Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 52:

Zaczytaj się w Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Biblioteki Kraków

Dodatkowe lokalizacje: Biblioteki Kraków

Opis projektu

Zaczytaj się w Krakowie to propozycja skierowana nie tylko do osób regularnie czytających, ale również dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie. Platforma udostępniająca książki w formie e-booków daje możliwości czytania wszędzie i o każdej porze. Czytać można na telefonie, ale również na czytnikach. Zasada jest prosta - idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go na platformie i czytasz bez ograniczeń ilościowych. Kod ważny jest przez okres jednego miesiąca. Czy warto czytać tego nie trzeba tłumaczyć – wystarczy zagłosować a Świat książki stanie przed Państwa otworem. Każda z bibliotek posiada ograniczoną ilość kodów w danym miesiącu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Od kilku lat wiadomo, iż nasze społeczeństwo coraz mniej czyta. W większości przypadków to kwestia naszych funduszy. Książki są coraz droższe, a jeżeli chodzi o nowości książkowe w bibliotekach nie zawsze są odpowiednie ilościowe co do potrzeb mieszkańców. Czytanie poszerza wiedzę o horyzonty człowieka. Książka łagodzi obyczaje. Uważam, że takie projekty zwiększą ilość osób które zacznie czytać.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup kodów Zakup ok. 900 kodów 150 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup kodów Zakup kodów zgodnie z regulaminem i procedurą. I kwartał 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: 1. Wzbogacenie oferty Biblioteki Kraków. 2. Zwiększenie dostępu do nowości czytelniczych. 3. Promocja nowych form książki. 4. Możliwość dostępu do książek bez ograniczeń czasowych. 5. Zwiększenie ilości użytkowników jednostki miejskiej - Biblioteki Kraków.
150 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×