Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 3:

Pitna woda nad Zalewem - poidełko dla ludzi i zwierząt

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt lokalny - Dzielnica XVI

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Nowohucki

Opis projektu

Zalew Nowohucki to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców. Tu przychodzimy na spacer, pojeździć na rowerze, poćwiczyć. W ramach projektu "Pitna woda nad Zalewem" w pobliżu alejek spacerowych zainstalowane zostanie poidełko z czystą, pitna wodą. Będzie to idealne uzupełnienie istniejącej w tym miejscu infrastruktury - siłownia zewnętrzna, nowopowstająca tężnia, ścieżka zdrowia, boiska, alejki spacerowe. O zaletach picia wody nie będziemy nikogo przekonywać - zresztą to nie miejsce na to. Dostępność wody - a co za tym idzie brak konieczności noszenia ze sobą butelek, bidonów itp, brak konieczności płacenia za to aby uzupełnić jej zapas po wysiłku - to argumenty, które mam nadzieję przekonają Was do oddania swojego głosu na ten projekt.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zalew Nowohucki jest miejscem powszechnie wykorzystywanym do uprawiania różnego rodzaju aktywności. Instalacja w tym miejscu poidełka - a co za tym idzie zapewnienie mieszkańcom dostępu do bezpłatnej, czystej wody wydaje się być czymś naturalnym (aż dziw, że jeszcze tam takich nie ma:) Możliwość uzupełnienia płynów bez korzystania z butelek czy jednorazowych kubków to naprawdę idealny pomysł.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
poidełko urządzenie umożliwiające dystrybucję wody pitnej 30 000,00 PLN
projekt stworzenie projektu 5 000,00 PLN
35 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projekt sprawdzenie możliwości wykonania inwestycji i stworzenie projektu I połowa 2019
montaż poidełek podpięcie i montaż poidełek II połowa 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zamontowanie poidełka w okolicy Zalewu Nowohuckiego znacząco wpłynie na funkcjonalność tego terenu. Mieszkańcy, przyjezdni, osoby uprawiające sport nad zalewem korzystający z siłowni, zestawu do street workout’u, czy plażowicze spędzający gorące dni nad wodą nie będą zmuszeni nosić ze sobą napojów.
35 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×