Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 2:

Sztuczna nawierzchnia placu zabaw filii Przedszkola 145

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: 30-436 Kraków ul. Dr.Judyma 8

Opis projektu

Zgłoszony projekt dotyczy wymiany nawierzchni  ogrodu przedszkolnego na bezpieczną kolorową nawierzchnię  poliuretanową . Wymiar nawierzchni do wymiany dotyczy obszaru 10 x 18  m . Na wyznaczonej w projekcie powierzchni ,  znajduje się  stara piaskownica , która wymagałaby remontu lub naprawy i  zadaszenia. Systemem gospodarczym  utworzono kawałek twardej powierzchni z odzyskanych płytek chodnikowych. Służą one do  zabaw dzieci, występów , rysowania kredą , zabaw piaskiem . Jest to jedyne suche miejsce w ogrodzie. W obrębie bezpiecznej nawierzchni znalazłaby się mała karuzela , która obecnie zamontowana jest w piasku i non stop stoi tam woda.Wydzielona zostałaby bezpieczna przestrzeń   do zabaw ruchowych i ćwiczeń.Pozostała część ogrodu  byłaby terenem zielonym z trawnikiem i rabatkami . 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ogród przedszkolny stanowi przedłużenie sal   zabaw  , które są bardzo małe  .W czasie upałów jest w nich gorąco. Stad  konieczność częstego korzystania z ogrodu przedszkolnego .Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy , skakać, biegać. Bezpieczna  nawierzchnia  pozwoli dzieciom wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, czy  realizować z dziećmi zabawy ruchowe .Z ogrodu przedszkolnego korzystają zarówno dzieci przedszkolne jak i ich rodzeństwa  Teren zabawowy  jest  dostępny dla dzieci z przedszkola jak i  dla dzieci z osiedla w godzinach pracy placówki  ,  Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 145  wyraża zgodę  na dostępność ogródka przedszkolnego .  w czasie godzin pracy przedszkola .  
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt i wykonanie Projekt oraz wykonanie do maksymalnej kwoty podanej we wniosku. 56 000,00 PLN
56 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja całości zadania. wymiana części nawierzchni ogródka jordanowskiego przedszkola przy ul. Judyma 8 ,demontaż płytek chodnikowych , rekultywacja terenu,ewentualny remont piaskownicy i zamontowanie zadaszenia oraz wykonanie tablicy informującej o realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego. 2019

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Długoterminowym skutkiem realizacji zadania, będzie poprawa bezpieczeństwa dzieci przedszkolnych oraz spoza przedszkola przebywających na placu zabaw.
powrót