Na rolkach przez Nową Hutę
Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Planty Bieńczyckie, Kraków, Polska
Dodatkowe lokalizacje: Planty Mistrzejowickie, Park Tysiąclecia, Park Lotników.
Krótki opis projektu
Przystosowanie dla rolkarzy infrastruktury w czterech nowohuckich parkach: Planty Bieńczyckie, Planty Mistrzejowickie, Park Tysiąclecia, Park Lotników. Wyrównanie asfaltu, odpowiednie oznakowanie tras specjalnie dla rolkarzy/wrotkarzy.
Opis projektu
W każdym parku zostanie przygotowana trasa dla rolkarzy, obejmująca wytyczone dla nich alejki, lub fragmenty (pasy) szerszych alejek. Nawierzchnia zostanie przygotowana do jazdy na rolkach (ewentualnie rolkach, hulajnodze itp.), asfalt zostanie nie tylko wyrównany, ale też odpowiednio oznaczony. Zaprojektowane trasy umożliwią rolkarzom przemieszczanie się z jednego końca danego parku na drugi.
UZASADNIENIE PROJEKTU
W Krakowie jest duża grupa osób jeżdżących na rolkach, jednak brakuje odpowiednio przygotowanych terenów do uprawiania tego sportu. Zmusza to rolkarzy do korzystania ze ścieżek rowerowych, lub z alejek w parkach, które ze względu na złą jakość asfaltu stwarzają zagrożenie, zwłaszcza dla osób jeżdżących szybko. W dodatku rolkarze narażeni są na kolizje z pieszymi, psami na smyczy, rowerzystami itd. Wyznaczenie odpowiednich tras podniosłoby bezpieczeństwo rolkarzy, jak i innych osób. Co więcej, takie trasy umożliwiłyby popularyzację tego sportu, który jest zdrowy i niedrogi, więc łatwo dostępny. Nowohuckie parki idealnie się do tego nadają.
| Nazwa | Opis | Koszt |
|---|---|---|
| wyjazd do Gołkowic autokar | 1200 dla jednej klasy x 30 nagród | 36 000,00 PLN |
| Pobyt w ośrodku dla 30 klas | pobyt od poniedziałku do piątku (4 noclegi z wyżywieniem) 65zł za osobę za dzień dla 30 klas (średnio 25 osób) | 195 000,00 PLN |
| 231 000,00 PLN |
| Nazwa | Opis | Data |
|---|---|---|
| przeprowadzenie konkursu | konkurs wiedzy lub na najlepszy projekt ekologiczny | styczeń - kwiecień 2020 |
| wyjazdy na zielone szkoły | wyjazdy dla klas | kwiecień - grudzień 2020 |