Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2020 2019 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
76
Aleja Róż na nowo – cz. 2: mała architektura

Plac w al. Róż zostanie na nowo umeblowany - wykonane zostaną liczne elementy małej architektury, zaprojektowane indywidualnie dla tego miejsca. Dzięki temu powstanie dodatkowa przestrzeń do odpoczynku, a plac zyska na funkcjonalności i estetyce.

Logo kategorii
54
Super Rodzic

Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, ma na celu umacnianie więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi w rodzinach, w których ta więź została osłabiona. Projekt będzie obejmował różnorodne zajęcia dla rodzin w formie warsztatowej.

Logo kategorii
115
NOWY PLAC ZABAW NA PLANTACH PRZY DWORCU GŁÓWNYM

JEST JESZCZE JEDNO TAKIE MIEJSCE NA PLANTACH, TUŻ OBOK DWORCA GŁÓWNEGO (UL. WESTERPLATTE), KTÓRE IDEALNIE NADAJE SIĘ NA NIEWIELKI PLAC ZABAW DLA DZIECI. BYŁBY ON WKOMPONOWANY W HISTORYCZNE OTOCZENIE I UTRZYMANY W NATURALNEJ KOLORYSTYCE.

Logo kategorii
104
Budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Cechowej 57

Projekt zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego placu zabaw na terenie szkoły przy ul. Cechowej 57 w Krakowie. Plac zabaw będzie służył dzieciom, które od 01.09.2018 r. rozpoczną w szkole naukę w kl. 1 SP oraz okolicznych mieszkańców z dzielnicy.

Logo kategorii
123
Ekologicznie przeciw komarom!

Projekt przewiduje instalację budek lęgowych dla naturalnych pogromców komarów i much - w szczególności jerzyków i jaskółek. Nie dość, że ograniczy to opryski chemikaliami, to jeszcze wesprze bioróżnorodność i środowisko.

Logo kategorii
113
Cały ten zgiełk

Wieczór, zgiełk miasta pozornie milknie. W rzeczywistości zaczyna rozbrzmiewać śmiechem, muzyką oraz zabawą. Wejdźmy w ten rytm i spędźmy je z filmami muzycznymi w ogrodzie Centrum Młodzieży, przy Kinie Paradox.

Logo kategorii
21
Akademia Decjusza

Akademia Decjusza cykl wydarzeń promujących edukację kulturalną poprzez organizację: - rodzinnego kina letniego, - programu Dukaty Decjusza promującego ekonomię w ujęciu historycznym, - koncertów muzyki kameralnej, - dni otwartych w Willi Decjusza.

Logo kategorii
73
Święto Cykliczne 2019

Projekt ma na celu promocję roweru jako środka transportu służącego miastu oraz jego mieszkańcom. Planowane wydarzenie obejmuje zbiorowy przejazd rowerowy, darmowy serwis rowerowy, pokaz filmów rowerowych, BlenderBike, wirtualne wyścigi rowerowe itp.

Logo kategorii
48
Na rolkach do pracy - połączenie dzielnic śródmiejskich

Projekt zakłada wyasfaltowanie chodnika wzdłuż ulicy Pilotów wraz z ustawieniem szafki dla rolkarzy i innych użytkowników UTO oraz tablicy popularyzującej jazdę na UTO (rolki, deskorolki, hulajnoga) w celach nie tylko rekreacyjnych.

Logo kategorii
69
Które Rondo Mogilskie?

Czy zdarzyło Ci się wybierać w nieznaną Tobie część miasta? Albo próbowałeś wytłumaczyć znajomemu jak do Ciebie dojechać? Ten projekt zakłada ułatwienie podróżowania po mieście, dzięki ponumerowaniu wszystkich przystanków KMK.

Logo kategorii
83
Zielone Aleje Miejskie

Projekt polega na nasadzeniu krzewów, żywopłotów i łąk kwietnych w pasach drogowych większych arterii komunikacyjnych Krakowa.

Logo kategorii
61
70 dobrych uczynków na 70 lat Nowej Huty

Z okazji 70lecia powstania Nowej Huty proponujemy realizację 70 dobrych uczynków w pięciu nowohuckich dzielnicach. W ramach zadania zostaną m.in. odnowione skwery, posadzone drzewa i krzewy, ustawione stojaki rowerowe i zamalowane bazgroły na murach budynków publicznych ( jednostek miejskich, szkół, przedszkoli itp ).

Logo kategorii
108
Budowa brodzika dla dzieci na basenie Wandzianka

Budowa brodzika dla dzieci do 4 lat na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Ks Wanda przy ul.bulwarowej 39.Wymiary baseny 15+15 metrów z atrakcjami w postaci zjeżdżalni na dzieciaczków do czwartego roku życia ,oczywiście ogólnodostępny.

Logo kategorii
95
Kąpielisko nad Bagrami Wielkimi - plaża i toalety

Zadanie przewiduje powiększenie plaży piaszczystej przy istniejącym kąpielisku oraz budowę nowych toalet, przebieralni i pryszniców przy kąpielisku.

Logo kategorii
77
Doświetlamy Planty Bieńczyckie

Celem projektu jest dokończenie zadania wymiany opraw oświetlenia parkowego kulowego na oprawy ledowe na terenie Plant Bieńczyckich od os. Przy Arce do os. Kazimierzowskiego. Wymiana lamp poprawi bezpieczeństwo, będzie jaśniej i bezpieczniej.

Logo kategorii
53
Biblioteka Gier Planszowych

Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnej wypożyczalni gier planszowych dla mieszkańców Krakowa w sześciu filiach Biblioteki Kraków.

Logo kategorii
15
BON KULTURALNY DLA SENIORA

Bon Kulturalny dla Seniora będzie można wymienić na dowolnie wybrane bilety wstępu do krakowskich instytucji kultury: teatrów, muzeów, filharmonii, opery, itd.. Przeznaczony dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia, o wartości 200 zł.

Logo kategorii
57
Krakowskie hulanie na gościńcu i wyścig na 1 kilometr

Parada hulajnóg, deskorolek, łyżworolek to jednodniowe wydarzenie kultruarlno-edukacyjno-społeczne. Na tym wydarzeniu spotkać się będą mogli wszyscy którym jest bliski ten mało znany ale dający ogromną radość rodzaj transportu.

Logo kategorii
71
Kopiec Kościuszki - Pomnikiem Historii

Kopiec Kościuszki wraz z otoczeniem w 2017 roku stał się Pomnikiem Historii -uznanym rozporządzeniem Prezydenta RP. Wykonanie makiety i tablic edukacyjnych w miejscach gdzie wkracza się na teren Pomnika Historii.

Logo kategorii
88
Remont chodnika w ul.Kobierzyńskiej

Remont chodnika w ul.Kobierzyńskiej na odc.od przejścia dla pieszych przy bud.93 do drogi wewnętrznej za bud. 95. Przedmiotowym chodnikiem poruszają się nie tylko mieszkańcy Dz.VIII Dębniki, ale również klienci  punktów usługowych i handlowych zlokalizowanych przy nr 93.

Logo kategorii
5
Senior z pasją

Zajęcia dla seniorów, które będą rozwijać aktywność społeczną oraz hobbistyczno-rekreacyjną. Stworzenie przestrzeni edukacji dla osób powyżej 50 roku życia, integracji międzypokoleniowej.

Logo kategorii
2
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"

Cykl zawodów biegowych dla dzieci i młodzieży realizowany na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zawody zostaną rozegrane na różnych dystansach (dla różnych kategorii wiekowych) w trosce o zapewnienie sportowej rywalizacji w ramach zasad fair – play.

Logo kategorii
91
Bezpieczny chodnik do Tyńca

Projekt dotyczy przygotowania koniecznych projektów oraz budowy chodnika o długości ok 400mb przy ulicy ul. Bolesława Śmiałego. Zakłada się budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nad Czerną do Hotelu Fero Express

Logo kategorii
23
Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy!

Antysmogowa, zielona ściana w każdej z 18-stu dzielnic Krakowa.

Logo kategorii
100
Hutniczek Robotniczek czyli Szlakiem Odkrywców Nowej Huty

Hutniczek Robotniczek to sympatyczna figurka, której wygląd dopasowany jest do charakteru miejsca w którym znajduje się, np. stój hutnika (przy wejściu do ArcelorMittal Poland), stój/akcesoria malarza przy Dworku Jana Matejki,  strój żołnierza przy Czołgu na os. Górali, Strój naukowca przy Parku Doświadczeń, Strój rekreacyjny w Parku itp. Hutniczek Robotniczek po pracy szuka odpoczynku w nowohuckiej przestrzeni miasta Krakowa... nad zalewem, nad Dłubnią, przy Łąkach Nowohuckich, na boisku, na trawie, za rogiem.

Logo kategorii
75
Strzelanie - bawi i uczy

Chcemy dać mieszkańcom Krakowa możliwość nauczenia się podstaw bezpiecznej obsługi broni palnej. Większość mieszkańców nie trzymało w dłoni prawdziwej broni, chcemy to zmienić. Dzięki naszej inicjatywie podniesie się poziom bezpieczeństwa w Krakowie.

Logo kategorii
38
Dzieci tkwiące tylko w sieci, mają w głowie same śmieci

Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.

Logo kategorii
26
Tężnia solankowa

Wybudowanie tężni solankowej nad Zalewem Bagry na działce miejskiej położonej po wschodniej stronie zalewu u wylotu ul. Koziej na dz. nr 205/6, obr. 28 Podgórze lub przy ul. Bagrowej

Logo kategorii
42
Z rozkładem autobusów "za pan brat"

Projekt zakłada umiejscowienie 30 wyświetlaczy aktualnego rozkładu jazdy autobusów MPK  w miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch autobusowy, a także wymiana pasażerów korzystających z tego środka transportu publicznego.

Logo kategorii
99
Zaparkuj w Podgórzu

Utworzenie na terenie terminala autobusowego "Podgórze SKA" parkingu dla rowerów(jeśli będzie to możliwe), motocykli i  samochodów osobowych w technologii modułowej.

Logo kategorii
80
NOWOCZESNY AMBULANS MEDYCZNY

Przedmiotem projektu jest dofinansowanie zakupu nowoczesnego ambulansu dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Logo kategorii
32
Rewitalizacja zieleni przy budynku os. Sportowe 24 Kraków

Rewitalizacja zieleni od strony podwórka przy bdynku os. Sportowe 24 w Krakowie.

Logo kategorii
85
Mobilne kapsuły inhalacyjne2019-nowa jakość zdrowego oddechu

Jest to to propozycja skierowana do mieszkańców miasta. To innowacyjne rozwiązanie przeznaczone jest do inhalowania dróg oddechowych zdrowotną solanką z jednoczesnym zastosowaniem koloroterapii i muzykoterapii, przez cały rok w dowolnej lokalizacji

Logo kategorii
24
I INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE "FAMILY RACE – KRAKÓW 2019"

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Krakowa,w tym dla całych rodzin,grup rodzinnych,osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, seniorów, służący aktywizacji sportowej, popularyzacji pływania,edukacji bezpieczeństwa nad wodą.

Logo kategorii
84
Zazieleńmy Bulwar Wołyński!

Projekt zakłada nasadzenie 20 szt drzew na Bulwarze Wołyńskim w pasie drogowym ulicy Konopnickiej. W jednym rzędzie od mostu Grunwaldzkiego do hotelu Forum.

Logo kategorii
40
Warsztaty wprowadzające w świat nowoczesnej elektroniki

Uczestnicy przygotują się do przeprowadzenia stratosferycznej misji balonowej. Zapoznają się z programowaniem, podstawami elektroniki, wykonają samodzielnie urządzenie radiowe, odbędą szkolenie w zakresie amatorskiej radiokomunikacji.

Logo kategorii
43
Bezpiecznie do Lidla, (nie) połamcie sobie nóg!

Remont chodnika, wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż os. Krakowiaków, po stronie ul. Kocmyrzowskiej, od ulicy Obrońców Krzyża do ulicy Bulwarowej

Logo kategorii
46
Stop utonięciom!- Bezpiecznie nad wodą w Krakowie.

Zadanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom Krakowa, którzy wypoczywają na terenach przywodnych miasta Krakowa przez cały rok kalendarzowy, poprzez zapewnienie całodobowych dyżurów ratowniczych ratowników wodnych.

Logo kategorii
33
Centrum Mechatroniki i Robotyki

Projekt to utworzenie na trenie ZSM nr1 w Krakowie Centrum Mechatroniki i Robotyki. Program CMiR to rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży i dzieci nowymi technologiami, elektrotechniką, mechatroniką, robotyką i automatyką.

Logo kategorii
122
Ścieżka rowerowa od ul. Rydla do ul. Wrocławskiej

Budowa ścieżki rowerowej  wzdłuż ul.Radzikowskiego od skrzyżowania Rydla/Radzikowskiego

Logo kategorii
62
Kocham Staw Płaszowski

Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.

Logo kategorii
82
Odnowa i zagospodarowanie parku przy ul. Tomickiego

Projekt dotyczy zagospodarowania przestrzeni, na której znajdowało się miasteczko rowerowe, nie spełniające już swoich celów. Powstałyby nowe ścieżki, zostałyby ustawione nowe ławki, kosze i hamaki.

Logo kategorii
25
Dzień z pasją motywacją samodyscypliną-warsztaty dla dzieci

Unikalność warsztatów polega na praktycznych ćwiczeniach,na których dziecko dostają wskazówki jak radzić sobie w różnych dla niego sytuacjach, jednocześnie odkrywając i rozwijając jego własny POTENCJAŁ oraz PASJĘ.

Logo kategorii
16
„Pełnia życia, pełnia sił”

Indywidualne oraz grupowe zajęcia z psychologiem, prawnikiem, zajęcia ogólnousprawniająca, mające na celu integracje społeczną, edukacje, profilaktykę zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia osób 50+ oraz ich bliskich.

Logo kategorii
118
Klimatyzacja dla klubu Jędruś na os. Centrum A

Instalacja urządzeń klimatyzacyjnych dla budynku w zarządzie ZBK, w którym znajduje się Klub Jędruś - Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, w którym spotykają się seniorzy z całego Krakowa: Nowej Huty, Bieńczyc, Mistrzejowic, Czyżyn i in,

Logo kategorii
64
Kultura w zasięgu ręku seniora

Zapewnienie seniorom dostępu do kultury poprzez umożliwienie im nieodpłatnego udziału w seansach filmowych i teatralnych m.in. w Teatrze Ludowym, Teatrze im. J. Słowackiego, Teatrze Bagatela, Kinie Sfinks, Multikinie, Arsie

Logo kategorii
58
REWITALIZACJA PARKU MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA ŁĄCZY DZIELNICE 1,5,6

PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE ATRAKCYJNEJ PRZESTRZENI REKREACYJNEJ I SPORTOWEJ Z NASADZENIAMI ZIELENI, ŁAWKAMI, MIEJSCAMI DO PIKNIKOWANIA, WYBIEGAMI DLA PSÓW ORAZ ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ, A TAKŻE REMONT ALEJEK, MODERNIZACJĘ OŚWIETLENIA I PLACÓW ZABAW.

Logo kategorii
1
Spraw aby samolot przy ważnej trasie odzyskał piękno.

Proponowana jest zmiana zagospodarowania placu i co najważniejsze- poważny remont konserwatorski zabytkowego samolotu Jak-23 i usytuowanie go bliżej ulicy Księcia Józefa, będącej najbardziej prestiżowym wjazdem do Krakowa od strony lotniska.

Logo kategorii
27
TAK DLA WILGI

Celem projektu jest rewitalizacja Parku Rzecznego Wilga w rejonie ul. Kapelanka i ul Kobierzyńska)

Logo kategorii
19
Magiczny Park Kozłówek

Urokliwe miejsce przy nowo powstającym Centrum Sportu i Rekreacji. Nowe alejki, nowe latarnie, zegar retro, wygodne ławeczki, nowe nasadzenia roślin. Idealne miejsce spotkań mieszkańców osiedla.

Logo kategorii
106
Zielona Aleja Konopnickiej

Projekt polegający na posadzeniu krzewów, bylin , traw wzdłuż ulicy Konopnickiej i zamianę jej charakteru na Zieloną Aleje Śródmiejską.

Logo kategorii
12
(NIE) POŁAMCIE SOBIE NÓG!

Mieszkańcy Nowej Huty od lat oczekują na remont chodnika, dojście od ul. Bulwarową nad Zalew Nowohucki. (szczególnie odcinek od ul. Wojciechowskiego do Zalewu). Chodnik znajduje się w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu ludzi.

Logo kategorii
90
Zielona Twierdza

Projekt zakłada całościowe zagospodarowanie terenu na wzgórzu Lasoty wraz z Fortem "Św.Benedykta". Wydobycie całego potencjału tego miejsca poprzez szeroki zakres prac związanych z rewitalizacją stworzy zielony, historyczny punkt Krakowa.

Logo kategorii
60
MAGICZNY PLAC ZABAW W PARKU JORDANA (K.DOMU HARCERZA)

NATURALNY PLAC ZABAW TAKŻE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W PARKU JORDANA PRZY DOMU HARCERZA. OBECNY LATA ŚWIETNOŚCI MA DAWNO ZA SOBĄ. ZAGOSZCZĄ TU TRAMPOLINY, LABIRYNTY, WIEŻE ORAZ NOWE MAGICZNE URZĄDZENIA!!!!

Logo kategorii
103
PLAC AKTYWNEGO WYPOCZYNKU DLA MŁODZIEŻY NA ZAKRZÓWKU

Budowa ogólnodostępnego placu aktywnego wypoczynku dla młodzieży i starszych dzieci, z naturalną trawą, instalacją dwóch bramek do piłki nożnej, dwóch słupków do siatki, kosza do koszykówki, stołu do pingponga, drążka gimnastycznego i dwóch ławek.

Logo kategorii
29
Siłownia pod chmurką przy Kopcu Kosciuszki

Projekt zakłada zbudowanie "siłowni" na otwartym terenie w rejonie Kopca Kościuszki.Tysiące krakowian przybywają tam w celach rekreacyjnych, a codziennie przebiegają tamtędy setki biegaczy. Potrzebny jest tam plac ćwiczeń.

Logo kategorii
65
Sygnalizacja świetlna: Malborska - Macedońska - Szkolna

Celem zadania jest zaprojektowanie i wybudowanie na skrzyżowaniu ulic Malborska – Macedońska - Szkolna czterowlotowej sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja poprawi w znacznym stopniu bezpieczeństwo w rejonie.

Logo kategorii
79
LEKKI TORNISTER = ZDROWE DZIECKO

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

Logo kategorii
68
Budowa boiska wielofunkcyjnego w sercu Czyżyńskich osiedli

Budowa boiska z pianki poliuretanowej na działce 118/47 obręb 7 Nowa Huta. W tym obszarze jest brak ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego dla mieszkańców. Dodatkowo będzie ono uzupełnieniem infrastruktury szkolnej.

Logo kategorii
72
ORLIK POD BALONEM

Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.

Logo kategorii
44
Park aktywności i rekreacji ze strefą dla czworonogów

Na asfaltowej części działki powstanie oświetlony teren do nauki i trenowania jazdy "na kółkach" (rolki, rowery, itp.), obok wielofunkcyjny kort. W wyżej położonej odgrodzonej części działki będzie tor przeszkód do szkolenia psów.

Logo kategorii
70
Renowacja, oznakowanie i promocja KOPCA WANDY

Kopiec Wandy jest zabytkiem archeologicznym z VII wieku, starszym niż państwo Polskie. Obecnie Kopiec jest w fatalnym stanie ziemia uległa erozji, zieleń jest w fatalnym stanie, obiekt wymaga pełniejszego oznakowania oraz promocji.

Logo kategorii
50
Park rozrywki na Chełmie

Stwórzmy miejsce do miłego i ciekawego spędzania czasu z rodziną na Woli Justowskiej! Przy rondzie Chełmskim jest idealna działka. Wystarczająco duża, by utworzyć mały park. Nie tylko nudny plac zabaw i ławeczki.

Logo kategorii
66
STUDENT Z WERWĄ - bezpłatne zajęcia dla studentów

Projekt dla studentów krakowskich Uczelni. Ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Projekt będzie się składał z: wykładów i warsztatów poruszających tematy m.in. żywności naturalnej i przetworzonej, oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Logo kategorii
56
DOŚĆ DZIUR - WsPóLnIe WYREMONTUJMY Bieńczycką i Kocmyrzowską

Mieszkańcy czterech dzielnic Nowohuckich (Czyżyny, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta) od lat nie mogą doprosić się od Prezydenta Miasta Krakowa generalnego remontu nawierzchni tego ważnego traktu drogowego łączącego dzielnice i miasto.

Logo kategorii
67
SMOK CO KROK czyli szlakiem krakowskich smoków

Stworzenie atrakcyjnej trasy spacerowej i questingu szlakiem krakowskich smoków na wzór wrocławskich krasnali.

Kraków pełen smoków - symbol Krakowa. Smoki kryją się w uliczkach i zaułkach, parkach, szlakach spacerowych umykając przed wzrokiem przechodniów. Wyrusz na poszukiwanie smoków podczas odkrywania Krakowa:-) Wrocław ma krasnale, a my możemy mieć smoki!

Logo kategorii
3
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
92
Rowerem i pieszo bezpiecznie z mostu Wandy

Budowa bezpiecznej ścieżki rowerowej łączącej most Wandy ze ścieżką rowerową biegnącą po wale przeciwpowodziowym Wisły od ul. Podbipięty oraz od mostu Wandy do Lasku Mogilskiego.

Logo kategorii
63
Plac Zabaw dla Dorosłych

Projekt zakłada stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla dorosłych mieszkańców Krakowa jako uzupełnienie atrakcji Parku Debnickiego. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych chcących spędzać czas aktywnie i niekonwencjonalnie.

Logo kategorii
101
ul. Bonarka z miejscem odpoczynku mieszkańców

Stworzenie miejsca przyjaznego i ogólnodostępnego dla Krakowian. Pełnić będzie funkcję rekreacyjną i społeczną. Montaż ławek i koszy na śmieci, powstanie strefy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W okolicy brak takiej infrastruktury.

Logo kategorii
105
Bieńczycki Psi Wybieg

Projekt ma na celu stworzenie nowatorskiego Psiego Wybiegu na dz. 1/6 i 1/7, obr. 8 Nowa Huta, który będzie sprzyjał oraz służył nie tylko okolicznym mieszkańcom ale, jak i również wszystkim mieszkańcom miasta Krakowa.

Logo kategorii
89
Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al.Bora Komorowskiego

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al.Bora Komorowskiego na odcinku od salonu samochodowego Toyota do ronda Polsadu wraz ze zmianą lokalizacji oświetlenia ulicznego (lampa przy salonie samochodowym) znajdującego się na aktualnym przebiegu ścieżki.

Logo kategorii
94
Miejski Relaks

Miejskie miejsca relaksu, miejsca spotkań, odpoczynku, osłony przed słotą jak i przed piekącym słońcem. Na pozbawionych drzew i ławek ulicach pojawią się przystanki dla przechodniów, w formie zadaszonych siedzisk, otoczonych zielenią.

Logo kategorii
45
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka - szlaki ornitologiczne

Projekt zakłada montowanie w krakowskich parkach budek lęgowych, poidełek dla ptaków i tablic z wizerunkami i opisem miejskich ptaków, jak również oznaczanie drzew tablicami z podaniem ich nazwy i krótkim opisem botanicznym.

Logo kategorii
112
Asystent Osoby Niepełnosprawnej

Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach przez wykwalifikowanych do takiej pomocy wolontariuszy. Pomoc byłaby indywidualnie dostosowywana do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Logo kategorii
6
Rowerem z Krupniczej na Ingardena

Proponuje się wytyczenie przejazdu rowerowego przez al. Mickiewicza, z ul. Krupniczej w ul. Ingardena. Proponowany przejazd ułatwi poruszanie się rowerzystom pomiędzy dwoma stronami Alei Mickiewicza.

Logo kategorii
47
SMOK vs SMOG - THERMOS CUBE 59 solarna altanka maluszka

Budowa całorocznej, ogólnodostępnej altany parkowej, pełniącej funkcję intymnej przestrzeni dla rodziców z małymi dziećmi. Innowacyjny obiekt bezsmogowy: czyste, filtrowane powietrze dla użytkowników oraz wnętrza ogrzewane jedynie energią Słońca.

Logo kategorii
31
Uwertura koncertowa "Cracovia"

Celem projektu jest pozyskanie przez miasto i jego mieszkańców w drodze konkursu uwertury koncertowej "Cracovia" będącej kwintesencją wszystkich charakterystycznych dźwięków i melodii krakowskich - stanowiącej symfoniczną wizytówkę miasta.

Logo kategorii
30
Kino dla Seniora - 2500 darmowych biletów do Kina Paradox

Projekt zakłada zakup 2500 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

Logo kategorii
37
"Co nas uszczęśliwia w Krakowie" - Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny ukazujący co w Krakowie podnosi nasz poziom szczęścia, z czego jesteśmy dumni i co nas raduje. Konkurs podzielony na kategorie wiekowe zakończony wręczeniem nagród pieniężnych oraz zwieńczony wystawą wyróżnionych prac.

Logo kategorii
59
Szkolenie żeglarskie kadr drużyn żeglarskich w Krakowie

Celem zadania jest przeszkolenie grupy mieszkańców miasta Krakowa na stopnie żeglarskie. Przeszkoleni żeglarze będą mogli zostać wolontariuszami kadr harcerskich drużyn żeglarskich, co spowoduje rozwój harcerskiego wodniactwa.

Logo kategorii
8
Łączymy Parki Krakowa

Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z Parkiem Krowoderskim i Wyspiańskiego oraz stworzenie stacji napraw rowerów.

Logo kategorii
120
Bezpieczny ratownik - Bezpieczny Krakowianin

Celem zadania jest bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa poprzez doposażenie strażaków-ratowników OSP w niezbędny sprzęt ratowniczy i profilaktyczny.

Logo kategorii
52
Zaczytaj się w Krakowie

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu przenosisz się do Świata wybranej książki.

Logo kategorii
35
#BezpieczniNaBulwarach

Instalacja systemu 8-10 kamer na obszarze bulwarów (od mostu Powstańców Śląskich po Most Stoczniowców), w celu rozbudowy monitoringu miejskiego oraz podniesienia bezpieczeństwa w rejonie rzeki Wisły.

Logo kategorii
55
Nowe miejsca relaksu przy zdrojach artezyjskich

Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów. Rewitalizacja 4 studni artezyjskich zlokalizowanych w dzielnicy I, V, VII, XVIII.

Logo kategorii
81
Bezpieczny Kraków dzięki monitoringowi

Projekt ma na celu zainstalowanie i utrzymanie monitoringu miejskiego w każdej dzielnicy w lokalizacjach o największych potrzebach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców według danych z Miasta Krakowa.

Logo kategorii
4
REWITALIZACJA PARKU KLEPARSKIEGO

Ścieżka rowerowa, plac zabaw, wybieg dla psów i zieleń - celem projektu jest uporządkowanie komunikacji, doposażenie infrastruktury oraz integracja zaniedbanych terenów. Po rewitalizacji rzeczywisty obszar PARKU z 4,5 ha zwiększy się do 5,3 ha.

Logo kategorii
87
W malinowym chruśniaku!- krakowski ogród społecznościowy

Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu zielonego dla celów rekreacyjnych i stworzeniu tam terenu otwartego dla mieszkańców. Będzie to miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Logo kategorii
119
Teatr Rodz-INNY

Comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY skierowany jest do rodzin z dziećmi.

Logo kategorii
18
CZYŻBY ZAPOMNIANO O ZALEWIE NOWOHUCKIM... i NOWEJ HUCIE ?

Zadanie polega na dofinansowaniu już przygotowanych projektów Rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego. Te projekty wciąż czekają na realizację!

Logo kategorii
121
Parking dla mieszkańców i pacjentów przychodni - Kozłówek

Budowa ogólnodostępgo parkingu na działkach gminnych: 311/3, 311/7 w okolicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Kozłówek przy ul. Na Kozłówce 29

Logo kategorii
96
Kochasz swój kraj to po nim nie bazgraj - kampania społeczna

Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii edukacyjno-promocyjnej pn. "Kochasz swój kraj... to po nim nie bazgraj !!!"

Logo kategorii
34
ZIELONA KRUPNICZA, CZYLI ULICA PRZYJAZNA DLA MIESZKAŃCÓW

PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE ULICY KRUPNICZEJ W MIEJSCE PRZYJAZNE DLA MIESZKAŃCÓW POPRZEZ ZWIĘKSZENIE WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH, WPROWADZENIE DUŻEJ ILOŚCI ZIELENI WRAZ Z MAŁĄ ARCHITEKTURĄ, A TAKŻE USPOKOJENIE RUCHU SAMOCHODOWEGO.

Logo kategorii
111
Plac zabaw na Kurdwanowie - bezpiecznie i kreatywnie

Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Logo kategorii
9
Ogród witalny ... mimo że szpitalny!

Projekt zakłada stworzenie ogólnodostępnego ogrodu hortiterapeutycznego na terenie Szpitala im. Żeromskiego. Ogród będzie przeznaczony do użytkowania przez pacjentów, pracowników szpitala, osoby odwiedzające pacjentów, oraz mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
107
Poprawa bezpieczeństwa na ul.Rącznej

Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Płk Barty  do ul.Kotówka wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).

Logo kategorii
114
przystańMAM! - stworzenie miejsc dla osób z małymi dziećmi

Utworzenie zadaszonych i osłoniętych ławek umożliwiających karmienie, wyposażonych w przewijak i tablicę manipulacyjną dla starszych dzieci oraz tablic informacyjnych w parkach i placach zabaw.

Logo kategorii
22
Przystanek początkowy 164 na pętli Piaski Nowe

Umożliwienie pasażerom wsiadania na przystanku końcowym Piaski Nowe, bez konieczności przechodzenia przez ruchliwe skrzyżowanie,podczas gdy autobus odbywa pusty przebieg. W tym celu, należy utworzyć drugi peron.

Logo kategorii
86
Spływ kajakowy po Rudawie – nowa atrakcja dla krakowian

Spływ kajakowy odbywałby się w trakcie miesięcy letnich w co drugi weekend, rozpoczynając się w Rudawie, a kończąc na Wiśle. W jednorazowym spływie brałoby udział 25-50 osób. Stanowiłby sposób na aktywne spędzenie czasu.

Logo kategorii
97
Czerwone korale - magia stroju krakowskiego

Projekt "Czerwone korale" obejmować będzie sfinansowanie zakupu kompletnych krakowskich strojów ludowych dla dzieci, kobiet i mężczyzn na potrzeby ludowych grup obrzędowych działających w dzielnicach krakowskich tj. XIV, XV, XVII, XVIII.

Logo kategorii
11
Elektroniczne tablice informacyjne przy głównych arteriach

Zadanie polega na instalacji elektronicznych tablic wyświetlających bieżące informacje. W tym m.in. te na temat lokalnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, o utrudnieniach drogowych, o inicjatywach mieszkańców czy dane o jakość stanu powietrza.

Logo kategorii
98
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Logo kategorii
41
Drzewa dla Cmentarza Rakowickiego

Postępujące wylesienie Cmentarza Rakowickiego wynika z usuwania chorych i połamanych drzew oraz braku nowych nasadzeń. Aby uniknąć bezpowrotnej utracie parkowego charakteru Cmentarza Rakowickiego posadźmy 50 drzew w obrębie tej krakowskiej nekropolii

Logo kategorii
20
Solarny kącik wypoczynku w ogrodzie przy Krupniczej 38

Stworzenie strefy do pracy w plenerze wyposażonej w trzy solarne ławki usytuowane w dostępnym dla Krakowian, zacisznym ogrodzie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przy ul. Krupniczej 38.

Logo kategorii
39
Winda dla chorych

Szpital im. Żeromskiego jest jedynym szpitalem w Krakowie, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pacjentów z urazami nóg. Muszą oni pokonywać schody, żeby trafić na oddziały i do pracowni diagnostycznych.

Logo kategorii
110
Młynówka Królewska i Stara Krowodrza - Trasa Historyczna

Nowa aranżacja miejsca - połączenie funkcjonalności z kontekstem historii i pokazaniem ewolucji miejsca. Sposób: przeprowadzenie konkursu na upamiętnienie Młynówki Królewskiej zasilającej Królewskie Młyny oraz miejsc Starej Krowodrzy.

Logo kategorii
49
KRK nasz Kraków. Miejsce spotkań

Nowe miejsce spotkań dla Krakowian i turystów zaprasza. Metalowa instalacja KRK w przestrzeni Krakowa, a w litery wplecione znane symbole miasta - Smok Wawelski, obwarzanek z solą, czapka krakuska i wianek (ten od Krakowianki i ten od święta Wianki).

Logo kategorii
117
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
116
Modernizacja trasy biegowej parkrun w Krakowie.

Modernizacja istniejącej wokół Błoń Krakowskich infrastruktury biegowej parkrun Kraków. Odmalowanie oznaczeń miejsca startu, mety i odległości, montaż stałych oznaczeń kierunków trasy, montaż tablicy informacyjnej, treningi, Dzień Dziecka z parkrun.

Logo kategorii
93
Zaczarowana scena w ogrodzie przy Krupniczej 38

Zakup i instalacja stałej sceny widowiskowej na terenie ogólnodostępnego dla Krakowian ogrodu przy Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, która służyć będzie do organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych mieszkańcom całego miasta.

Logo kategorii
17
Trening samoobrony i asertywności dla dziewcząt

Projekt zakłada przeprowadzenie 8 warsztatów, które pomogą dziewczynkom i nastolatkom poradzić sobie w trudnych sytuacjach,zapobiec przemocy, na którą są narażone od najmłodszych lat. Warsztaty będą prowadzone metodą WenDo (stworzoną w Kanadzie).

Logo kategorii
10
Program profilaktyczny o zdrowym odżywianiu dla przedszkoli

Skupimy się na propagowaniu zdrowego stylu życia i podnoszeniu świadomości rodziców przedszkolaków. Planujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, ich rodziców i edukacje żywieniową. Połączenie wiedzy z praktyką da efekt w postaci zdrowia w przyszłości.

Logo kategorii
14
POMOŻECIE ... ? Przebudujmy WSPÓLNIE ul. Wojciechowskiego

O przebudowę ulicy Wojciechowskiego proszą od lat mieszkańcy bloku Bulwarowa 35d, NOWOHUCIANIE korzystający z basów Wandzianki, schroniska młodzieżowego PTTK, klienci pobliskiego hotelu i restauracji...i przyszłego Parku Rzecznego Dłubni >>>POMOŻEMY

Logo kategorii
13
Poskaczmy razem !!! - kolejne TRAMPOLINY w Bieńczycach

Celem projektu jest montaż kolejnych trampolin na terenie ogródków jordanowskich w Bieńczycach, tak by zachęcić dzieci do aktywności ruchowej. Jedyne istniejące, na osiedlu Wysokim, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Logo kategorii
36
Nowy Park w Krakowie

Nowy park w Bronowicach pozwoli zachować przynajmniej częściowo klimat dawnej wsi podkrakowskiej i pomoże ochronić tą część miasta przed niekontrolowaną zabudową deweloperską. Będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Logo kategorii
102
Samoobsługowy Kraków

Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów. dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.

Logo kategorii
78
Dęby zamiast pomników

Projekt polega na posadzeniu 100 dębów na terenie miasta Krakowa. Każde drzewo będzie poświęcone jednemu z bohaterów walk niepodległościowych począwszy od rozbiorów Polski aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r.

Logo kategorii
109
Roztańczony Kraków

Chcemy, by Kraków stał się miastem muzyki i tańca – nie tylko w klubach muzycznych, ale również w parkach i na skwerach. Kraków jest miastem kultury, więc muzyka powinna być w nim obecna.

Logo kategorii
7
Donice zamiast słupków.

Postawienie donic (gazonów) z nasadzonymi krzewami, drzewkami oraz kwiatami na chodnikach, na których eliminujemy parkowanie samochodów, jako alternatywa dla szpecących przestrzeń miasta słupków ograniczających parkowanie.

Logo kategorii
51
Młynówka Królewska - tworzymy najdłuższy park w Polsce

Utworzenie ścieżki spacerowej w zachodniej części Młynówki Królewskiej (w dolinie Rudawy). Ścieżka jest brakującym elementem parku, który ciągnie się od Mydlnik do centrum miasta.

Logo kategorii
74
Zdrowy Kraków - siła kobiet!

Siła kobiet Krakowa to: 1) bezpieczeństwo - kurs samoobrony 2) spokój - tai chi 3) pewność siebie - kurs asertywności

Logo kategorii
28
Spotkania ze sztuką cyrkową, aktywny kraków

Projekt jest działaniem w trzech kategoriach:kultury,sportu,edukacji. Proponuję wykonanie cyklu spotkań plenerowych mających na celu prowadzenie zajęć z szeroko pojętej sztuki cyrkowej.

×