 771,46 zł (koszt wykonania dokumentacji projektowej oraz realizacji prac remontowych). 2) § 12 ust 8 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa w ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania które zakładają realizację jedynie części zadania, natomiast wniosek przewiduje przeprowadzenie I etapu generalnego remontu.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników. Ilość beneficjentów: 201 i więcej

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Księdza Jerzego Popiełuszki 36, 33-332 Kraków, Polska

Opis projektu

Zadanie polegające na przeprowadzeniu I etapu generalnego remontu dobudówki znajdującej się przy budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 124 ma na celu pozyskanie miejsca na siedzibę 9 Podgórskiego Szczepu "Uroczysko". Dziś należy do niego 120 osób - dzieci i młodzieży z osiedli Bieżanów, Nowy Bieżanów i Rżąka. Harcerze od 6 lat borykają się z problemem braku lokalu odpowiadającego na ich potrzeby. Dziś pojawia się szansa, by ruinę zamienić na miejsce spotkań zuchów, harcerzy, kadry, sympatyków harcerstwa. To międzypokoleniowy projekt!

W inicjatywę zaangażowało się wiele osób i jednostek. Są to m.in. Komenda Hufca ZHP Kraków-Podgórze, Rada Rodziców SP124, Koło Przyjaciół harcerstwa działające przy Szczepie, Stowarzyszenie Kolarskie "Pompownia 1890". Wszyscy mamy wspólny cel - stworzyć miejsce wspólnych spotkań wspólnoty lokalnej, która sympatyzuje z bieżanowskim harcerstwem. C

UZASADNIENIE PROJEKTU

Cele projektu

- stworzenie miejsca spotkań zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i sympatyków harcerstwa z dzielnicy XII
- wykorzystanie potencjału budynku znajdującego się dziś w stanie nienadającym się do użytkowania, mogącym stanowic centrum lokalnych spotkań wolontariuszy
- stworzenia bezpiecznego miejsca przechowywania sprzętu i materiałów do pracy z dziećmi i młodzieżą zrzeszoną w ramach Szczepu Uroczysko
-stworzenie przestrzeni rozwoju dla dzieci, młodzieży, młodej kadry oraz grona instruktorów i rodziców harcerzy

Potrzeba realizacji projektu:
Bieżanowscy harcerze od 6 lat borykają się z problemem braku lokalu odpowiadającego na ich potrzeby. Tymczasem lokal taki jest i czeka, by móc służyć dobru wspólnemu. W dzielnicy XII brakuje takich miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogła by się spotykać na szkolenia wolontariackie bądź młodych liderów jakie m.in. są przeprowadzane w ramach działalności ZHP.

Często harcerze włączają się w inicjatywy lokalne nie posiadając własnej bazy, miejsca gdzie mogą się spotkać, omówić plany, przygotować materiały, zgromadzić zainteresowanych podejmowaną inicjatywą.

Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców
Miejsce, które budzi dziś zwątpienie i zgrozę, przeznaczone niedawno do rozbiórki zamieniło by się w miejsce bezpieczne, z przeznaczeniem na użyteczność społeczną. W koło budynku, jego remontu gromadzić się będą lokalni społecznicy, rodzice i młodzież, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Zacieśniać się będą więzi między harcerskimi liderami, sympatykami harcerstwa ale i instytucjami oraz społecznością lokalną.
Długofalowo realizacja projektu będzie miała wpływ również na najbliższe otoczenie dobudówki- budynek stanie się estetyczny, a harcerze zadbają by i jego otoczenie stało się takie. Imprezy przygotowywane z pomocą harcerzy (np. Dni Bieżanowa, Familiada TOR i inne) będą jeszcze sprawniej organizowane. W najbliższej okolicy przybędzie młodych ludzi posiadających przeszkolenie do pełnionych funkcji społecznych, co harcerze rozumieją jako służbę innym ludziom. Na uwagę zasługuje fakt zaangażowania rodziców oraz harcerzy z trzech różnych osiedli (Bieżanów, Bieżanów Nowy, Rżąka) przy tejże inicjatywie. Przyczyni się więc do wymiany doświadczeń i integracji w dzielnicy.

Atrakcyjność projektu
Projekt jest atrakcyjny przede wszystkim przez swój wymiar międzypokoleniowy i realne efekty - budynek, którego dotyczy projekt będzie świadectwem zaangażowania nie tylko środków, ale i ludzi. Bowiem część prac planujemy wykonać tzn. czynem społecznym. W okolicy przybędzie pomieszczeń dla prowadzenia zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży, ale i na miejsce spotkań osób bliskich idei harcerstwa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Odbudowa uszkodzonej części dachu Koszt zawiera rozbiórkę dachu - 3000zł, wymianę uszkodzonej więźby - 9000zł, położenie nowego pokrycia dachowego 9000zł 21 000,00 PLN
Wstawienie drzwi i okien Koszt zawiera zakup i montaż drzwi wejściowych do budynku, okien wraz z montażem 6 000,00 PLN
Remont instalacji Koszt zawiera remont instalacji elektrycznej 8000zł, sanitarnej (bez białego montażu) 8000zł, C.O. (bez grzejników) 9000zł 25 000,00 PLN
Oszuszenie budynku Koszt związany z osuszeniem zawilgoconych miejsc w budynku 1 000,00 PLN
Remont murów Koszt remontu murów dobudówki 6 000,00 PLN
59 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Formalności Podpisanie niezbędnych umów, kompletacja zgód i dokumentacji technicznej niezbędnej do przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia sierpień 2017r.
Demontaż dachu, remont murów Ściągnięcie pokrycia dachowego - rozpoczęcie remontu dachu, remont murów budynku sierpień-wrzesień 2017r.
Montaż konstrukcji i poszycia dachu Usunięcie starej uszkodzonej więźby, zastąpienie nową. Montaż konstrukcji nowego poszycia, położenie dachówki sierpień-wrzesień 2017r.
Osuszenie budynku Osuszenie pomieszczeń budynku wrzesień 2017r.
Wstawienie drzwi i okien Usunięcie pozostałości po starych oknach i drzwiach, wymiana i montaż nowych wrzesień-październik 2017r.
Remont instalacji Remont instalacji elektrycznej, sanitarnej oraz C.O. październik-listopad 2017r.
Wróć do poprzedniej strony