Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 14 NR 1:

Rewitalizacja boiska sportowego przy M. Dąbrowskiej

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 14 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Marii Dąbrowskiej, plac zabaw czy stacji VULKO

Opis projektu

Obecnie w proponowanym miejscu znajduje się już boisko, jednak jest ono zaniedbane. 

Należy: 
- wyrównać teren
- zakupić nowe bramki 
- wykonać nową nawierzchnię trawiastą (proponowane rozwiązania to trawnik z rolki lub rekultywacja istniejącego trawnika i dosianie specjalnej mieszanki traw odpowiedniej na murawę sportową)
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Boisko sportowe do piłki nożnej jest zniszczone, w tej chwili jest to klepisko. Od marca do późnej jesieni jest ono mocno eksploatowane przez dzieci w wieku 7-15 lat. Gra na tym boisko nie przynosi frajdy, obok jest dobrej jakości boisko do koszykówki. Rewitalizacja boiska do piłki nożnej spowoduje znaczne poprawienie infrastruktury sportowej w tym rejonie dzielnicy. Z boiska skorzystają wszyscy młodzi i starsi mieszkańcy dzielnicy.
W okolicy także nie ma małego boiska do piłki nożnej a w obecnym miejscu już takie boisko jest i należy je zrewitalizować.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Zakup 2szt. bramek oraz rekultywacja boiska 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Rewitalizacja boiska do końca 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Rekultywacja boiska ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Głównym założeniem, jest dążenie do aktywnego, zdrowego trybu życia młodzieży i dorosłych. / Teren objęty utrzymaniem bieżącym.
powrót