Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 58:

Telefon ratujący życie

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników. Ilość beneficjentów: 201 i więcej

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej, os. Szkolne 20

Opis projektu

Rozprowadzone zostaną telefony z właściwościami ICE, SOS oraz bransoletki wzywające pomoc.
Przycisk ICE pozwala na wprowadzenie danych chorobowych, alergie, przyjmowane leki, przewlekłe choroby, grupa krwi, informacja o osobie oraz o osobie do kontaktu. Umożliwia to służbom medycznym, ratowniczym szybkie zdobycie informacji o ratowanej osobie, co wielokrotnie może uratować życie tej osoby.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Samotnie mieszkająca osoba w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia może nie mieć możliwości zadzwonienia do służb ratunkowych, przycisk na bransoletce pozwala na wybranie numeru alarmowego bez sięgnięcia po telefon - wystarczy nacisnąć bransoletkę, a numer wybiera się automatycznie. Przycisk działa też poza mieszkaniem, np. na ulicy.
Próbowano dokonać rozeznania wśród seniorów zainteresowania taką formą komunikacji z służbami medycznymi i stwierdzono potrzebę dla rozdystrybuowania tego typu urządzenia.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
koszt telefonu x1500 510 000,00 PLN
510 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup telefonów kwiecień 2018
dystrybucja telefonów przez MDDPS III/IV kwartał 2018
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zaplanowane w projekcie zadanie skierowane do osób niepełnosprawnych i osób dla których dostęp do natychmiastowej pomocy medycznej w chwili wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia lub utraty zdrowia jest podstawą zachowania poczucia bezpieczeństwa, w szczególności w sytuacji samotnego zamieszkiwania. Zestaw składający się z telefonu komórkowego z przyciskiem ICE/SOS z bransoletką bezprzewodową umożliwia uzyskanie pomocy, w chwili wystąpienia bezpośredniego zagrożenia poprzez możliwość natychmiastowego powiadomienia służb ratowniczych, za pośrednictwem jednego naciśnięcia przycisku na bransoletce. Szybkość powiadomienia pogotowia ratunkowego, udzielenia pierwszej pomocy i transport do szpitala mają istotny wpływ na zachowanie życia, i ewentualne następstwa takie jak: rozległość utraty zdrowia, niepełnosprawność, zależność od innych, długotrwała hospitalizacja . W związku z powyższym projekt zadania złożony jako propozycja zadania do budżetu obywatelskiego pn.„Telefon ratujący życie” został zweryfikowany pozytywnie.
Wróć do poprzedniej strony