Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Dofinansowanie dla szkół

Projekt odrzucony: Po konsultacji z Radą Budżetu Obywatelskiego w dniu 09.05.2017 r., wniosek został odrzucony z powodu nie spełnienia wymogu ogólnodostępności zgodnie z § 6 ust. 6) oraz 7) Zarządzeniem nr 487/2017 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 27.02.2017 r.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników. Ilość beneficjentów: 201 i więcej

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Polska

Opis projektu

Głównym założeniem projektu jest pomoc finansowa dla szkół, które wymagają remontu. Na terenie całego miasta jest takich
bardzo wiele. Dla placówek znajdujących się w centrum koszty są zbyt duże, przez co nie mają one możliwości odświeżenia lub też, jeżeli podjęta zostaje decyzja o remoncie, powoduje to także braki w sprzęcie służącym na zajęciach wynikające z braku pieniędzy.

Przede wszystkim, korzystając z budżetu obywatelskiego, należałoby zaproponować dofinansowanie tym szkołom, które w ciągu ostatniego roku dokonały remontu, oraz tym, które w roku bieżącym go planują. Projekt odnosi się do planów odnowienia całości budynku, nie tylko z zewnątrz. Wielkość dofinansowania zależy oczywiście od wielkości przedsięwzięcia. Rozsądnym rozwiązaniem byłyby więc dopłaty stanowiące procentową wartość kosztów poniesionych przez szkołę. Dobrą propozycją jest zatem dopłata w 20% kosztów remontu z budżetu obywatelskiego. W przypadku kosztów wyższych niż 250 000 zł, dopłata wynosiłaby 10%.
Aby szkoła otrzymała dofinansowanie musi spełnić następujące warunki:

  • wyraża chęć wykonania remontu
  • jest zlokalizowana w budynku zbudowanym co najmniej 50 lat wcześniej
  • przedstawi plan działań wraz z kosztorysem
Szkoły, które dokonały remontu w drugiej połowie ubiegłego roku, również powinny otrzymać zwrot części poniesionych kosztów. W tym przypadku, aby otrzymać część pieniędzy z budżetu, placówka musi spełnić warunki wymienione powyżej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Krakowskie szkoły zlokalizowane w starych budynkach rozpaczliwie potrzebują pomocy w dokonaniu wszelkich remontów.
Nie możemy pozwolić, aby przez rozpadające się budynki, za których naprawy płaci szkoła, zabrakło pieniędzy na materiały dydaktyczne. Celem projektu jest więc pomoc dla wszystkich szkół, które mają potrzebę dokonania remontu oraz znajdują się w starych budynkach.
Bez wątpienia realizacja projektu dofinansowania sprawi, że uczniowie będą czuli się bardziej komfortowo w swoich odświeżonych szkołach. Niewątpliwie również odbije się to na większej ilości pieniędzy na materiały do zajęć (w przypadku szkół technicznych sprzęt przecież ma często ogromną wartość), co z kolei przełoży się na lepsze efekty edukacji. Stanowi to pomoc dla nauczycieli, którzy prowadząc swoje lekcje korzystają z materiałów szkolnych, jest więc kwestią zasadniczą by szkoła mogła im je udostępnić. 


Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dofinansowanie Całość pieniędzy do rozdysponowania wedle założeń projektu oraz w celu umożliwienia działania organom, które będą odpowiadały za weryfikacje zgłoszenia i podjęcie decyzji o dofinansowaniu 3 000 000,00 PLN
3 000 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Weryfikacje Weryfikacje zgłoszeń, podjęcie decyzji o dofinansowaniu oraz ewentualne możliwości odwołania 1 październik 2017
Dofinansowania Pierwsze dofinansowania dla szkół spełniających kryteria założone przez projekt 1 styczeń 2018
Informacja Poinformowanie Dyrektorów krakowskich szkół o możliwości uzyskania dofinansowania 1 sierpień 2017
Zgłoszenia Przyjmowanie zgłoszeń o dofinansowanie z załączeniem założonych przez projekt kosztorysów 1 wrzesień 2017
Wróć do poprzedniej strony