Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 36:

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Wielicka przy ul. Dworcowej w rejonie stacji Wavelo 132 Dworcowa, ul. Starowiślna w rejonie stacji Wavelo 096 św. Wawrzyńca (lokalizacja ul. Wielicka przy ul. Dworcowej jest priorytetowa)

Opis projektu

Samodzielny punkt naprawy rowerów w Krakowie, osoby z defektem w swoich rowerach, mogłyby w takim miejscu naprawić uszkodzenia,a także dokonać samodzielnego przeglądu, bądź modyfikacji w swoich rowerach. Sam sprzęt nie zajmuje Wiele miejsca, a jego koszt nie jest przesadnie wygórowany.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W proponowanym miejscu brakuje tego typu infrastruktury, osoby którym się awaria w trakcie jazdy rowerem, będą mogły naprawić swój sprzęt, wszelkie uszkodzenia oraz bezpiecznie wrócić do domu .Podobne punkty występują w wielu miejscowościach i są wykorzystywane przez rowerzystów.  Będzie to też świetna promocja do tego, aby więcej osób jeździło na rowerach mając świadomość że miasto dba o rowerzystów. W załączniku przykładowy wygląd takiej stacji napraw.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup i montaż 2 szt. stacji naprawy rowerów zakup i montaż urządzenia (2 szt.) wraz z utrzymaniem przez okres 1 roku (cena zawiera ewentualny koszty wybrukowania pod urządzeniem) 32 000,00 PLN
32 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup i montaż 2 szt. stacji naprawy rowerów zakup i montaż urządzenia (2 szt.) wraz z utrzymaniem przez okres 1 roku (cena zawiera ewentualny koszty wybrukowania pod urządzeniem) III kwartał 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: konieczność ponoszenia kosztów utrzymania stacji, udogodnienie dla rowerzystów – możliwość samodzielnej naprawy rowerów, dokonania przeglądu.
powrót