Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 84:

Poprawa dostępności do nowoczesnej rehabilitacji.

Edycja Budżet Obywatelski 2017 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szpital Specjalistyczny im J. Dietla, Kraków ul Skarbowa 4, 31-121 Kraków

Dodatkowe lokalizacje: Kraków

Opis projektu

Dostęp do ogólnodostępnych świadczeń rehabilitacyjnych na terenie Krakowa jest ciągle niewystarczający. Stąd konieczna jest rozbudowa, zwiększenie dostępności i efektywności dotychczasowej bazy rehabilitacyjnej w Krakowie.
Możliwości takie stwarza rozbudowa Oddziału Dziennego.
Rocznie z pomocy placówki korzysta 4200 pacjentów. W szczególności ze schorzeniami reumatologicznymi, neurologicznymi i ortopedycznymi. Obecna baza oddziału to wysłużony sprzęt rehabilitacyjny mający kilkadziesiąt lat. Wymiana sprzętu rehabilitacyjnego poprzez zakup nowoczesnych urządzeń pozwoliłaby na lepszą jakość wykonywanych zabiegów. Wpłynęłoby to na pewno także na skrócenie kolejek pacjentów czekających na rehabilitację.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej udziela kompleksowych świadczeń z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej narządu ruchu pacjentów pełnoletnich. Ośrodek Rehabilitacji Dziennej oferuje zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu oraz hydroterapii. Walorem przeprowadzonych zabiegów rehabilitacyjnych jest ich precyzyjność, kompleksowość i wielokierunkwość. Wysoko wykwalifikowany personel stosuje nowoczesne metody usprawniania duchowego, takie jak: terapia metoda McKenziego, PNF, terapia manualna metoda Mulligan, mobilizację kręgosłupa i stawów obwodowych oraz Metoda Tapingu Medycznego.Kompleksowość terapii wynika że wspomagania kinezyterapii zabiegami fizykoterapeutycznymi takimi jak : prądy diadynamiczne i interferencyjne, jonoforeza, magnetoterapia, laseroterapia, diatermia krótkofalowa, krioterapia miejscowa, hydroterapia ( w tym kąpiel perełkowa, masaż surowy kończyn górnych i dolnych) ORAZ  MASAŻEM leczniczym (klasycznym, segmentarnym, drenażem limfatycznym). Pracująca w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej kadra wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów prowadzi zajęcia kliniczne , praktyki śródroczne i wakacyjne studentów Akademii Wychowania Fizycznego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia i Szkoły Policealnej Masażu Leczniczego. Priorytetem naszej działalności jest dbałość o wysoką jakość usług rehabilitacyjnych i skuteczność terapii. Indywidualne podejście do pacjenta, szeroki wachlarz postępowania fizjoterapeutycznego, empatia i życzliwość są gwarantem świadczonych przez nas usług na najwyższym poziomie medycznym.
 


Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Laser biostymulujący 12 000,00 PLN
Aparat do magnetoterapii 15 000,00 PLN
Aparat do elektrostymulacji 3 500,00 PLN
Szyna do ćwiczeń biernych kończyn dolnych 17 000,00 PLN
Szyna do pasywnej mobilizacji ręki 21 000,00 PLN
Stół rehabilitacyjny trójpłaszczyznowy 7 000,00 PLN
Stół do masażu 5 000,00 PLN
Zestaw do aktywnej rehabilitacji kończyn dolnych 17 500,00 PLN
Tutor do ćwiczeń kończyn i tułowia 9 000,00 PLN
Urządzenia do terapii w podwieszeniu 13 000,00 PLN
Stacja treningową Thera Band 1 000,00 PLN
Zestaw do ćwiczeń Thera Band 630,00 PLN
121 630,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie przetargu I kwartał 2018 r.
Podpisanie umowy I kwartał 2018 r.
Realizacja zamówienia II kwartał 2018 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Opinia pozytywna Charakterystyka projektu Projekt dotyczy zwiększenia dostępności i efektywności dotychczasowej bazy sprzętowej w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego Oddziału Dziennego Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Realizacja projektu skróci czas oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne pacjentów, w tym mieszkańców Miasta Krakowa. Obecnie czas oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne w Szpitalu wynosi ponad 12 miesięcy, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przestarzały sprzęt, który wydłuża trwanie zabiegów. Nowa aparatura skróci czas trwania zabiegów z jednoczesnym podniesieniem ich jakości. Rocznie z usług świadczonych przez Oddział Dzienny korzysta ok. 4200 pacjentów. Realizacja przedmiotowego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego nie powoduje żadnych konsekwencji finansowych dla Gminy w kolejnych latach.
Wróć do poprzedniej strony