Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VI :

Multimedialne studio edukacyjne

Projekt odrzucony: Po konsultacji z Radą Budżetu Obywatelskiego w dniu 09.05.2017 r., wniosek został odrzucony z powodu nie spełnienia wymogu ogólnodostępności zgodnie z § 6 ust. 6) oraz 7) Zarządzeniem nr 487/2017 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 27.02.2017 r.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt lokalny - Dzielnica VI Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników. Ilość beneficjentów: 201 i więcej

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Przedszkole Samorządowe nr 82; ul. Głowackiego 2; 30-082 Kraków

Opis projektu

W edukacji dzieci wciąż często panuje przekonanie, wedle którego materiały i pomoce dydaktyczne tworzone są tylko przez dorosłych, a młodzi uczniowie powinni być jedynie ich biernymi odbiorcami. Tymczasem warto zwrócić uwagę na znaczący potencjał twórczy drzemiący w dzieciach, którego wykorzystanie może przyczynić się do wzrostu jakości działań edukacyjnych, podejmowanych w przedszkolach i szkołach. Ważne jest więc stworzenie odpowiednich warunków, bazujących na coraz większej dostępności nowych technologii, w których młodzi twórcy będą mieć szansę na dopracowanie, utrwalenie i upowszechnienie swoich pomysłów. Miejscem takim może być multimedialne studio nagrań, w którym istniała będzie możliwość profesjonalnego nagrywania dźwięku (słuchowisk, piosenek, odgłosów otoczenia i przyrody) oraz obrazu (filmów edukacyjnych, promocyjnych, teledysków). Będzie ono wyposażone w odpowiedni, wysokiej klasy sprzęt, który przyczyni się do wzrostu jakości efektów pracy oraz zapewni profesjonalizm i wygodę.

W Przedszkolu Samorządowym nr 82 w Krakowie podejmowane są inicjatywy bazujące na pomysłach dzieci (nagrywanie tworzonych przez dzieci tekstów, piosenek, teledysków). Ich wykorzystywanie wiąże się z socjologicznym mechanizmem socjalizacji odwrotnej, wedle której to młodsze pokolenia są inicjatorami procesów edukacyjnych, których odbiorcami mogą być rodzice czy dziadkowie. Innymi słowy w dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że to starsi uczą się od młodszych. Doświadczenie w tym zakresie, przy odpowiednim wsparciu technologicznym, przyniesie efekt w postaci wysokiej jakości materiałów edukacyjnych, udostępnionych w Internecie, których odbiorcami będą zarówno dzieci, jak i rodzice i nauczyciele. Dodatkowy potencjał projektu wyniknie z samego faktu udziału młodych twórców w procesie produkcji materiałów multimedialnych i kształtowania postaw świadomych użytkowników urządzeń technicznych i mediów. Dzieci uczące się w studiu nagrań będą miały szansę – już od najmłodszych lat – kształtować kompetencje informatyczne i medialne, rozwijać wyobraźnię i kreatywne myślenie oraz doskonalić umiejętności aktorskie związane m.in. z zasadami poprawnej wymowy.








UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest utworzenie multimedialnego studia nagrań, w którym opracowywane, realizowane i rozpowszechniane będą pomysły dzieci. Jak dotąd młodzi twórcy z dzielnicy Bronowice mają niewielkie możliwości w zakresie profesjonalnego urzeczywistniania własnych projektów. Związane jest to z wysokimi cenami realizacji nagrań w studiach lub ograniczeniami amatorskiego sprzętu multimedialnego, używanego przez nauczycieli. Konieczne zatem jest zwiększenie dostępności oraz profesjonalizacji działań, co znajdzie przełożenie na jakość podejmowanych edukacyjnych inicjatyw.

Studio nagrań dostępne będzie nie tylko dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 82. W ramach współpracy swoje pomysły urzeczywistniać będą mogły dzieci z innych szkół i przedszkoli. Ponadto dzięki zakupie odpowiednich urządzeń możliwe będzie jego wykorzystanie poza budynkiem przedszkola, np. w celu realizacji projektów plenerowych. Nagrywanie i udostępnianie filmów edukacyjnych przyniesie korzyści dla mieszkańców dzielnicy, przyczyni się również do promocji dzielnicy i realizacji lokalnych inicjatyw obywatelskich. Przykładowe kręgi tematyczne, projektowane z myślą o mieszkańcach Bronowic to "Ekologia na co dzień" czy "Moje Bronowice – historie i historyjki naszych przodków".

Projekt oprócz istotnych walorów edukacyjnych (zarówno dla dzieci jak i dorosłych) przyczyni się do zainicjowania bądź zacieśnienia współpracy między bronowickimi przedszkolami i szkołami, stworzy możliwość promocji działań lokalnych i inicjatyw obywatelskich, a także umożliwi najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy profesjonalne urzeczywistnienie własnych pasji, pomysłów i marzeń.









Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
kolumna aktywna Alto TX12 4 szt. (po 995 zł) 3 980,00 PLN
mixer audio Alto Professional Live 1604 1 szt. 1 749,00 PLN
mikrofon pojemnościowy MXL 770 Mogami 4 szt. (po 437 zł) 1 748,00 PLN
statyw mikrofonowy 4 szt. (po 50 zł) 200,00 PLN
interface audio TASCAM US-16x8 1 szt. (interface stacjonarny) 1 195,00 PLN
inferface audio Presonus AudioBox USB 1 szt. (interface mobilny) 413,00 PLN
monitor studyjny Alesis Elevate 5 Mk2 komplet - 2 szt. 539,00 PLN
słuchawki studyjne Superlux HD-669 4 szt. (po 149 zł.) 596,00 PLN
aparat z kamerą HD CANON EOS 1300D 1 szt. (koszt aparatu z dodatkowym obiektywem) 2 500,00 PLN
laptop Lenovo IdeaPad V310 z systemem Win10 1 szt. (laptop z oprogramowaniem) 3 000,00 PLN
projektor VIVITEK D557WH 1 szt. 2 000,00 PLN
okablowanie szacunkowy koszt przewodów, wtyków, połączeń niestałych 1 200,00 PLN
meble biurko i regały na zainstalowanie sprzętu 1 200,00 PLN
remont sali równanie ścian, malowanie, wymiana wykładziny 6 000,00 PLN
wygłuszenie i izolacja akustyczna pomieszczenia optymalizacja warunków akustycznych w pomieszczeniu 3 000,00 PLN
29 320,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont sali Adaptacja pracowni muzycznej w PS nr 82 na pomieszczeni umożliwiające profesjonalne nagrywanie dźwięku i obrazu Grudzień 2017 r.
Instalacja mebli i wyposarzenia stałego Styczeń 2018 r.
Zakup i instalacja sprzętu multimedialnego Styczeń 2018 r.
Wróć do poprzedniej strony