Utworzenie na terenie terminala autobusowego "Podgórze SKA" parkingu dla rowerów(jeśli będzie to możliwe), motocykli i samochodów osobowych w technologii modułowej.
Jest to to propozycja skierowana do mieszkańców miasta. To innowacyjne rozwiązanie przeznaczone jest do inhalowania dróg oddechowych zdrowotną solanką z jednoczesnym zastosowaniem koloroterapii i muzykoterapii, przez cały rok w dowolnej lokalizacji
Projekt dla studentów krakowskich Uczelni. Ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Projekt będzie się składał z: wykładów i warsztatów poruszających tematy m.in. żywności naturalnej i przetworzonej, oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych.
Parada hulajnóg, deskorolek, łyżworolek to jednodniowe wydarzenie kultruarlno-edukacyjno-społeczne. Na tym wydarzeniu spotkać się będą mogli wszyscy którym jest bliski ten mało znany ale dający ogromną radość rodzaj transportu.
Projekt polega na posadzeniu 100 dębów na terenie miasta Krakowa. Każde drzewo będzie poświęcone jednemu z bohaterów walk niepodległościowych począwszy od rozbiorów Polski aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r.
Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.
Postępujące wylesienie Cmentarza Rakowickiego wynika z usuwania chorych i połamanych drzew oraz braku nowych nasadzeń. Aby uniknąć bezpowrotnej utracie parkowego charakteru Cmentarza Rakowickiego posadźmy 50 drzew w obrębie tej krakowskiej nekropolii
Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Płk Barty do ul.Kotówka wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).
Proponuje się wytyczenie przejazdu rowerowego przez al. Mickiewicza, z ul. Krupniczej w ul. Ingardena. Proponowany przejazd ułatwi poruszanie się rowerzystom pomiędzy dwoma stronami Alei Mickiewicza.
Nowa aranżacja miejsca - połączenie funkcjonalności z kontekstem historii i pokazaniem ewolucji miejsca. Sposób: przeprowadzenie konkursu na upamiętnienie Młynówki Królewskiej zasilającej Królewskie Młyny oraz miejsc Starej Krowodrzy.
Na asfaltowej części działki powstanie oświetlony teren do nauki i trenowania jazdy "na kółkach" (rolki, rowery, itp.), obok wielofunkcyjny kort. W wyżej położonej odgrodzonej części działki będzie tor przeszkód do szkolenia psów.
Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, ma na celu umacnianie więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi w rodzinach, w których ta więź została osłabiona. Projekt będzie obejmował różnorodne zajęcia dla rodzin w formie warsztatowej.
Budowa brodzika dla dzieci do 4 lat na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Ks Wanda przy ul.bulwarowej 39.Wymiary baseny 15+15 metrów z atrakcjami w postaci zjeżdżalni na dzieciaczków do czwartego roku życia ,oczywiście ogólnodostępny.
Szpital im. Żeromskiego jest jedynym szpitalem w Krakowie, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pacjentów z urazami nóg. Muszą oni pokonywać schody, żeby trafić na oddziały i do pracowni diagnostycznych.
Projekt to utworzenie na trenie ZSM nr1 w Krakowie Centrum Mechatroniki i Robotyki. Program CMiR to rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży i dzieci nowymi technologiami, elektrotechniką, mechatroniką, robotyką i automatyką.
Projekt ma na celu stworzenie nowatorskiego Psiego Wybiegu na dz. 1/6 i 1/7, obr. 8 Nowa Huta, który będzie sprzyjał oraz służył nie tylko okolicznym mieszkańcom ale, jak i również wszystkim mieszkańcom miasta Krakowa.
Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów. dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.
Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Uczestnicy przygotują się do przeprowadzenia stratosferycznej misji balonowej. Zapoznają się z programowaniem, podstawami elektroniki, wykonają samodzielnie urządzenie radiowe, odbędą szkolenie w zakresie amatorskiej radiokomunikacji.
Instalacja systemu 8-10 kamer na obszarze bulwarów (od mostu Powstańców Śląskich po Most Stoczniowców), w celu rozbudowy monitoringu miejskiego oraz podniesienia bezpieczeństwa w rejonie rzeki Wisły.
Mieszkańcy czterech dzielnic Nowohuckich (Czyżyny, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta) od lat nie mogą doprosić się od Prezydenta Miasta Krakowa generalnego remontu nawierzchni tego ważnego traktu drogowego łączącego dzielnice i miasto.
Remont chodnika w ul.Kobierzyńskiej na odc.od przejścia dla pieszych przy bud.93 do drogi wewnętrznej za bud. 95. Przedmiotowym chodnikiem poruszają się nie tylko mieszkańcy Dz.VIII Dębniki, ale również klienci punktów usługowych i handlowych zlokalizowanych przy nr 93.
Zadanie przewiduje powiększenie plaży piaszczystej przy istniejącym kąpielisku oraz budowę nowych toalet, przebieralni i pryszniców przy kąpielisku.
Budowa bezpiecznej ścieżki rowerowej łączącej most Wandy ze ścieżką rowerową biegnącą po wale przeciwpowodziowym Wisły od ul. Podbipięty oraz od mostu Wandy do Lasku Mogilskiego.
Instalacja urządzeń klimatyzacyjnych dla budynku w zarządzie ZBK, w którym znajduje się Klub Jędruś - Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, w którym spotykają się seniorzy z całego Krakowa: Nowej Huty, Bieńczyc, Mistrzejowic, Czyżyn i in,
Zadanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom Krakowa, którzy wypoczywają na terenach przywodnych miasta Krakowa przez cały rok kalendarzowy, poprzez zapewnienie całodobowych dyżurów ratowniczych ratowników wodnych.
Projekt zakłada stworzenie ogólnodostępnego ogrodu hortiterapeutycznego na terenie Szpitala im. Żeromskiego. Ogród będzie przeznaczony do użytkowania przez pacjentów, pracowników szpitala, osoby odwiedzające pacjentów, oraz mieszkańców Krakowa.
Projekt "Czerwone korale" obejmować będzie sfinansowanie zakupu kompletnych krakowskich strojów ludowych dla dzieci, kobiet i mężczyzn na potrzeby ludowych grup obrzędowych działających w dzielnicach krakowskich tj. XIV, XV, XVII, XVIII.
Umożliwienie pasażerom wsiadania na przystanku końcowym Piaski Nowe, bez konieczności przechodzenia przez ruchliwe skrzyżowanie,podczas gdy autobus odbywa pusty przebieg. W tym celu, należy utworzyć drugi peron.
Zadanie polega na instalacji elektronicznych tablic wyświetlających bieżące informacje. W tym m.in. te na temat lokalnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, o utrudnieniach drogowych, o inicjatywach mieszkańców czy dane o jakość stanu powietrza.
Plac w al. Róż zostanie na nowo umeblowany - wykonane zostaną liczne elementy małej architektury, zaprojektowane indywidualnie dla tego miejsca. Dzięki temu powstanie dodatkowa przestrzeń do odpoczynku, a plac zyska na funkcjonalności i estetyce.
Budowa ogólnodostępnego placu aktywnego wypoczynku dla młodzieży i starszych dzieci, z naturalną trawą, instalacją dwóch bramek do piłki nożnej, dwóch słupków do siatki, kosza do koszykówki, stołu do pingponga, drążka gimnastycznego i dwóch ławek.
Ścieżka rowerowa, plac zabaw, wybieg dla psów i zieleń - celem projektu jest uporządkowanie komunikacji, doposażenie infrastruktury oraz integracja zaniedbanych terenów. Po rewitalizacji rzeczywisty obszar PARKU z 4,5 ha zwiększy się do 5,3 ha.
Budowa całorocznej, ogólnodostępnej altany parkowej, pełniącej funkcję intymnej przestrzeni dla rodziców z małymi dziećmi. Innowacyjny obiekt bezsmogowy: czyste, filtrowane powietrze dla użytkowników oraz wnętrza ogrzewane jedynie energią Słońca.
Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al.Bora Komorowskiego na odcinku od salonu samochodowego Toyota do ronda Polsadu wraz ze zmianą lokalizacji oświetlenia ulicznego (lampa przy salonie samochodowym) znajdującego się na aktualnym przebiegu ścieżki.
Projekt zakłada umiejscowienie 30 wyświetlaczy aktualnego rozkładu jazdy autobusów MPK w miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch autobusowy, a także wymiana pasażerów korzystających z tego środka transportu publicznego.
Projekt polega na nasadzeniu krzewów, żywopłotów i łąk kwietnych w pasach drogowych większych arterii komunikacyjnych Krakowa.
Celem projektu jest montaż kolejnych trampolin na terenie ogródków jordanowskich w Bieńczycach, tak by zachęcić dzieci do aktywności ruchowej. Jedyne istniejące, na osiedlu Wysokim, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Cykl zawodów biegowych dla dzieci i młodzieży realizowany na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zawody zostaną rozegrane na różnych dystansach (dla różnych kategorii wiekowych) w trosce o zapewnienie sportowej rywalizacji w ramach zasad fair – play.
Projekt jest działaniem w trzech kategoriach:kultury,sportu,edukacji. Proponuję wykonanie cyklu spotkań plenerowych mających na celu prowadzenie zajęć z szeroko pojętej sztuki cyrkowej.
Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.
Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia
Projekt zakłada wyasfaltowanie chodnika wzdłuż ulicy Pilotów wraz z ustawieniem szafki dla rolkarzy i innych użytkowników UTO oraz tablicy popularyzującej jazdę na UTO (rolki, deskorolki, hulajnoga) w celach nie tylko rekreacyjnych.
Celem projektu jest dokończenie zadania wymiany opraw oświetlenia parkowego kulowego na oprawy ledowe na terenie Plant Bieńczyckich od os. Przy Arce do os. Kazimierzowskiego. Wymiana lamp poprawi bezpieczeństwo, będzie jaśniej i bezpieczniej.
Zakup i instalacja stałej sceny widowiskowej na terenie ogólnodostępnego dla Krakowian ogrodu przy Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, która służyć będzie do organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych mieszkańcom całego miasta.
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul.Radzikowskiego od skrzyżowania Rydla/Radzikowskiego
Postawienie donic (gazonów) z nasadzonymi krzewami, drzewkami oraz kwiatami na chodnikach, na których eliminujemy parkowanie samochodów, jako alternatywa dla szpecących przestrzeń miasta słupków ograniczających parkowanie.
Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnej wypożyczalni gier planszowych dla mieszkańców Krakowa w sześciu filiach Biblioteki Kraków.
Proponowana jest zmiana zagospodarowania placu i co najważniejsze- poważny remont konserwatorski zabytkowego samolotu Jak-23 i usytuowanie go bliżej ulicy Księcia Józefa, będącej najbardziej prestiżowym wjazdem do Krakowa od strony lotniska.
Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, dzięki któremu przenosisz się do Świata wybranej książki.
JEST JESZCZE JEDNO TAKIE MIEJSCE NA PLANTACH, TUŻ OBOK DWORCA GŁÓWNEGO (UL. WESTERPLATTE), KTÓRE IDEALNIE NADAJE SIĘ NA NIEWIELKI PLAC ZABAW DLA DZIECI. BYŁBY ON WKOMPONOWANY W HISTORYCZNE OTOCZENIE I UTRZYMANY W NATURALNEJ KOLORYSTYCE.
Wybudowanie tężni solankowej nad Zalewem Bagry na działce miejskiej położonej po wschodniej stronie zalewu u wylotu ul. Koziej na dz. nr 205/6, obr. 28 Podgórze lub przy ul. Bagrowej
Unikalność warsztatów polega na praktycznych ćwiczeniach,na których dziecko dostają wskazówki jak radzić sobie w różnych dla niego sytuacjach, jednocześnie odkrywając i rozwijając jego własny POTENCJAŁ oraz PASJĘ.
Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z Parkiem Krowoderskim i Wyspiańskiego oraz stworzenie stacji napraw rowerów.
Antysmogowa, zielona ściana w każdej z 18-stu dzielnic Krakowa.
Projekt zakłada zakup 2500 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.
Projekt dotyczy przygotowania koniecznych projektów oraz budowy chodnika o długości ok 400mb przy ulicy ul. Bolesława Śmiałego. Zakłada się budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nad Czerną do Hotelu Fero Express
Konkurs fotograficzny ukazujący co w Krakowie podnosi nasz poziom szczęścia, z czego jesteśmy dumni i co nas raduje. Konkurs podzielony na kategorie wiekowe zakończony wręczeniem nagród pieniężnych oraz zwieńczony wystawą wyróżnionych prac.
Nowe miejsce spotkań dla Krakowian i turystów zaprasza. Metalowa instalacja KRK w przestrzeni Krakowa, a w litery wplecione znane symbole miasta - Smok Wawelski, obwarzanek z solą, czapka krakuska i wianek (ten od Krakowianki i ten od święta Wianki).
Celem zadania jest bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa poprzez doposażenie strażaków-ratowników OSP w niezbędny sprzęt ratowniczy i profilaktyczny.
Chcemy dać mieszkańcom Krakowa możliwość nauczenia się podstaw bezpiecznej obsługi broni palnej. Większość mieszkańców nie trzymało w dłoni prawdziwej broni, chcemy to zmienić. Dzięki naszej inicjatywie podniesie się poziom bezpieczeństwa w Krakowie.
Celem projektu jest pozyskanie przez miasto i jego mieszkańców w drodze konkursu uwertury koncertowej "Cracovia" będącej kwintesencją wszystkich charakterystycznych dźwięków i melodii krakowskich - stanowiącej symfoniczną wizytówkę miasta.
Utworzenie ścieżki spacerowej w zachodniej części Młynówki Królewskiej (w dolinie Rudawy). Ścieżka jest brakującym elementem parku, który ciągnie się od Mydlnik do centrum miasta.
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.
Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.
Mieszkańcy Nowej Huty od lat oczekują na remont chodnika, dojście od ul. Bulwarową nad Zalew Nowohucki. (szczególnie odcinek od ul. Wojciechowskiego do Zalewu). Chodnik znajduje się w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu ludzi.
Remont chodnika, wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż os. Krakowiaków, po stronie ul. Kocmyrzowskiej, od ulicy Obrońców Krzyża do ulicy Bulwarowej
Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu zielonego dla celów rekreacyjnych i stworzeniu tam terenu otwartego dla mieszkańców. Będzie to miejsce do aktywnego spędzania czasu.
Budowa ogólnodostępgo parkingu na działkach gminnych: 311/3, 311/7 w okolicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Kozłówek przy ul. Na Kozłówce 29
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Akademia Decjusza cykl wydarzeń promujących edukację kulturalną poprzez organizację: - rodzinnego kina letniego, - programu Dukaty Decjusza promującego ekonomię w ujęciu historycznym, - koncertów muzyki kameralnej, - dni otwartych w Willi Decjusza.
Budowa boiska z pianki poliuretanowej na działce 118/47 obręb 7 Nowa Huta. W tym obszarze jest brak ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego dla mieszkańców. Dodatkowo będzie ono uzupełnieniem infrastruktury szkolnej.
Zadanie polega na dofinansowaniu już przygotowanych projektów Rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego. Te projekty wciąż czekają na realizację!
Projekt zakłada stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla dorosłych mieszkańców Krakowa jako uzupełnienie atrakcji Parku Debnickiego. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych chcących spędzać czas aktywnie i niekonwencjonalnie.
Stworzenie atrakcyjnej trasy spacerowej i questingu szlakiem krakowskich smoków na wzór wrocławskich krasnali.
Kraków pełen smoków - symbol Krakowa. Smoki kryją się w uliczkach i zaułkach, parkach, szlakach spacerowych umykając przed wzrokiem przechodniów. Wyrusz na poszukiwanie smoków podczas odkrywania Krakowa:-) Wrocław ma krasnale, a my możemy mieć smoki!
Miejskie miejsca relaksu, miejsca spotkań, odpoczynku, osłony przed słotą jak i przed piekącym słońcem. Na pozbawionych drzew i ławek ulicach pojawią się przystanki dla przechodniów, w formie zadaszonych siedzisk, otoczonych zielenią.
PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE ATRAKCYJNEJ PRZESTRZENI REKREACYJNEJ I SPORTOWEJ Z NASADZENIAMI ZIELENI, ŁAWKAMI, MIEJSCAMI DO PIKNIKOWANIA, WYBIEGAMI DLA PSÓW ORAZ ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ, A TAKŻE REMONT ALEJEK, MODERNIZACJĘ OŚWIETLENIA I PLACÓW ZABAW.
Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii edukacyjno-promocyjnej pn. "Kochasz swój kraj... to po nim nie bazgraj !!!"
Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach przez wykwalifikowanych do takiej pomocy wolontariuszy. Pomoc byłaby indywidualnie dostosowywana do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Projekt zakłada całościowe zagospodarowanie terenu na wzgórzu Lasoty wraz z Fortem "Św.Benedykta". Wydobycie całego potencjału tego miejsca poprzez szeroki zakres prac związanych z rewitalizacją stworzy zielony, historyczny punkt Krakowa.
Zajęcia dla seniorów, które będą rozwijać aktywność społeczną oraz hobbistyczno-rekreacyjną. Stworzenie przestrzeni edukacji dla osób powyżej 50 roku życia, integracji międzypokoleniowej.
Utworzenie zadaszonych i osłoniętych ławek umożliwiających karmienie, wyposażonych w przewijak i tablicę manipulacyjną dla starszych dzieci oraz tablic informacyjnych w parkach i placach zabaw.
Projekt ma na celu zainstalowanie i utrzymanie monitoringu miejskiego w każdej dzielnicy w lokalizacjach o największych potrzebach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców według danych z Miasta Krakowa.
Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.
Projekt przewiduje instalację budek lęgowych dla naturalnych pogromców komarów i much - w szczególności jerzyków i jaskółek. Nie dość, że ograniczy to opryski chemikaliami, to jeszcze wesprze bioróżnorodność i środowisko.
Nowy park w Bronowicach pozwoli zachować przynajmniej częściowo klimat dawnej wsi podkrakowskiej i pomoże ochronić tą część miasta przed niekontrolowaną zabudową deweloperską. Będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.
NATURALNY PLAC ZABAW TAKŻE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W PARKU JORDANA PRZY DOMU HARCERZA. OBECNY LATA ŚWIETNOŚCI MA DAWNO ZA SOBĄ. ZAGOSZCZĄ TU TRAMPOLINY, LABIRYNTY, WIEŻE ORAZ NOWE MAGICZNE URZĄDZENIA!!!!
Zapewnienie seniorom dostępu do kultury poprzez umożliwienie im nieodpłatnego udziału w seansach filmowych i teatralnych m.in. w Teatrze Ludowym, Teatrze im. J. Słowackiego, Teatrze Bagatela, Kinie Sfinks, Multikinie, Arsie
Projekt przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Krakowa,w tym dla całych rodzin,grup rodzinnych,osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, seniorów, służący aktywizacji sportowej, popularyzacji pływania,edukacji bezpieczeństwa nad wodą.
Chcemy, by Kraków stał się miastem muzyki i tańca – nie tylko w klubach muzycznych, ale również w parkach i na skwerach. Kraków jest miastem kultury, więc muzyka powinna być w nim obecna.
Indywidualne oraz grupowe zajęcia z psychologiem, prawnikiem, zajęcia ogólnousprawniająca, mające na celu integracje społeczną, edukacje, profilaktykę zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia osób 50+ oraz ich bliskich.
Celem zadania jest przeszkolenie grupy mieszkańców miasta Krakowa na stopnie żeglarskie. Przeszkoleni żeglarze będą mogli zostać wolontariuszami kadr harcerskich drużyn żeglarskich, co spowoduje rozwój harcerskiego wodniactwa.
O przebudowę ulicy Wojciechowskiego proszą od lat mieszkańcy bloku Bulwarowa 35d, NOWOHUCIANIE korzystający z basów Wandzianki, schroniska młodzieżowego PTTK, klienci pobliskiego hotelu i restauracji...i przyszłego Parku Rzecznego Dłubni >>>POMOŻEMY
Modernizacja istniejącej wokół Błoń Krakowskich infrastruktury biegowej parkrun Kraków. Odmalowanie oznaczeń miejsca startu, mety i odległości, montaż stałych oznaczeń kierunków trasy, montaż tablicy informacyjnej, treningi, Dzień Dziecka z parkrun.
Projekt zakłada zbudowanie "siłowni" na otwartym terenie w rejonie Kopca Kościuszki.Tysiące krakowian przybywają tam w celach rekreacyjnych, a codziennie przebiegają tamtędy setki biegaczy. Potrzebny jest tam plac ćwiczeń.
Przedmiotem projektu jest dofinansowanie zakupu nowoczesnego ambulansu dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.
Projekt zakłada nasadzenie 20 szt drzew na Bulwarze Wołyńskim w pasie drogowym ulicy Konopnickiej. W jednym rzędzie od mostu Grunwaldzkiego do hotelu Forum.
Spływ kajakowy odbywałby się w trakcie miesięcy letnich w co drugi weekend, rozpoczynając się w Rudawie, a kończąc na Wiśle. W jednorazowym spływie brałoby udział 25-50 osób. Stanowiłby sposób na aktywne spędzenie czasu.
Czy zdarzyło Ci się wybierać w nieznaną Tobie część miasta? Albo próbowałeś wytłumaczyć znajomemu jak do Ciebie dojechać? Ten projekt zakłada ułatwienie podróżowania po mieście, dzięki ponumerowaniu wszystkich przystanków KMK.
Projekt dotyczy zagospodarowania przestrzeni, na której znajdowało się miasteczko rowerowe, nie spełniające już swoich celów. Powstałyby nowe ścieżki, zostałyby ustawione nowe ławki, kosze i hamaki.
Hutniczek Robotniczek to sympatyczna figurka, której wygląd dopasowany jest do charakteru miejsca w którym znajduje się, np. stój hutnika (przy wejściu do ArcelorMittal Poland), stój/akcesoria malarza przy Dworku Jana Matejki, strój żołnierza przy Czołgu na os. Górali, Strój naukowca przy Parku Doświadczeń, Strój rekreacyjny w Parku itp. Hutniczek Robotniczek po pracy szuka odpoczynku w nowohuckiej przestrzeni miasta Krakowa... nad zalewem, nad Dłubnią, przy Łąkach Nowohuckich, na boisku, na trawie, za rogiem.
PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE ULICY KRUPNICZEJ W MIEJSCE PRZYJAZNE DLA MIESZKAŃCÓW POPRZEZ ZWIĘKSZENIE WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH, WPROWADZENIE DUŻEJ ILOŚCI ZIELENI WRAZ Z MAŁĄ ARCHITEKTURĄ, A TAKŻE USPOKOJENIE RUCHU SAMOCHODOWEGO.
Stworzenie strefy do pracy w plenerze wyposażonej w trzy solarne ławki usytuowane w dostępnym dla Krakowian, zacisznym ogrodzie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przy ul. Krupniczej 38.
Projekt zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego placu zabaw na terenie szkoły przy ul. Cechowej 57 w Krakowie. Plac zabaw będzie służył dzieciom, które od 01.09.2018 r. rozpoczną w szkole naukę w kl. 1 SP oraz okolicznych mieszkańców z dzielnicy.
Siła kobiet Krakowa to: 1) bezpieczeństwo - kurs samoobrony 2) spokój - tai chi 3) pewność siebie - kurs asertywności
Kopiec Kościuszki wraz z otoczeniem w 2017 roku stał się Pomnikiem Historii -uznanym rozporządzeniem Prezydenta RP. Wykonanie makiety i tablic edukacyjnych w miejscach gdzie wkracza się na teren Pomnika Historii.
Comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY skierowany jest do rodzin z dziećmi.
Kopiec Wandy jest zabytkiem archeologicznym z VII wieku, starszym niż państwo Polskie. Obecnie Kopiec jest w fatalnym stanie ziemia uległa erozji, zieleń jest w fatalnym stanie, obiekt wymaga pełniejszego oznakowania oraz promocji.
Stwórzmy miejsce do miłego i ciekawego spędzania czasu z rodziną na Woli Justowskiej! Przy rondzie Chełmskim jest idealna działka. Wystarczająco duża, by utworzyć mały park. Nie tylko nudny plac zabaw i ławeczki.
Wieczór, zgiełk miasta pozornie milknie. W rzeczywistości zaczyna rozbrzmiewać śmiechem, muzyką oraz zabawą. Wejdźmy w ten rytm i spędźmy je z filmami muzycznymi w ogrodzie Centrum Młodzieży, przy Kinie Paradox.
Rewitalizacja zieleni od strony podwórka przy bdynku os. Sportowe 24 w Krakowie.
Urokliwe miejsce przy nowo powstającym Centrum Sportu i Rekreacji. Nowe alejki, nowe latarnie, zegar retro, wygodne ławeczki, nowe nasadzenia roślin. Idealne miejsce spotkań mieszkańców osiedla.
Stworzenie miejsca przyjaznego i ogólnodostępnego dla Krakowian. Pełnić będzie funkcję rekreacyjną i społeczną. Montaż ławek i koszy na śmieci, powstanie strefy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W okolicy brak takiej infrastruktury.
Bon Kulturalny dla Seniora będzie można wymienić na dowolnie wybrane bilety wstępu do krakowskich instytucji kultury: teatrów, muzeów, filharmonii, opery, itd.. Przeznaczony dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia, o wartości 200 zł.
Celem projektu jest rewitalizacja Parku Rzecznego Wilga w rejonie ul. Kapelanka i ul Kobierzyńska)
Projekt zakłada przeprowadzenie 8 warsztatów, które pomogą dziewczynkom i nastolatkom poradzić sobie w trudnych sytuacjach,zapobiec przemocy, na którą są narażone od najmłodszych lat. Warsztaty będą prowadzone metodą WenDo (stworzoną w Kanadzie).
Projekt zakłada montowanie w krakowskich parkach budek lęgowych, poidełek dla ptaków i tablic z wizerunkami i opisem miejskich ptaków, jak również oznaczanie drzew tablicami z podaniem ich nazwy i krótkim opisem botanicznym.
Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów. Rewitalizacja 4 studni artezyjskich zlokalizowanych w dzielnicy I, V, VII, XVIII.
Projekt ma na celu promocję roweru jako środka transportu służącego miastu oraz jego mieszkańcom. Planowane wydarzenie obejmuje zbiorowy przejazd rowerowy, darmowy serwis rowerowy, pokaz filmów rowerowych, BlenderBike, wirtualne wyścigi rowerowe itp.
Skupimy się na propagowaniu zdrowego stylu życia i podnoszeniu świadomości rodziców przedszkolaków. Planujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, ich rodziców i edukacje żywieniową. Połączenie wiedzy z praktyką da efekt w postaci zdrowia w przyszłości.
Z okazji 70lecia powstania Nowej Huty proponujemy realizację 70 dobrych uczynków w pięciu nowohuckich dzielnicach. W ramach zadania zostaną m.in. odnowione skwery, posadzone drzewa i krzewy, ustawione stojaki rowerowe i zamalowane bazgroły na murach budynków publicznych ( jednostek miejskich, szkół, przedszkoli itp ).
Projekt polegający na posadzeniu krzewów, bylin , traw wzdłuż ulicy Konopnickiej i zamianę jej charakteru na Zieloną Aleje Śródmiejską.
Celem zadania jest zaprojektowanie i wybudowanie na skrzyżowaniu ulic Malborska – Macedońska - Szkolna czterowlotowej sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja poprawi w znacznym stopniu bezpieczeństwo w rejonie.