Projekt wspierający aktywny wypoczynek osób starszych. Ławeczki umożliwiające przysiadanie, chwilowy odpoczynek w czasie spacerowania, pokonywanie codziennych dystansów. Zapewniają łatwiejsze wstawanie oraz wygodną pozycję kręgosłupa.
Chcemy aby zalew stał się bliższy naturze - bliższy mieszkańcom Krakowa. Proponujemy zakup lunety widokowej do obserwacji ptaków, tablic informacyjnych na temat występowania gatunków zwierząt i roślin w obrębie Zalewu Nowohuckiego oraz koszy lęgowych dla dzikich kaczek.
Konkurs dla młodzieży ze szkół w Krakowa mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.
Modernizacja miejskich parkingów zlokalizowanych wzdłuż ul. Bronisława Włodarczyka. Remont zniszczonej nawierzchni miejsc postojowych i dojazdów do nich.
Proponowana koncepcja ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w Węgrzynowicach przewiduje powstanie podestów spacerowych po całym terenie, punkty obserwacyjne, miejsca rekreacji (plac zabaw dla dzieci), miejsca wypoczynku oraz elementy edukacyjne.
Montaż toalety w Paku Młynówka Królewska.
Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 22.03.2020 30.08.2020 11.11.2020 06.12.2020
Celem projektu jest wprowadzenie dwóch patroli rowerowych na ulicy Długiej od godziny 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku. Na razie jest to pilotaż, jeżeli się sprawdzi, projekt zostanie wprowadzony na stałe i sfinansowany ze środków miasta.
Zakup pozycji literatury ukraińskiej wraz z uroczystym otwarciem 6 wypożyczalń w Filiach Biblioteki Krakowskiej, w których będą udostępniane książki. Promocja czytelnictwa wśród ukraińskich migrantów w Krakowie.
Celem projektu jest budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji, spełniającej funkcje lodowiska z torami do olimpijskiej dyscypliny curling w zimie i boisk wielofunkcyjnych w lecie, w południowej części Krakowa.
Projekt "ZIELONY PRZYSTANEK" zakłada rozsadzenie wokół wiat przystankowych MPK roślin pnących na odpowiednich stelażach oraz kwiatów w betonowych donicach.
PROJEKT ZAKŁADA REWITALIZACJĘ tzw. PLACU PRYMASOWSKIEGO, BĘDĄCEGO URANISTYCZNYM SALONEM MIEJSKIM, ODTWORZENIE HISTORYCZNEJ OSI WIDOKOWEJ ORAZ PRZYWRÓCENIE WŁAŚCIWEJ RANGI MIEJSCU, BĘDĄCYM CZĘŚCIĄ UNIKATOWEJ TKA
Projekt "Park Kleparski - dla aktywnych", ma na celu przywrócenie parkowi funkcji rekreacyjnej i społecznej. Proponowany projekt umożliwi mieszkańcom wszystkich pokoleń - aktywny wypoczynek.
Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z ruchomym dziobem krzyżownicy, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju w relacji na wprost z prędkością 50 km/h.
Projekt ma na celu stworzenie ogródków tematycznych, zlokalizowanych w całym mieście, w skład których wchodzić będzie odpowiednia infrastruktura oraz tereny zielone.
Montaż poidełka miejskiego tzw. zdroju, z wodą pitną dla ludzi i zwierząt przy al. Focha. Poidełko to czysta darmowa woda, która ukoi pragnienie w letnie dni.
W 2017 roku stworzyliśmy pierwszy Park Krakowian - park, w którym rodzice sadzili drzewa dla swoich pociech. Są w nim już drzewa, ale brakuje infrastruktury (ławek, placu zabaw, koszy na śmieci), którą chcemy sfinansować w ramach tego projektu
Przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych postawić tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów analogicznie do tego jak jest w przypadku przystanków tramwajowych.
Fotografia zatrzymuje czas. Utrwala wizerunek ludzi, zdarzeń, wizerunek miasta. Pozwala też przenosić się w inne światy, pokazywać inne miasta , państwa, kultury, religie... Edukuje, prowokuje, udowadnia, dokumentuje. Promuje i reklamuje.
Projekt przewiduje rewitalizację (wraz z częściową rekultywacją) terenu zielonego udostępnionego mieszkańcom w drugiej połowie 2018r., położonego w bliskim sąsiedztwie Fortu Bronowice.
Projekt ma zachęcić do zwiedzania Polski. Krakowskie szkoły podstawowe i średnie same, bądź w współpracy z organizacjami NGO otrzymają dofinansowanie do krajoznawczych wycieczek po Polsce.
Projekt dotyczy zakupu wyposażenia rekreacyjnego na "Zwierzyniecką plażę miejską" nad Wisłą (ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie). Zakup urządzeń na plac zabaw dla dzieci, zastawów do ćwiczeń, hamaków i leżaków miejskich, ławek, koszy.
Zadanie zakłada wykonanie dwóch pomostów wodnych na terenie Zalewu Nowohuckiego.
Projekt przewiduje stworzenie przestrzeni dla działań artystycznych na terenie nowo otwartego parku przy ul. Rodakowskiego, wraz z rewitalizacją zieleni, istniejącego budynku i małą architekturą.
Długo oczekiwany park leśny w Bronowicach w rejonie ul. Tetmajera. To szczególnie urokliwe, obecnie zaniedbane miejsce, powinno być dostępne dla wszystkich krakowian. Zaledwie kilka kilometrów od centrum będzie można znaleźć wytchnienie w lesie.
Projekt zakłada zakup dwóch samochodów typu VAN w tym jednego z napędem elektrycznym do przewozu zwierząt w godnych warunkach, organizowanego przez Schronisko dla Zwierząt w Krakowie.
Rozdysponować srebrne listki odblaskowe dla kierowców - seniorów 60+, przeznaczonych do umieszczenia na szybie w pojeżdzie. W celu zachowania bezpieczeństwa dla seniora jak i dla innych użytkowników dróg.
Budowa nowej ścieżki wzdłuż naturalnego koryta Młynówki Królewskiej w dolinie Rudawy, dodatkowa droga rowerowa w centralnej części parku, nowoczesny plac zabaw w dzielnicy Krowodrza.
projekt zakłada stworzenie w każdej dzielnicy, w wyznaczonych miejscach na terenach zielonych, infrastruktury umożliwiającej organizację grilla na świeżym powietrzu.
Stworzenie eko warsztatu. Dzięki specjalnej kruszarce, wytapiarce i maszynie do form każdy będzie mógł zamienić plastikowe „śmieci” i stare kable w nowe przedmioty. Miejsce w duchu zero weste, które pokaże jak stworzyć COŚ, z niczego.
Projekt ma na celu posadzenie drzew w rejonie ulicy Wielickiej
Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych (książki, audiobooki, komiksy, gry planszowe), kodów do platformy udostępniającej e-booki, robotów edukacyjnych, aplikacji oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w placówkach Biblioteki Kraków.
Projekt zakłada zaspoinowanie szczelin pomiędzy kostkami w okolicy Placu Wszystkich Świętych i Starego Miasta. Dzięki temu m.in. radni będą mogli bezpiecznie dojeżdżać na sesje na rowerze lub hulajnodze.
Projekt ma na celu zabezpieczenie miejsca pod budowę wiaty przystankowej. Na wysokości odcinka "Wesele" brakuje miejsca postoju autobusów. Miejsca parkingowe nie są uporządkowane.
"Gdzie sztuka spotyka się z nauką" ma na celu ukazanie mariażu dwóch skrajnych dziedzin - nauki ścisłe (matematyka, fizyka, biologia, chemia itp.) a fotografia i sztuki piękne. Forma-warsztaty, plenery, zajęcia, wykłady dla mieszkańców Krakowa.
Proponujemy stworzenie przestrzeni działań dostępnej dla każdego, która będzie zlokalizowana na Bulwarach Inflanckich. Miejsce neutralne, tj. otwarte dla wszystkich niezależnie od pogody, bo zlokalizowane w przestrzeni NAMIOTU Z KULTURKĄ.
Miasto wyda specjalny numer dwutygodnika Krakow.pl w nakładzie 350 000 egzemplarzy wraz z dystrybucją do wszystkich lokali mieszkalnych.Numer specjalny będzie poświęcony wydatkom UMK na: Biuro i obsługę Prezydenta oraz jego zastępców i pełnomocników
przewidywany projekt zawiera zamontowanie popularnej stacji napraw rowerów, przy których znajdują się niezbędne narzędzia służące do reperowania sprzętu rowerowego takiego jak klucze pompka obcęgi itp
Projekt przewiduje stworzenie wydarzenia artystycznego mówiącego o tym rejonie miasta, o znanych osobach z nim związanych, ciekawych i nieznanych dotąd historiach, a także promocję tworzących tu obecnie artystów.
Projekt polega na zakupie i instalacji stalowych konstrukcji „drzew" solarnych. Ma to na celu wykorzystanie odnawialnych eko-źródeł czystej energii jako podstawowego i dodatkowego źródła dla infrastruktury i codziennego użytkowania.
Zakup 10 nowych parkometrów (parkmatów) do obsługi krakowskiej Strefy Płatnego Parkowania
A może tak połączyć Sport i Ekologię? Projekt zakłada organizację biegu przełajowego połączonego z akcją sprzątania śmieci.
Głównym założeniem projektu: "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" jest budowa rekreacyjnej bieżni 400m w Centrum Sportu Parkowa - dawny stadion Korony Kraków.
Projekt zakłada stworzenie w każdej z 18 dzielnic Krakowa "zielonej enklawy" - przestrzeni nasadzonej kwietnymi rabatami, krzewami i drzewami oraz wyposażonej w elementy małej architektury (przykładowo huśtawki ogrodowe i ławki). Będzie to miejsce wypoczynku od miejskiego zgiełku.
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.
Projekt zakłada rewitalizację parku nowohuckiego miedzy budynkiem NCK-u a ul. Tomickiego, postawienie oświetlenia, ławek, wytyczenie alejek, pielęgnacja zieleni.
Szkolenia żeglarskie dla harcerzy i skautów ze wszystkich organizacji harcerskich i skautowych działających na terenie Krakowa oraz ich rodzin
Projekt obejmuje modernizację boiska bocznego OSS Opatkowianka w Krakowie. Nowa sztuczna trawa umożliwi bezpieczną grę w piłkę nożną, jak również umożliwi organizację wydarzeń sportowych, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców Krakowa.
Zajęcia sportowe dla różnych grup wiekowych o charakterze ogólnorozwojowym, prelekcje związane z żywieniem i stylem życia oraz konsultacje dietetyczne oraz fizjoterapeutyczne dla mieszkańców Krakowa.
Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.
Uruchomienie infolinii, w której mieszkaniec Krakowa uzyskałby wszelkie informacje dotyczące możliwego wsparcia ze strony instytucji miasta w różnych, nowych sytuacjach życiowych np. niepełnosprawność, przejście na emeryturę, rentę, zdarzenia losowe.
Czy byłeś kiedyś spragniony? My tak! Chcemy to zmienić! Proponujemy zwiększyć liczbę miejskich poidełek, aby były dostępne w wielu miejscach Krakowa. ,,Dobra woda prosto z kranu’’, a raczej z poidełka.
DWA STARE KAMIENIOŁOMY I MALOWNICZE, POFALOWANE TERENY zostaną przywrócone do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Krakowa: PLATFORMA WIDOKOWA nad kamieniołomem, młodzieżowy SKATE-PARK, TRASA BIEGOWA.
Bezpieczne Miejsce Spotkań to miejsce, w którym mogą uzyskać pomoc rodziny, w których doszło do rozłąki pomiędzy rodzicem a dzieckiem.
STWORZENIE ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ fauny i flory Zalewu Nowohuckiego, nasadzenia drzew, krzewów dających ptakom pokarm, ozdabianie okolicznej przyrody wspólnie z mieszkańcami NH.
Zadanie zakłada zalegalizowanie przejścia między terenem parkowym Zalewu Nowohuckiego a Dworku Jana Matejki.
Remont nakładkowy ulicy Kocmyrzowskiej na odcinku 300 metrów od ul. Nad Dłubnią w stronę Wzgórz Krzesławickich.
Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.
Jasne, bo oświetlone, bezpieczne, bo z monitoringiem, piękne, bo zielone i naturalne, przyjazne, bo odpowiadające potrzebom mieszkańców. Nowe bulwary będą stworzone z myślą o spacerowiczach, biegaczach i rowerzystach. Bedą wyjątkowe!
Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .
Utworzenie z porośniętego drzewami terenu skweru do rekreacji, zbudowanie tam kilku alejek szutrowych, huśtawek, kilku ławek i koszy na śmieci. Było by to bezpieczne miejsce na wypoczynek rodziców z dziećmi.
Projekt dotyczy placu do Street workout czyli treningu dla dzieci i dorosłych
Ile razy będąc na Bulwarach wiślanych chciało Ci się pić? Ile razy słyszałeś w mediach, jak ważne jest nawodnienie organizmu? Fontanny wody pitnej rozwiązują ten problem! Nieważne czy biegasz, zwiedzasz czy odpoczywasz - na Bulwarach woda dla każdego
Adresatami projektu są seniorzy po 65 roku życia, mieszkańcy GMK. Celem działań projektu będzie zwiększenie dostępności do uczestnictwa w kulturze osób po 65 roku życia , zmniejszenie ich izolacji i udział w odpłatnych wydarzeniach kulturalnych.
ul. Architektów Remont - 320 metrów bieżących ulicy. Na odcinku od ul. Zielony Jar do ul. Jarzębiny. Nawierzchnia tego fragmentu ulicy w chwili obecnej jest zdegradowana, spękana, występują ubytki asfaltu i liczne łaty. Wymaga remontu generalnego.
Wprowadzenie priorytetu dla autobusów na sygnalizacjach świetlnych dla autobusów na ciągu; Brodowicza-Olszyny-Pilotów-Młyńska-Lublańska-DobregoPasterza…
Projekt przewiduje remont zabytkowego autobusu MAN SL200 będącego w zasobach Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzięki remontowi tego autobusu powiększona zostanie kolekcja zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.
Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.
Skate park, pump track, boiska, jazda na rolkach, boisko i tor dla niepełnosprawnych pod estakadą, zamiast nieużytku pod estakadą ulicy Turowicza, prawdziwe centrum sportów miejskich.
Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Projekt zakłada poprawienie bezpieczeństwa na ulicy Mydlnickiej, która w okresie wiosenno-letnim staje się ulicą bardzo uczęszczaną przez pieszych, rowerzystów i działkowiczów. Inwestycja pozwoli również na przedłużenie "pętli Błoń' o prawie 2 km!
Projekt zakłada zorganizowanie koncertu plenerowego w okresie letnim. Kraków dzięki takiemu koncertowi zaistnieje na kulturalnej mapie Polski. W koncercie wezmą udział znani polscy artyści.
Budowa objektu sportowo - rekreacyjnego dla mieszkańców krakowa, obejmująca realizację: 1. Boiska wielofunkcyjnego owymiarach 40/20m. 2. Placu zabaw o wymiarach 40/20m. 3. Siłowni na świeżym powietrzu 5. Oświetlenia boiska, siłowni i placu zabaw
Projekt zakłada stworzenie kampanii edukacyjnej na rzecz mieszkańców Miasta Krakowa uświadamiającą jak ważne jest sprzątanie pozwierzęcych odchodów na terenie Miasta Krakowa.
Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych dorosłych mieszkańców Krakowa. Obejmuje podstawy grafiki komputerowej, podstawy programowania, podstawy statystyki komputerowej, social media oraz pakiet office.
Projekt przewiduje rewitalizację podwórka zabytkowego budynku 1 LO w zakresie zieleni, wymiany nawierzchni, elementów małej architektury. Ramach projektu przewiduje się remont fontanny, nowe oświetlenie i zadaszenie części terenu.
PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE PARKINGU POMIĘDZY ULICĄ KARMELICKĄ I DOLNYCH MŁYNÓW W OGÓLNODOSTĘPNY PARK, O KTÓRY WALCZYLI MIESZKAŃCY W RAMACH AKCJI 3XTAK DLA ZIELENI W REJONIE RAJSKIEJ.
Nasza propozycja, zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów/zajęć dla młodzieży, związanych z debatami Oksfordzkimi i przemowami publicznymi. Zajęcia byłyby otwarte dla całej młodzieży krakowskiej.
Zakup żaglówek szkoleniowych dla krakowskich harcerzy i skautów działających w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry Wielkie ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie na miarę XXI w.
Projekt zakłada rewitalizację terenu miejskiego przy ul. Smolenia, poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego, kortów tenisowych, trybun, placu zabaw dla dzieci oraz niewielkiego budynku z szatnią i węzłem sanitarnym.
Projekt zakłada rewitalizację i lepsze zagospodarowanie przestrzeni istniejącego parku „Na Kozłówce” (działka nr 235/28)
Zakup śmieciomatów - urządzeń, do których Mieszkańcy wrzucają posegregowane odpady, a w zamian otrzymują punkty, które następnie mogą wymienić na nagrody np. bilety do kina, zniżki itp.
Realizacja projektu "Krakowski Południk Zerowy - Polskie Greenwich" polega na oznaczeniu przebiegu południka w ważnych lokalizacjach na terenie całego Krakowa, za pomocą ozdobnych, kamiennych linii wmurowanych w nawierzchnię chodników i zieleńców, wraz z umieszczonymi w nich medalionami z mosiądzu - na wzór medalionów Arago z Paryża, oznaczających tamtejszy południk zerowy - oraz tabliczkami informacyjnymi, opisującymi ten niezwykły obiekt. W obrębie zieleńców, wraz z linią południka mają powstać ozdobne rabaty kwietne, których kompozycje mają nawiązywać do astronomii, geografii, kartografii i geodezji.
Archipelag Skarbów to sprawdzony i skuteczny program zintegrowanej profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Sesje dla młodzieży (2 x 3,5h), rodziców (1h) i nauczycieli (1,5h) wzmacnia ich wzajemne relacje, uczy asertywności i miłości.
Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.
W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.
Innowacyjna altana antysmogowa - zimą ogrzewana energią Słońca, zawsze wypełniona świeżym powietrzem bez pyłów. Ogólnodostępna, intymna przestrzeń dedykowana szczególnie małym dzieciom - etap 1.
Celem projektu jest przekształcenie skweru w miejsce przyjaznego spędzania wolnego czasu dla okolicznej społeczności oraz gości. Należy dokonać odpowiednich nasadzeń oraz zamontować urządzenia do wypoczynku i aktywnej rekreacji dla całych rodzin.
Zakup łodzi specjalnej wraz z sonarem. Do działań ratowniczych na akwenach wodnych w Krakowie. By mieszkańcy czuli się bezpiecznie.
Zielone instalacje dla każdej dzielnicy, które ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji, a równocześnie pomagają zadbać o rośliny w trakcie suszy.
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Teatr jako przestrzeń wyrażania oraz radzenia sobie z emocjami. Połączenie różnych środowisk młodzieżowych. Nauka empatii, szacunku i akceptacji. Warsztaty socjoterapeutyczne zakończone otwartym spektaklem.
Projekt zakłada realizację szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Krakowa. W ramach działań będą organizowane szkolenia, warsztaty z zakresu obsługi komputera, tabletu, smartphona z uwzględnienie bezpieczeństwa cyfrowego.
Remont nakładkowy jezdni ul. G. Morcinka w Nowej Hucie na długości ok. 700m. Aktualnie nawierzchnia jest mocno pofałdowana, liczne nierówności i garby. Kursuje po niej komunikacja miejska. Położenie nowej nawierzchni poprawi komfort i bezpieczeństwo.
Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.
Wakacyjny cykl warsztatów taneczno-muzyczno-rytmicznych dla dzieci w wieku 7-12 lat, podczas których uczestnicy rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość na muzykę, zdobędą wiedzę o instrumentach muzycznych, skomponują własne piosenki i miło spędzą czas.
Projekt przewiduje remont chodników z kostki niefazowanej lub asfaltu w każdej z dzielnic nowohuckich (XIV, XV, XVI, XVII, XVIII) w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowników.
Utworzenie pierwszego szlaku spacerowego prowadzącego z Starego Miasta przez Kazimierz do Podgórza, na którym znajdzie się ok. 21 Smoków z brązu (na wzór wrocławskich krasnali).
Zakup nowego wyposażenia placu zabaw. W okolicy jest to najgorszy plac zabaw pod kątem wyposażenia a ma bardzo duży potencjał między innymi ze względu na swoją wielkość i cieszyłby się dużym zainteresowaniem.
Muzyczna Przystań Młodych - projekt dla dzieci i młodzieży z Krakowa - obejmuje organizację warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.
Zielone przystanki Krakowa to projekt, który pozwoli wprowadzić więcej zieleni w naszym mieście. Otoczone roślinnością wiaty wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.
Jest cały szereg ścieżek i dróżek w miejscach, gdzie ich wcześniej nie zaprojektowano. Są one jednak niezbędne, gdyż spieszący się ludzie tamtędy chodzili, chodzą i będą chodzić!!! Konieczne jest takie ich udoskonalenie, aby były przydatne !
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Zakliki z Mydlnik i ul. Myczkowskiego. Sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie oraz poprawi komunikację pomiędzy Dzielnicą 6 a Dzielnicą 7.
Projekt zakłada wydłużenie peronów przystankowych dla tramwajów i autobusów na Rondzie Grzegórzeckim . Usprawni to obsługę pasażerską i zmniejszy liczbę wzajemnych blokowań ronda przez pojazdy komunikacji miejskiej.
Proponuję umieszczenie w miejscach, gdzie przebywa dużo pieszych i są ulice z dużą ilością zieleni 1000 ławek oraz zorganizowanie kampanii promującej zachowanie czystości na ulicach.
Dofinansowanie kwotą 2 000 000zł budżetu Parku Duchackiego w roku 2020. Pozwoli to na realizację wszystkich etapów inwestycji lub zapobiegnie finansowym kłopotom przy ewentualnym wzroście kosztów jego realizacji.
Projekt zakłada przywrócenie Alei Róż pomiędzy Placem Centralnym a Aleją Przyjaźni pierwotnego wyglądu.
Ideą tego projektu jest wspieranie populacji pożytecznych ptaków, które wspomagają nas w walce z uporczywymi szkodnikami i insektami - komarami, muchami czy gryzoniami. Pomóżmy jerzykom, sowom, krogulcom, pustułkom, sikorkom, dzięciołom, wróblom itp!
Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z kolejnymi parkami oraz utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.
Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.
Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z krzyżownicą głębokorowkową, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju z prędkością do 50 km/h.
Centrum Wielokulturowe w Krakowie to miejsce w którym migranci uzyskają wsparcie oraz możliwość integracji z krakowianami. Krakowianie będą mogli zapoznać się z kulturą, tradycją, kuchnią, językiem swoich nowych sąsiadów.
Padel to sport rakietowy stanowiący połączenie tenisa ziemnego i squasha. Popularność tej dyscypliny stopniowo rośnie w Polsce. Budowa kortu pozwoli na jej rozwój i umożliwi mieszkańcom na spędzanie czasu wolnego w nowy, kreatywny sposób.
New Earth International Film Festival - festiwal filmowy o tematyce ochrony środowiska naturalnego. Naszym celem jest edukacja kolejnych pokoleń realizowana poprzez warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych.
Ogólnie dostępny obraz z kamer skierowanych na tężnie solanką i przyległy teren Zalewu Nowohuckiego
Stworzenie w parkach miejskich bardziej przyjaznego dla jeży środowiska, stworzenie ekostref, wzbogaconych o domki dla jeży (20 domków w wybranych lokalizacjach) i monitoring ich oraz prowadzenie działań edukacyjnych.
Projekt ma na celu montaż 50 ławek z panelami solarnymi, które będą zasilać wejścia USB. Ławki będą ogólnodostępne, więc każdy z mieszkańców oraz turystów będzie mógł skorzystać z darmowego zasilania. Dokładna ilość ławek zostanie doprecyzowana po rozstrzygnięciu zamówienia publicznego.
Bezpłatne lekcje języka polskiego dla obcokrajowców w Krakowie. Polish language lessons for foreigners in Cracow. Лекції з польської мови для іноземців у Кракові. Урокі польскай мовы для замежнікаў у Кракаве Лекции с польского языка для иностранцев в Кракове.