Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Hala łukowa z boiskiem o nawierzchni z trawy syntetycznej

Projekt odrzucony: Nie wystarczająca kwota na realizację inwestycji. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości stwierdzenia czy na danym terenie będzie możliwa realizacja inwestycji. Należy pozyskać Decyzję Ustanowienia Lokalizacji Inwestycji Celu Publicznego.

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Baczyńskiego 13

Opis projektu

Celem zadania jest poprawa infrastruktury sportowej, z której na co dzień korzysta blisko 500 młodych zawodników trenujących na obiektach OSKF Pogoń Skotniki.

Nowy obiekt służyć będzie również mieszkańcom miasta Krakowa, poprawiając i wzbogacając w ten sposób dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej przez cały rok.

Boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej położone będzie na terenie Osiedlowego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Pogoń-Skotniki" w Krakowie przy ul. Baczyńskiego 13. Zakres wykonywanych prac obejmować będzie:
- przygotowanie i wyprofilowanie podłoża,
- ułożenie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa kamiennego (fr. 4-30mm) o gr. 20cm
- ułożenie warstwy wyrównującej z miału kamiennego (fr. 0,5-5mm) o gr. 5cm
- ułożenie nawierzchni z trawy syntetycznej SPORT STARPRO, wysokość 50mm, struktura źdźbła monofil monoestruso z rdzeniem 6b, 12000/1 detex, ilość włókien 100 800/m2, ilosć pęczków 8400/m2, certyfikat FIFA1,
- zasypanie trawy piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym EPDM w kolorze szarym

Hala łukowa z systemem podwijanych boków oraz świetlikami (dwa okna na całej długości konstrukcji) pozwoli w komfortowych warunkach korzystać z obiektu przez cały rok.
Konstrukcja hali posadowiona będzie na stopach fundamentowych lub palach wierconych. Konstrukcją nośną będą dwuteowniki (12 łuków rozstawionych co ok. 5m), pokryte podwójną warstwą membrany PCV - tworzącymi poduszkę powietrzną. System nadmuch powłok utrzymywać będzie ciśnienie powietrza pomiędzy powłokami. Wysokość całej konstrukcji to ok 10 metrów.
Ponad to, hala łukowa wyposażona będzie w:
- oświetlenie (lampy LED 150W),
wentylacje (2 wentylatory nawiewno-wywiewne)
ogrzewanie (promienniki gazowe)
drzwi

Przykład realizacji hali łukowej z boiskiem o nawierzchni z trawy syntetycznej ze strony www.grimar.pl 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Obiekt Osiedlowego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Pogoń-Skotniki” jest jednym z nielicznych obiektów w Krakowie, który nie posiada lub w najbliższym czasie w planach nie ma budowy boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej.
Posiadane obecnie jedno boisko z naturalną nawierzchnią to zdecydowanie za mało dla blisko 500 trenujących i rozgrywające swoje mecze młodych adeptów piłki nożnej.

Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej i hala łukowa przyczynią się bardzo do poprawy warunków treningowych oraz pozwolą prowadzić zajęcia sportowe przez cały rok, bez względu na porę roku i warunki pogodowe.
Nowy obiekt wzbogaci również dostęp dla mieszkańców Krakowa do infrastruktury sportowej, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w tak szybko rozwijającym się rejonie Krakowa (m.in. osiedla Ruczaj, Europejskie, Kliny, Skotniki, Kostrze, Pychowice)

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej W ramach prac: - przygotowanie podłoża - warstwa konstrukcyjna - warstwa wyrównująca - ułożenie nawierzchni - zasypanie piaskiem kwarcowym i granulatem 400 000,00 PLN
Hala łukowa W ramach prac: - przygotowanie projektu konstrukcji - fundamenty - konstrukcja - poszycie hali - ogrzewanie - oświetlenie 700 000,00 PLN
1 100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie projektu budowlanego Pierwsze półrocze 2019r.
Wyszukanie i wybór oferty na budowę boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej i hali łukowej Pierwsze półrocze 2019r.
Podpisanie umowy na budowę boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej i hali łukowej Połowa roku 2019r.
Budowa boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej i hali łukowej Trzeci i czwarty kwartał 2019r.

Galeria

1 100 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×